Kada reikia pradėti rūpintis oda?

Moteris tepa veido kremą / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Tiek jaunos merginos, tiek jau brandžią odą turinčios moterys dažnai susiduria su įvairiomis odos problemomis. Alergija kosmetikos sudedamosioms dalims, neaiškios kilmės bėrimai, aknė, veido raudonis ir panašiai. Specialistai įspėja, kad veido priemones reikėtų rinktis itin atsakingai ir neeksperimentuoti, nes taip galima tik dar labiau pakenkti odai.

„Renkantis veido odos priežiūros priemones, būtina atsižvelgti į odos tipą, odos būklę ar problemą ir atkreipti dėmesį į sudėtį. Veido odos priežiūros priemonėse turėtų būti antioksidantų, AHA rūgščių, retinoidų, peptidų, hialurono rūgšties, kolageno ir kt. veikliųjų medžiagų, kad priemonė apsaugotų odą nuo aplinkos poveikio, pagerintų odos išvaizdą, drėkintų ir atkurtų apsauginį barjerą“, – vardija estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ specialistai.

Ekspertai sako, kad pirmiausia reikia skaityti etiketes ir atkreipti dėmesį į savo odos tipą ir būklę.

Rūpinimasis oda turi būti nuoseklus ir nuolatinis procesas, o ne vienkartinis bandymas.

Paskutiniu metu kosmetikos gamintojai žengia į kitą lygį ir pradeda gaminti kosmetiką be sintetinių priedų ir dažiklių. Rūpinimasis oda turi būti nuoseklus ir nuolatinis procesas, o ne vienkartinis bandymas.

„Douglas LT“ specialistė Laima Kairienė sako, kad moterys vis atidžiau renkasi kosmetikos priemones, atkreipia dėmesį ne tik į sudėtį, bet ir į tai, ar kosmetika pagaminta iš ekologiškų ar perdirbtų pakuočių, ar nebuvo atliekami bandymai su gyvūnais.

Veido kremas / Vida Press nuotr.

Rūpintis oda reikia tada, kai jos būklė dar gera

Taip jau yra, kad rūpintis savimi pradedame tada, kai susergame. Keičiame savo mitybą tuomet, kai suprastėja kraujo rodikliai, o kosmetikos priemones imame naudoti, kai tik palaikymo neužtenka, o jau reikia gydymo.

Klinikos „Grožio pasaulis“ specialistai sako, kad be jokių sintetinių priedų gaminama kosmetika turėtų užimti vis daugiau vietos kiekvienos moters kosmetinėje. Tuomet situacija, kai reikės imtis radikalių gydymo priemonių, gali ir neateiti.

Ypač turėtų būti atidžios paauglių mamos ir jaunos merginos, nes jauna oda yra itin greit pažeidžiama, o padaryta žala gali turėti didelių pasekmių ateityje.

Skaitykite daugiau