Jurga Šeduikytė prakalbo apie artimo žmogaus netektį

Jurgos Šeduikytės koncertas Valdovų rūmuose / Ryčio Šeškaičio nuotr.
Jurgos Šeduikytės koncertas Valdovų rūmuose / Ryčio Šeškaičio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-05-10 13:47
AA

Gegužės 10 dieną Vilniuje prasidėjo pirmoji Lietuvoje tarptautinė konferencija „Go Forward!“ apie sėkmingą moterų karjerą ir lyderystę. Šios konferencijos pranešėjais tapo: Jurga Šeduikytė, Arūnas Matelis, Dalia Leinartė, Austra Skujytė ir kiti. Šiandien konferencijoje garsi šalies atlikėja J. Šeduikytė buvo itin atvira.

Kadaise vaikystėje Jurga be galo bijojo žmonių, ji net buvo įsitikinusi – jos viduje, mažoje mergaitėje, tūno blogis. Tai pavertė jautrų vaiką visiška introverte.

J. Šeduikytės mama dukrai sakė su pelės balsu į sceną nelipti, pirmoji meilė baigėsi tragedija, o nepažįstamų žmonių elementarūs klausimai Jurgai tapo didžiausiu vaikystės baubu.

„Antroje klasėje įsižiūrėjau berniuką, mano meilė jam pasireiškė keisčiausiais būdais. Bendraklasis mane tampydavo už kasyčių, o aš vieną kartą jį taip pastūmiau, kad šis susilaužė ranką. Tokia ta mano meilė buvo. Ilgainiui ėmiau galvoti, kad manyje tūno blogis,“ – didžiulei, Vilniaus Nacionaliniame dramos teatre susirinkusiai publikai atviravo Jurga.

Ji savo noru užsidarė, atsiribojo nuo žmonių. Jurga nuo mažumės jautriai reagavo į viską, kas aplink ją vyksta.

Scenoje J. Šeduikytė atsidūrė tik suvokusi – visus trūkumus galima paversti pliusais. Jos perdėtas jautrumas pasitarnavo kūryboje. Jurgos siunčiamą žinutę, jos muziką, ėmė suprasti žmonės, vertinti melomanai. Ji tapo garsia šalies atlikėja.

Jurga Šeduikytė Islandijoje / Asmeninio archyvo nuotr.

Dabar su Vidu Bareikiu sūnų Adą auginanti moteris sako, kad pataruoju metu ėmė skaityti daug psichologinių knygų, įsiklausyti į savo vidų.

„Prieš du metus labai artimas žmogus pasitraukė iš mano gyvenimo, savo noru. Tie žmonės, kurie yra patyrę panašią situaciją, tikriausiai supras“, – susijaudinusi kalbėjo atlikėja.

J. Šeduikytė labai sunkiai išgyveno šį blankų, skaudų laikotarpį. Priešingai nei buvo linkusi manyti, ji ėmė kurti ne muziką, o rašyti. Jurga nesikreipė į psichologą, nes Lietuvoje, kaip dažnas klaidingai galvoja, tai daryti yra negerai, tačiau pasinėrė į dalykus, kurie jai turėjo padėti užpildyti trūkumą.

Ilgainiui ji pajuto palengvėjimą, tačiau tik dėl to, kad nepasidavė juodoms mintims.

„Mano tikslas – mąstymas, veikimas toliau, apgalvojimas,“ – per konferenciją kalbėjo Jurga.

Anot garsios moters, visiems mums pirmiausia reikėtų nuspręsti DARYTI, o paskui galima sugalvoti ką. Svarbiausia yra nepasilikti vienoje būsenoje, žalingoje ne tik tau pačiam, bet ir tavo aplinkoje esantiems žmonėms.

Emocinė pagalba: kur kreiptis
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-23 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277
Krizių įveikimo centras
Antakalnio g. 97, Vilnius
www.krizesiveikimas.lt
krizesiveikimas
Psichologinė pagalba emigrantams