Joninių savaitgalis gamtoje – ko prireiks?

Mergina, pasipuošusi Joninių vainiku / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Artėjantis Joninių savaitgalis daugelį mūsų ir vėl išvilios į gamtą, kad ir koks oras bebūtų. Juk kas nenori smagiai pasitikti trumpiausios metų nakties, prisotintos skanaus kepančio šašlyko kvapo ir skardaus draugų juoko? Tik ko prieš išvykstant į gamtą nepamiršti namie?

Tinkamos aprangos

Poilsis gamtoje nėra toks pats, kaip miesto bare ar kavinėje, todėl pamirškite aukštakulnius, puošnias kelnes, marškinius ar papuošalus. Prieš išvykstant į gamtą svarbiausia apsirengti taip, kad jaustumėtės ne tik komfortiškai, bet ir apsisaugotumėte nuo įkyrių vabzdžių ar erkių. Nepamirškite, kad, nepaisant nuo laužo sklindančios šilumos, naktį gali būti kur kas vėsiau, todėl turėkite su savimi šiltų viršutinių drabužių, saugančių nuo vėjo bei lietaus. Jei įmanoma, turėkite ir antrą batų bei kojinių porą – tai pagelbės, jei sušlapsite, sušalsite ar avalynė pasirodys nelabai patogi.

Priemonių nuo vabzdžių

Vabzdžiai yra bene pats didžiausias vakarėlio gamtoje trikdytojas. Nenorėdami visą vakarą mojuoti rankomis juos baidant, pasirūpinkite apsauginėmis priemonėmis. Galite išbandyti specialias uodus baidančias žvakes ar purškalus. Tiesa, šiandien galite įsigyti ir tam skirtą specialios technologijos aprangą.

Išorinio telefono įkroviklio

Šiandien išmanusis gamtoje ne tik svarbus norint susisiekti su civilizuotu pasauliu. Jis pravers ir jūsų muzikaliam draugui prie laužo pailsus groti gitara – tik pasirūpinkite kompaktiška su telefonu suderinama kolonėle ir galėsite klausytis populiariausių muzikos hitų be papildomo muzikinio centro. Išmanusis taip pat gali atstoti žibintuvėlį, žemėlapį ir daugelį kitų priemonių. Dėl šių priežasčių labai svarbu, kad jis neišsikrautų.

Užtektinai vandens

Prieš važiuodami į gamtą dažnai prisiperkame įvairiausių skanėstų, skirtų kepimui ant laužo, tačiau nepagalvojame apie geriamąjį vandenį. Jis ne tik reikalingas palaikyti pakankamai skysčių organizme, bet ir nusiplauti rankas prieš ant iešmo veriant sultingą šašlyką ar nusprendus ant laužo išsivirti žuvienės.

Ugnies ir daugiafunkcių įrankių

Kad jau vykstate į gamtą, tikriausiai norėsite pasimėgauti gardžiais šašlykais ar kitomis gėrybėmis, keptomis ant laužo, o vakarui įsibėgėjus – prie jo ir sušilti. Tad neužmirškite ir malkomis pasirūpinkite iš anksto – taip sutaupysite ne tik laiko, jėgų, bet ir tausosite gamtą. Galiausiai, gamtoje ypač praverčia kompaktiški, tačiau universalūs daiktai, su kuriais galima atlikti ne vieną darbą, pavyzdžiui, šveicariškas peiliukas, galintis būti ne tik peiliu ar šakute, bet ir atsuktuvu, atidarytuvu ar žirklėmis.

Dešrelės ant laužo / Fotolia nuotr.

Ir svarbiausia nepamirškite geros nuotaikos!

Skaitykite daugiau