Jolanta Leonavičiūtė ruošiasi fitneso varžyboms: pamatykite, kaip atrodo treniruotė

Jolantos Leonavičiūtės treniruotės akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-09-22 13:53
Gražuolė Jolanta Leonavičiūtė priėmė naują iššūkį: prisijungusi prie projekto „Fit model Lietuva“, ji ruošiasi fitneso varžyboms. Dėl to jau nuo rugpjūčio vidurio kone kasdien pluša sporto klube, o laikas ruoštis tirpsta: rezultatus varžybose J.Leonavičiūtė demonstruos jau spalį.

Prie naujo projekto „Fit model Lietuva“, kurio metu 18 merginų, prižiūrimos trenerių, siekia per 9 savaites pasiruošti „Fit model“ kategorijos varžyboms, J.Leonavičiūtė prisijungė rugpjūčio viduryje.

Prieš tai įveikė specialią atranką – dalyvauti galėjo ne kiekviena.

Žmonės.lt J.Leonavičiūtė pasakoja, kad idėja bandyti jėgas projekte gimė kone spontaniškai. „Kai buvau Nidoje, draugė, kuri dirba fitneso trenere, papasakojo man nusižiūrėjusi šį projektą. Ji pasiūlė man bandyti dalyvauti kartu – juk svarbu palaikymas, viena kitą motyvuotume. Nusprendėme, kad pabandyti verta: užpildėme anketą ir išsiuntėme. Reikėjo surašyti savo duomenis, prisegti nuotraukas. Po kelių dienų sulaukiau atsako, kad įveikiau atranką ir dalyvausiu“, – šypsosi J.Leonavičiūtė.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Ir dalyvauja. Dabar kone kasdien ji skuba į sporto klubą, kur treniruojasi prižiūrima trenerių, ir tobulina savo kūną.

„Treniruotės vyksta pirmadieniais ir antradieniais, trečiadienį – poilsis, o tada vėl treniruojamės ketvirtadieniais ir penktadieniais. Vieną dieną skiriame rankų treniruotei, kitą – kojų, ir taip po poilsio kartojame. Krūvis tikrai labai didelis. Be to, kiekviena dalyvaujanti mergina turi skirtingus tikslus: vienoms, kaip ir man, reikia auginti raumenų masę, o kitoms – sporto ir dietos pagalba riebaliuką naikinti“, – paaiškina.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Nors J.Leonavičiūtė, atrodytų, gali pasigirti tobula figūra, treneriai vis tiek rado, ką pataisyti: „Mano fizinis pasirengimas yra geras, tačiau pati anksčiau koncentruodavausi į ištvermės sportą, o tai – visai kita sritis. Mano raumenys tvirti, bet juos reikia stangrinti. Pažiūrėkite į kokius atletus: bėgikus, plaukikus... Yra tam tikros raumenų grupės, kurios taip sportuojant niekada neužaugs. Šiuo atveju, viskas kitaip: taip sportuojant ir laikantis dietos man reikia kiek „kilstelti“ sėdmenis, išryškinti turimus raumenis, juos kiek paauginti, paryškinti pečių liniją, sustiprinti nugarą. „Fit model“ yra žemesnės kategorijos varžybos, nei, pavyzdžiui, bikinio. Čia svarbiausia yra sveikas kūnas. Per daug raumenų būtų minusas.“

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Žinoma, greta sporto treniruočių, J.Leonavičiūtei reikėjo keisti ir kelis mitybos įpročius.

„Šiuo atveju, man reikia labai daug valgyti, kad tik kūnas gražėtų. Aišku, valgyti reikia atsakingai: jokio riebalo, vien tik labai sveikas maistas. Ir maisto „dozės“ dėl to daug didesnės. Tiesą sakant, tokia mityba ir kainuoja daug: valgant sveikai keliskart daugiau pinigų reikia išleisti. Kalbant apie riebalus, jų gaunu iš žuvies, riešutų, avokadų. Į salotas negalima dėti jokio aliejaus, išvis negalima valgyti padažų, jei norisi kokios vištienos, tai tik ant grotelių keptos arba garuose virtos. Teko atsisakyti vaisių – galima valgyti tik greipfrutus. Pati esu didelė vaisių mėgėja, todėl man sunkoka. Aišku, apie saldumynus išvis nebeina kalba“, – šypsosi.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Bendraudama su Žmonės.lt J.Leonavičiūtė neslepia: ruoštis varžyboms yra sunku. „Treniruotės tikrai sunkios, pasiruošimas varžyboms nėra lengvas. Aišku, toms, kurios turi papildomą riebaliuką, dirbti yra kiek lengviau. Tą svorį jos greičiau numes. O raumenį auginti sunkiau. Man įdomu, kokios mano kūno galimybės. Treneriai kankina iki paskutiniųjų, kol rankos nebepasikelia, kol ant kojų nebepastoviu. Išėjusi iš treniruotės jaučiuosi vos paeinanti“, – sako ji.

Tačiau juk su Jolanta kartu treniruojasi dar 13 merginų. Kaip dėl konkurencijos? „Kiekviena mergina projekte turi savo tikslų. Vienos nori išmokti reguliuoti mitybą, kitos dirba sėdimą darbą, todėl džiaugiasi galimybe pajudėti. Visos čia siekiame tobulinti save. Suprantame, kad laimėtoja bus tik viena. Teisingai pozavimo trenerė pasakė: nereikia koncentruotis į laimėjimą. Verčiau tiesiog koncentruotis į save“, – sako J.Leonavičiūtė.

Varžybose ji dalyvaus spalio 22-ąją Tauragėje.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai