Jogė ir mitybos specialistė Renata Baliukevič: „Motinystė padeda surasti kryptį savo gyvenimui“

Renata Baliukevič/PhotoBal nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-13 09:44
Renata Baliukevič, sporto pasaulyje geriau žinoma kaip Malina, džiaugiasi, kad jos žiniomis ir įgūdžiais pasitiki žinomos Lietuvos moterys, kurios kreipiasi pagalbos, norėdamos atgauti formas po nėštumo. Tačiau prisimena, kad kelias iki šios dienos pasiekimų – nebuvo lengvas.

„Kai susilaukiau pirmojo vaiko, neturėjau jokio išsilavinimo, tik vidurinį. Tuo metu, iš karto po Nepriklausomybės atgavimo, moterims net nebuvo populiaru mąstyti apie aukštąjį išsilavinimą. Aš, baigusi vidurinę, iš karto pradėjau dirbti. Vežiojau lietuvišką gintarą į Lenkiją ir Vokietiją. Ir nors su vyru planavome vaikus, jie gimė iš meilės, tačiau, gimus dukrai, man buvo šokas. Atrodo, kad tik tada supratau, kiek daug pareikalauja motinystė. Man atrodė, kad mano gyvenimas, tiek socialinis, tiek asmeninis, baigėsi“, – apie pirmuosius motinystės įspūdžius projektui „Tapusi mama, atradau save“ pasakoja Renata.

„Tada iš karto nusprendžiau, kad turiu pradėti mokslus, nors net nežinojau, kokius tiksliai. Norėjosi tarsi kažkam įrodyti, jog galiu kažką nuveikti, kad galiu įgauti išsilavinimą. Taip nutinka daugeliui moterų. Tarsi motinystė tave išsiurbia iš aplinkos, izoliuoja, o tu visiems nori kažką įrodyti. Suprasdama, kiek daug psichologinių vingių yra tiek moterų, tiek ir vyrų mąstyme, nusprendžiau pasirinkti mokslą, kuris tai analizuoja – socialinę psichologiją“, – pasakoja dviejų vaikų mama.

Renata Baliukevič/PhotoBal nuotr.
Renata Baliukevič/PhotoBal nuotr.

„Pabaigusi šiuos mokslus, ėmiausi kitų – kūno kultūros. Mano visas gyvenimas buvo nuolat susijęs su sportu, buvau pradėjusi vesti treniruotes, tačiau norėjau tapti profesionalia trenere. Tad įgijau išsilavinimą kūno kultūros srityje. O matydama, kaip dažnai žmonės turi mitybos problemų, kovoja su antsvoriu, nusprendžiau pabaigti dar ir trečius mokslus – dietologiją“, – pasakoja mitybos specialiste ir trenere tapusi Malina.

Moteris prisimena, kaip dukrai būnant vos 5 mėnesių ji ryžosi pradėti ne tik mokslus, bet ir naują darbą. Ir pasidžiaugia, kad visur suspėti jai labai padėjo mama bei vyras. Besistengdama įgyti net tris aukštuosius išsilavinimus, Renata spėjo susilaukti ir antrojo vaikelio. Ir, nors iš šono atrodytų, jog moteris šauniai tvarkėsi su savo gyvenimu, liūdesys ir depresijos požymiai aplankė net ją.

Renata Baliukevič/PhotoBal nuotr.
Renata Baliukevič/PhotoBal nuotr.

„Pamenu, sėdžiu su dviem vaikais namuose, sūnelis – vos kelių mėnesių – vartau žurnalą „Žmonės“, o ten – visos moterys tokios gražios, daug pasiekusios, turinčios savo verslus ir karjeras. Dar ir jaunesnės už mane. O aš sėdžiu susiėmusi už galvos ir gailiu savęs. O kas aš? Pati net nežinau, kuo noriu būti“, – sunkius periodus prisimena Renata.

Visą tą periodą ji ieškojo savęs, bandė suprasti, kuo nori būti, nes vien buvimas mama – jos netenkino. Prisimindama, kaip savo aplinkoje matė daugybę moterų, kurios, tapusios mamomis, pamiršo save ir po truputį grimzdo į liūdesį, Renata nusprendė, kad jai taip nenutiks. Ir, kai antram vaikučiui buvo metai, Renata tapo profesionale trenere, mitybos specialiste: „Džiaugiuosi galėdama padėti kitoms moterims kovoti ne tik su antsvoriu, mitybos problemomis, bet ir būti jų psichologe tuo metu, kai su jomis sportuoju."

„Net ir svorio problemos kartais sutrukdo moterims siekti savų tikslų, atima iš jų pasitikėjimą. Tad man ypatingai džiugu, kad galiu padėti joms įvairiomis prasmėmis – padailinti kūno linijas, susitvarkyti mitybos problemas ir įkvėpti tikėjimo savo jėgomis. O jei mano istorija prie to prisidės, tuomet – iš viso super!” – džiugiai savo pasakojimą projektui baigia Renata.

Naujausi straipsniai