Interjero dizainerės: „Net mažas vonios kambarys gali būti praktiškas ir stilingas“

Vonios kambarys. / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-02 09:00
Vonios kambarys įgauna vis didesnę reikšmę namuose. Ši patalpa vis didėja, tampa gyvenamojo kambario tęsiniu ir vietą čia randa ne tik daili vonia, kriauklė ar dušo kabina, bet ir meno kūriniai, netgi persiški kilimai.

Net ir turint nedidelį vonios kambarį be lango, įmanoma įvairiais būdais sukurti erdvės pojūtį. Galima rinktis bespalvį veidrodį bei blizgius, šviesą atspindinčius paviršius, pavyzdžiui, poliruotas sienų bei grindų plyteles.

Interjero ir baldų prekybos centro „Domus galerija“ architektė Audronė Ambrazienė ir dizainerė Daiva Pocevičienė dalijasi patarimais, kaip įsirengti šiuolaikišką vonios kambarį – asmenišką erdvę, kuri tampa kasdiene trumpo pabėgimo, poilsio vieta, tačiau turi išlikti praktiška.

Erdvė vonios kambaryje – vertybė

Žvelgiant į senesnio ir naujo planavimo būstus pro akis neprasprūsta vienas esminis skirtumas – vonios kambariui bei tualetui skiriamas plotas. Anksčiau ši patalpa buvo kur kas mažesnė, o šiuolaikiškas požiūris į vonios kambarį kitoks. Dabar erdvus vonios kambarys yra didelis pliusas renkantis būstą, nes čia sau vietą turi rasti asmeniškos smulkmenos, kosmetika, papuošalai ir, savaime suprantama, būtiniausi vonios kambario atributai.

Pasak interjero dizainerės D. Pocevičienės, net ir turint nedidelį vonios kambarį be lango, įmanoma įvairiais būdais sukurti erdvės pojūtį. Galima rinktis bespalvį veidrodį bei blizgius, šviesą atspindinčius paviršius, pavyzdžiui, poliruotas sienų bei grindų plyteles. Praktiškas sprendimas – įtempiamos lubos, kurios gali būti blizgios ir suteikti patalpai aukščio. Nuo grindų iki lubų arba nuo vienos iki kitos sienos klijuojamas veidrodis vizualiai praplečia erdvę.

TAIP PAT SKAITYKITE: Daugelis dušo kabiną prižiūri netinkamai. Pasitikrinkite, ar nedarote šių klaidų

"Domus galerija" nuotr.
"Domus galerija" nuotr.

Vonios kambaryje vietos atsiranda menui bei prabangos detalėms

Vonios kambarys neretai tampa gyvenamojo kambario tąsa be jokių pertvarų, todėl natūralu, kad šią erdvę norisi puošti taip pat, kaip ir kitus kambarius. Šiuolaikiniame vonios kambaryje tapybos, skulptūros darbai ar kiti meniniai sumanymai lengvai įgyvendinami, tik interjero ekspertės pataria iš anksto numatyti, kur bus talpinami netradiciniai dekoro elementai – jie turi derėti prie bendros idėjos ir stiliaus.

Anot D. Pocevičienės, net ir prabangus persiškas kilimas vonios kambaryje gali rasti sau tinkamą vietą. „Vonios kilimėlis, greitai sugeriantis ir išgarinantis drėgmę būtinas dėl higienos, tačiau jei patalpa yra gana didelė ir gali būti padalyta į maudymosi bei poilsio zonas, prabangiam stiliui kurti gali būti naudojamas netgi persiškas kilimas“, – komentuoja interjero dizainerė.

A. Ambrazienė siekiantiems sukurti prabangiai atrodantį vonios kambarį rekomenduoja rinktis natūralaus marmuro, akmenines sienas, grindis, o klasikinio stiliaus vonios kambaryje prabangos ženklais tampa baldai, veidrodžių rėmai, šviestuvai bei tekstilė.

Prabangos ir išskirtinumo akcentas gali būti netgi židinys, jei tik vonios kambarys yra pakankamai erdvus.

Tinkamas veidrodis ir patogus kosmetikos stalelis – būtini moterims

Veidrodžiai vonios kambaryje naudojami ne tik savo atvaizdui įvertinti, bet ir stilingam kambario dekoravimui. Kiekviena vonia privalo turėti virš kriauklės įrengtą veidrodį su tinkamu apšvietimu. Dažnai veidrodžiai naudojami baldų fasaduose, norint juos užmaskuoti, arba atvirkščiai – pabrėžti. Klasikinio stiliaus vonios kambaryje tiek apvalūs, tiek stačiakampiai veidrodžiai būtinai turi rėmą, tuo tarpu modernaus stiliaus vonios kambaryje rėmo gali nebūti visai, o pats veidrodis gali būti ir netikėtos formos.

Kiekviena moteris svajoja ne tik apie šiuolaikiškai įrengtą, stilingą, bet ir funkcionalų vonios kambarį, kuriame visa įranga ir baldai tarnauja tam, kad kasdieniai grožio ritualai taptų dar malonesni. A. Ambrazienės nuomone, gerai suprojektuotas kosmetikos stalelis moteriai suteiks kasdienio džiaugsmo.

"Domus galerija" nuotr.
"Domus galerija" nuotr.

Dėmesys net įrangos smulkmenoms

Čiaupų ir dušo galvučių dizainas priklauso nuo interjero stiliaus. Klasikiniame interjere jos gali būti įmantresnio dizaino, puoštos stiklu, akmenimis.

Kai į vonią einama pailsėti, pasimėgauti ramybe, reikėtų neužmiršti ir patogaus krėslo ar fotelio, kuris gali būti naudojamas ir daiktams laikyti.

Žalvaris ir metalai – prabangiai atrodančios medžiagos puikiai dera, jei mėgstate klasiką. Modernaus stiliaus čiaupai gali būti minimalistiniai su skulptūrišku vandens srauto tekėjimu. Svarbu prestižas, dizainas ir patikimumas.

Vonios indelių, popieriaus laikiklių ir rankšluosčių spalvų, raštų pasirinkimas labai didelis. Šie vonios aksesuarai gali būti pagaminti iš metalo, stiklo, plastiko, akmens, net kriauklių perlamutro. Geriausia rinktis tos pačios kolekcijos, spalvos ar medžiagos dalykus. Rankšluosčius patariama derinti prie bendro aplinkos spalvos tono, pavyzdžiui, plytelių, sienų ar grindų dangos. Populiariausias ir mažiausiai įpareigojantis rankšluosčių kabinimo būdas – sieniniai kabliukai, tačiau įdomesnis ir ne mažiau patogus sprendimas – kopėtėlių formos laisvai pastatomos kabyklos, atremtos į sieną.

Poilsio erdvė

Kai į vonią einama pailsėti, pasimėgauti ramybe, reikėtų neužmiršti ir patogaus krėslo ar fotelio, kuris gali būti naudojamas ir daiktams laikyti. Krėslų, kėdžių apmušalus vertėtų impregnuoti specialiomis priemonėmis, kad juos būtų galima naudoti ilgiau.

Augalai vonios kambaryje gali padėti sukurti gamtos pojūtį bei suteikti patalpai daugiau gyvybės. Renkantis norimus augalus reikėtų atsižvelgti į tai, kad jie sugebėtų augti išskirtinėmis sąlygomis – kur dažna drėgmės ir šilumos kaita, naudojami įvairūs aerozoliai, kosmetikos priemonės, šviesos stygius ir kita. Gebančius tokiomis sąlygomis augti augalus reikėtų įkurdinti arčiau natūralios šviesos šaltinio bei atokiau nuo vandens purslų ir įvairių purškiklių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ruošiatės įsigyti augintinį? Pasiruoškite ir namų remontui

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai