Grožio formulė pagal Mariją Palaikytę: „Juokiuosi garsiai, viską darau ryškiai, tad ir dažausi ryškiai!“

Marija Palaikytė / Vido Černiausko nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-03-14 09:00
Mados tendencijų analitikė, Vyrų mados savaitės Lietuvoje sumanytoja ir rengėja Marija Palaikytė (28) visuomet traukia akį ne tik išskirtiniu garderobu, bet ir tobulu makiažu: „Makiažas atspindi mano asmenybę: aš juokiuosi garsiai, rengiuosi ryškiai, viską darau ryškiai, tad ir dažausi ryškiai!“

Sakote – rengiuosi ryškiai... Nes pabrėžiu savito stiliaus svarbą. Galima kasdien rengtis ir autis patogiai, o galima taip, kad įkvėptum save. Svarbiausia – vidaus ir išorės darna. Nuobodūs drabužiai silpnina mano motyvaciją, nesijaučiu energinga. Charakteringa, išraiškinga apranga man suteikia energijos, įkvepia. Jei pati esi įkvėpta savo išvaizdos, tai ir kitiems atrodai patraukli, graži.

Drąsos dažytis ryškiai įkvėpė mokslai Florencijoje?

Dažytis pradėjau anksti – mokykloje. Italija gal ne tiek įkvėpė mane, kiek patvirtino, kad galiu tai daryti. Jei pati esu ryški – kaip mano veidas gali būti bespalvis (juokiasi)? Kaip sakė vienas mano studentas apie savo kolegę: „Nepasidažiusi panelė – tuščio veido.“ Nevengiu nusižengti taisyklei, kad ryškios gali būti arba akys, arba lūpos. Mano pasaulėlyje vakarui, ypač šaltuoju metų laiku, tinka ir ryškios akys, ir ryškios lūpos. Vasarą sodriau padažau lūpas. Nors su laiku vis dažniau leidžiu sau kuo natūralesnį makiažą.

Jei nori, kad į tave žiūrėtų – ryškink akis, jei nori, kad tave girdėtų – ryškink lūpas. Tad aš papildau: jei nori, kad tave atsimintų – subtiliai kvepėk tauriais, išskirtiniais kvepalais.

Kokias priemones renkatės?

Nesu konservatyvi ir nebijau ieškoti ko nors naujo. Naudoju „Jane Iredale“ mineralinę pudrą, tos pačios firmos švelnų lūpų blizgį – tai kosmetika, skirta kasdieniam lengvam makiažui. Tačiau gana dažnai man reikia susikurti tokį įvaizdį ir atrodyti taip, lyg makiažą būtų daręs profesionalas, tada naudoju „Make up For Ever“ skystą makiažo pagrindą ir „Jane Iredale“ birią pudrą, vietoj skaistalų dažniausiai renkuosi bronzinę blizgią pudrą. Blakstienas mėgstu itin išraiškingas, tad ieškau kokio naujesnio tušo. Nebijau išbandyti tiek itin komercinių produktų, tokių kaip „Maybelline“, tiek tokių gamintojų kaip „Dior“. Nepakeičiamas kasdienio makiažo atributas – skystas akių pieštukas. Dabar pirmą kartą išbandau „Ciaté London“. Pagrindiniai kriterijai: atsparumas ir santykinai stambus šepetėlis. Kaip blakstienas, taip ir akių liniją mėgstu paryškinti gana drąsiai.

Ar nors kiek koreguojate tankius juodus antakius?

Antakiai – labai svarbus veido akcentas. Dabar kurį laiką madingi ryškūs, vešlūs – dėl to man pasisekė ir esu madinga (juokiasi)! Ir nors manieji natūraliai ryškūs, naudoju „Artdeco“ antakių šešėlius.

Kokiais kremais atgaivinate odą?

Juokiuosi, kad svarbiausias makiažo elementas – makiažo valiklis. Naudoju vaistinėse randamą „Bioderma“ micelinį vandenį „Sensibio H2O“ – tai bene vienintelė nepakeičiama priemonė. Man svarbiausia – nuolat drėkinti veido odą: rytais naudoju „Avène Light“, vakarais „Avène Rich“ kremus. Pastaruoju metu vis labiau atkreipiu dėmesį į išskirtinę lietuvišką kosmetiką.

Labai patinka kūno priežiūrai skirtas natūralus migdolų aliejus – po dušo iškart juo patepu šlapią odą. Svarbiausias kriterijus – kuo mažiau kenkti ir odai, ir plaukams. Deginuosi minimaliai, naudoju apsauginius kremus, tad būnu gana balta net ir vasarą.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Ar sunku prižiūrėti ilgus plaukus?

Plaukai man nepaprastai svarbi identiteto dalis – kokią save matau. Niekada, kiek pamenu, neturėjau trumpų plaukų, jie visuomet buvo arba ilgi, arba labai ilgi. Dažniausiai būnu palaidais, tad švarūs, prižiūrėti plaukai yra kasdieninės mano rutinos dalis. Tausoju juos, dar nesu dažiusi, retai, tik išskirtinėmis progomis, pasuku ar patiesinu, darausi šukuoseną, bet ne pati – patikiu tai profesionalams. Jie man pakerpa galiukus, užtepa kaukę. Pati naudoju „Nashi Argan“ ir „Marrakesh Oil“ aliejukus – ištepu galus, kad ilgi plaukai neatrodytų išvargę.

Kokių įspūdžių parsivežėte iš kvepalų mugės Italijoje?

Taip, kasmet dalyvauju prestižinėje tarptautinėje parfumerijos parodoje „Pitti Fragranze“, ten visada ieškau kokių nors naujienų, tiek kalbant apie parfumerijos tendencijas, tiek apie man pačiai tinkančius ir patinkančius aromatus. Tai – neatsiejama mano darbo dalis. Kvapas yra labai stiprus įvaizdžio elementas, tad visada turi būti renkamasis atsakingai ir paisoma kvepinimosi etikos. Mano kvepalų pasirinkimas priklauso nuo progos, nuotaikos ar bent jau metų, paros laiko. Kvepalai ne tik siunčia žinutę apie mus, bet ir stiprina jų naudotojo vidinę poziciją, pasitikėjimą savimi. Jausmingi, sodrūs aromatai dažniausiai tampa mano vakaro pasirinkimu, o kai noriu sustiprinti savo poziciją svarbių susitikimų metu, renkuosi išskirtinius, nišinius, solidžius, dažnai net šiek tiek tariamai vyriškos gamos kvepalus. Sakoma, jei nori, kad į tave žiūrėtų – ryškink akis, jei nori, kad tave girdėtų – ryškink lūpas. Tad aš papildau: jei nori, kad tave atsimintų – subtiliai kvepėk tauriais, išskirtiniais kvepalais.

Kokius pati renkatės?

Esu ištikima aktoriaus ir kvepalų kūrėjo Aisčio Mickevičiaus „FUMparFUM“ kvepalams. Kartu sukūrėme ne vienus asmeniškai man. Taip pat labai mėgstu jo kvepalų liniją „Bestia Gentile“. Vis dar žaviuosi prieš keletą metų atrastais „Mona di Orio Ambre“ ir „Uèr Mì AB ± Cashmere“. Šiemet mano dėmesį patraukė „MiN“ prekės ženklo kvepalų linija.

5 GROŽIO BŪTINYBĖS:

1. Investicija į įvairias žinias, nes tik įdomi, protinga moteris gali būti išties graži.

2. Makiažas. Visai nesidažiusi nekeliu kojos iš namų.

3. Švarūs, prižiūrėti plaukai – kasdien.

4. Miegas – ypač rytais, nes esu vakaro žmogus.

5. Vanduo. Pirma stiklinė su citrina ryte ir gausybė stiklinių per dieną energijai palaikyti bei organizmui tausoti.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai