Grožio formulė pagal Laurą Asadauskaitę-Zadneprovskienę: sportas – net per atostogas

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė
Autorius: Gerda Prancūzevičienė
Publikuota: 2018-02-12 07:37
Išvydęs smulkutę, iš pažiūros trapią olimpinę ir pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionę Laurą ASADAUSKAITĘ-ZADNEPROVSKIENĘ (33) nepatikėtum, kad ji – geležinė moteris, greičiausiai įveikianti fechtavimosi, plaukimo, jojimo, bėgimo ir šaudymo rungtis.

Daug ištvermės ir jėgos reikalaujančiam sportui reikia ir specialių dietų?

Ne. Valgau viską ir gana daug, nes labai daug sportuoju. Mums reikia visko – ir baltymų, ir angliavandenių, ir riebalų. Su vyru nuolat tikrinamės sveikatą, atliekame bendrąjį kraujo tyrimą. Jei sužinome, kad trūksta kokių elementų, pakoreguojame mitybą ir valgome daugiau produktų, kuriuose jų yra.

Maistą renkamės kokybišką – užsisakome Ilzenbergo dvaro biodinaminiame ūkyje, kiekvieną ketvirtadienį mums pristato sezoninių produktų, visą savaitę stengiamės gaminti namie. O savaitgalį smagu ir restoranėlyje pasisėdėti. Geriame natūralias sultis, arbatėles, kavą be kofeino. Nevartojame cukraus, bet pasilepiname saldumynais – treniruotėse išeikvojame tiek energijos, kad organizmas jų reikalauja (juokiasi). Užtat kai ateina poilsio metas, kai nėra aktyvių treniruočių, rungtynių, reikia kontroliuoti maisto kiekį. Nors ir atostogų metu bėgioju krosą. Kasdien – treniruotės nuo ryto iki vakaro ir dar pusę dienos šeštadienį: penkiakovėje kiekvienai rungčiai reikia skirti labai daug dėmesio.

Masažai – būtini?

Taip! Po intensyvių treniruočių dukart per savaitę būtinas sportinis gydomasis masažas. Ir tai tikrai ne SPA malonumas! Būna, ir pakankina, ir skaudamą vietą kai spusteli, tai tenka įsikibus į stalą kentėti. Ir tempimus daro, ir kvėpavimo pratimus. Jokio relakso! Rudenį, pasibaigus sezonui, jei tik galiu, bent savaitėlę Druskininkuose pasilepinu maloniais SPA masažais. Bet mūsų raumenys stiprūs ir mums reikia didesnės jėgos, atpalaiduojamieji įspūdžio nepalieka (juokiasi). Esame taip įpratę prie stiprių sportinių masažą, kad švelnumų ir nereikia, todėl renkuosi stipresnius, skaudesnius egzotinius, pavyzdžiui, tailandietiškus.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Viena iš rungčių – plaukimas, jums tenka nemažai laiko praleisti baseine. O baseinas – tai chloras.

Taip, odai ir plaukams tenka labai didelis krūvis, todėl po baseino būtinos specialios priemonės, kad nesausėtų oda: prausdamasi naudoju „Sisley Emulsion Ecologique“, taip pat drėkinamuosius kūno kremus, kokosų aliejų. Veido oda labai kenčia: bėgant – saulė, vėjas, šaltis, o dar – baseinas. Drėkinamuosius veido kremus renkuosi brangesnius, turinčius kuo mažiau konservantų. Kažkada išbandžiau visiškai natūralių, bet nelabai tiko. Man patinka „Sisley Paris“ linija, prieš miegą naudoju „Booster“ micelinį vandenį, tos pačios firmos serumą su hialurono rūgštimi ir „Novexpert La Crème Anti-Âge Expert“.

Nuo chloruoto vandens, nuolatinio džiovinimo kenčia ir plaukai. Šampūnus, kaukes man parenka kirpėja iš profesionalams skirtų linijų. Vieno šampūno įsimylėjusi nesu, nuolat keičiu, pavyzdžiui, dabar turiu „I.C.O.N. Antioxidant“ šampūną ir kaukę. Prieš džiovindama plaukus būtinai naudoju specialių „Helen Seward Bio Volumizing Hair Boost“ purškalą, saugantį nuo karščio ir lengvinantį iššukavimą.

Žinodama, ką turi iškęsti mano plaukai, kirpėja sako, kad jie dar gana gerai išsilaikę.

Plaukus šviesinate?

Taip, ir tai dar vienas jų kenkėjas... Kirpėja dažo ne visus plaukus, o sruogelėmis ir tik šaknis, bet ne prie pat odos – kad kuo mažiau pakenktų. Visaip juos išpuoselėja, tepa kaukes, atlieka visokias procedūras ir po gerų dviejų valandų mane paleidžia. Žinodama, ką turi iškęsti mano plaukai, kirpėja sako, kad jie dar gana gerai išsilaikę.

Varžybų metu jus gaudo TV kameros, ar spėjate prieš tai pasidažyti?

Ne. Tiesiog visas rungtis mes įveikiame per vieną dieną: fechtuojamės, plaukiame, jojame, paskui bėgame ir šaudome. Viskas vyksta beprotišku tempu, kartais net vėluojame iš vienos rungties į kitą – nebūtų kada ne tik pasidaryti, bet ir pataisyti makiažo. Natūralu kad labai prakaituojame, o dar plaukimo rungtis: apie makiažą jokios kalbos negali būti – viskas nutekėtų! Galų gale oda ir taip kenčia, norisi ją patausoti: prakaituojant atsiveria poros, o jei pritepsi krempudrų – jos užsikimš. Taigi per rungtynes būnu visiškai natūrali (juokiasi). Jau geriau pasitepu apsauginiu kremu nuo saulės – naudoju „Yves Rocher Even Botanical fluid“ su SPF 30.

Fotogenijų nuotr.
Fotogenijų nuotr.

O tą vienintelį laisvą sekmadienį darotės makiažą?

Taip. Mano tašytėje visuomet yra du lūpų blizgiai – raudonas ir natūralios spalvos, jais pasitepu „mintinai“, nežiūrėdama į veidrodėlį. Galiu akių nepasidažyti, tačiau be šios priemonės – nė žingsnio, ji visur keliauja su manimi. Renkuosi arba „Dior“, arba „Chanel“ – šių firmų perku ir blakstienų tušą, ir nagų laką. Mano nagučiai visuomet nulakuoti – meistrė daro ilgalaikį lakavimą, nes dėl intensyvaus sporto paprastas nesilaiko. Pastaruoju metu pamėgau įvairių atspalvių raudoną, o žiemą mėgstu tamsesnes spalvas.

Kvepalus dievinate?

O kaipgi be jų?! Tai – mano ritualas. Turiu daugybę kvepalų: jei atsiradęs naujas aromatas patinka – nusiperku ar gaunu dovanų. Renkuosi pagal nuotaiką ir metų laiką.

5 grožio būtinybės

1. Mylintys ir palaikantys artimieji.

2. Miegas ir poilsis.

3. Odą ir plaukus puoselėjančios priemonės.

4. Lūpų blizgis.

5. Kvepalai.

Naujausi straipsniai