Gintaro paslaptis – sveika ir atjaunėjusi oda

Moteris / Vida Press nuotr.
Moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-07-06 13:48
AA

Gintaras yra unikalus, iš daugiau nei 40 cheminių junginių ir rūgščių sudarytas organinis mineralas, kuris nuo senovės naudojamas medicinoje ir grožio puoselėjimo ritualuose.

ODA Laboratorijos naujų produktų technologė Aiva Mitrulevičienė pasakoja apie odos problemas ir kaip galima jas įveikti pasitelkus kosmetikos gaminius su gintaro rūgštimi.

Bėgant laikui žmogaus organizme vyksta sudėtingi ir įvairialypiai pakitimai. Vienas jų – sumažėjęs ląstelių gebėjimas savarankiškai gaminti energiją, būtiną odos regeneracijai ir gyvybingumui. Ląstelėms silpstant oda suglemba, papilkėja.

Gintaro rūgštis natūraliai sintetinama ir mūsų organizme, todėl ji ir kosmetikos produktuose nesukelia alergijų.

Čia gali pagelbėti gintaro rūgštis, kuri dalyvauja gyvybiškai svarbiuose ląstelių procesuose: padeda ląstelėms efektyviai funkcionuoti, atsinaujinti.

Gintaro rūgštis natūraliai sintetinama ir mūsų organizme, todėl ji ir kosmetikos produktuose nesukelia alergijų, atgaivina pavargusią, žalingų aplinkos veiksnių paveiktą veido odą – ji tampa švelni, elastinga, sumažėja raudonis, ne taip pastebimi kapiliarai, kitos problematiškos vietos.

Gintaro rūgštis gali ne tik pristabdyti senėjimo procesus, bet ir padėti įveikti aknę. Žinoma, kad mūsų odos paviršiuje yra gerųjų bakterijų, kurios palaiko sveikos odos mikroflorą. Jos padeda kovoti su patogeninėmis bakterijomis, sukeliančiomis įvairias odos ligas. Viena iš dažniausiai pasitaikančių lėtinių odos ligų yra aknė, kurią sukelia patogeninė bakterija Propionibacterium acnes. Gintaro rūgštis stabdo šių blogųjų bakterijų dauginimąsi.

Gintaras. / Fotolia nuotr.

Mūsų oda susiduria ir su kitais iššūkiais. Dėl aplinkos užterštumo, netinkamos mitybos, alkoholio vartojimo, rūkymo žmogaus organizmas nuolat patiria „oksidacinį stresą“, kuris padidina laisvųjų radikalų, nestabilių molekulių, kurių išoriniame apvalkale trūksta vieno elektrono, gamybą.

Laisvieji radikalai pažeidžia odos ląsteles, jų sienelės pasidaro nebepralaidžios, todėl nebegali tinkamai funkcionuoti. Sveikosios ląstelės vis labiau apkraunamos, jos greičiau pavargsta ir pradeda senti.

Todėl reikalinga pagalba iš šalies – antioksidantų dozės, kurios padėtų kovoti su laisvaisiais radikalais. Antioksidantų galime gauti sveikai besimaitindamos, ypač – gausiai valgydamos daržovių, taip pat gerai, jei jų yra grožio priemonėse.