Gerai žinomi prekiniai ženklai – jau Lietuvoje

Gerai žinomi prekiniai ženklai – jau Lietuvoje
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-23 09:56
Oreo sausi pusryčiai, Mac&Cheese, Hario Poterio nealkoholinis alus ar Simpsonuose išgarsėjęs Duff prekės ženklas, jų ir kitų prekės ženklų nerasite mūsų parduotuvių lentynose, tam kad jas įsigytumėte reik perskristi Atlanto vandenyną. To daryti nereikės, nes „Yankee Market“ Lietuvai pristato į jūsų namus šiuos prekes jau dabar. Apie tai kaip sekėsi pradėti šį verslą kalbėjome su šio verslo sumanytoju Sergėjumi Skatershchikovu.

Kaip sugalvojote tokį neįprastą dalyką kaip atvežti dalelę Amerikos į Lietuvą? Kodėl?

Aš ir mano verslo partneris mėgstame svečiuotis JAV, aš pats gyvenau ten dvejus metus, todėl mes abu gerai pažįstame amerikietišką gyvenimą ir kultūrą. Vienąkart namuose gaminau pietus ir pagalvojau, kad būtų puiku, jei čia, Lietuvoje turėtume ,,Lucky Charms’’ sausus pusryčius ar ,,Mac&Cheese’’ makaronus, idėja sukurti tokią parduotuvę gimė iškart.

Su kokiomis problemomis susiduriate šiame versle? Kaip sprendžiate logistikos klausimus? Kokie dar verslo aspektai verčia pasukti galvą?

Tai mūsų pirmasis verslas, todėl kiekviena problema tapo iššūkiu iki tol, kol sukūrėme stabilų procesą ir viskas pradėjo veikti tinkamai. Vienas didžiausių iššūkių iki šiol yra išlaikyti klientams mažesnes kainas. Nedaug žmonių žino apie mūsų veiklą, todėl sunku išlaikyti žemas kainas ir sėkmingai veikiančią parduotuvę. Logistika yra vienas kainą lemiančių faktorių, visi mūsų siūlomi produktai yra ,,Made in USA”, todėl tam, kad prekės pasiektų mūsų “lentynas” reikia pastangų ir laiko.

Savo produktais prekiaujate Lietuvoje, ar planuojate prekybą Baltijos šalyse, kokius amerikietiškus skanumynus labiausiai mėgsta lietuviai?

Mes pradėsime prekyba kitose Baltijos šalyse kitų metų vasarį, kol kas mūsų parduotuvė teikia prekes tik Lietuvoje. Mes labai greitai išpardavėme visus ,,Mac&Cheese’’ indelius, dauguma klientų pirko po 2-4 indelius. Populiariausi sausi pusryčiai yra ,,Lucky Charms’’ ir ,,Froot Loops’’ su zefyrais. Tarp gėrimų- ,,Duff’’ energetinis gėrimas, kurio prekės ženklas daugeliui pažįstamas iš animacinio serialo Simpsonai. Sausainiai ,,Hershey’s Cookies N’ Creme Pretzels’’ buvo labiausiai graibstomi saldumynai.

Ar negirdite kritikos dėl taip vadinamo ,,fast food’’, juk Lietuvoje taip populiarėja sveiko maisto kultas?

Ne, tikriausiai daugelis žino apie populiariausius amerikietiškus produktus ir supranta, kad ne viskas yra sveika. Mes nesakome, kad esame tik sveiko maisto prekių parduotuvė. Be abejo, mes suprantame, jog populiarėja sveika mityba, todėl neužilgo turėsime atskirą skiltį tinklapyje skirtą sveikiems produktams, kai kurie mūsų naujieji sveiki užkandžiai bus parduodami ir Vilniaus alaus festivalyje (toliau VAF).

Daugelis Jūsų siūlomų prekių pažįstamos iš kino filmų ar serialų. Ar taip atsirenkate prekes? Kokia jūsų tikslinė auditorija?

Žinoma, kuo populiaresnė yra prekė, tuo didesnė tikimybė, kad ji pasieks mūsų parduotuvę. Kai atidarėme parduotuvę net nenutuokėme ko labiausiai norės mūsų klientai, todėl pirmiausiai atvežėme produktus, kurie mums patiems labiausiai patiko. Kai kurie buvo itin sėkmingi, pvz. ,,Mac&Cheese’’, kiti buvo ne tokie perkami. Dabar jau galime numanyti, ko labiausiai nori mūsų klientai. Mes pažįstame savo klientus, o tai padeda sužinoti socialinių tinklų statistikos. Dažnai sulaukiame žinučių iš klientų su pageidavimais, kokias prekias jie nori pamatyti mūsų parduotuvėje. Vienu dažniausiai reikalaujamų produktų yra ,,Cheetos Flamin’ Hot chips’’ jais prekiausime ir VAF festivalyje.

Prekiaujate tik internetu. Ar yra galimybė ir kur Jūsų prekes išvysti gyvai?

2019 metų vasarį mes atidarysime teminę parduotuvę Vilniaus centre, tai bus išskirtinis dalykas Lietuvoje. Todėl pastaruoju metu buvome ne itin aktyvūs kitur, nes dideles pastangas dėjome į parduotuvės atidarymą. Klientams, kurie yra ne iš Vilniaus mes ir toliau siūlysime prekes mūsų internetinėje parduotuvėje, kurias pristatome per 1-2 darbo dienas.

Vienintelė galimybė mūsų produktus pamatyti iš arti yra ateiti į VAF lapkričio 30 - Gruodžio 1 d., Menų fabrike ,,Lofte’’ (Švitrigailos g. 29, Vilnius) ir juos išbandyti. 

Temos:

Verslas Aktualu

Naujausi straipsniai