„Eurovizijos“ atranką paliko Milda Martinkėnaitė ir Saulenė Chlevickaitė, lyderis – Donny Montell

Milda Martinkėnaitė ir Saulenė Chlevickaitė / Viganto Ovdnevo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šeštadienio vakarą LRT televizija transliavo aštuntąją nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidą, kurios metu scenoje susikovė dešimt atrankoje likusių dainininkų. Tačiau dviem iš jų vis dėlto teko palikti atranką. Susumavus Lietuvos ir užsienio, taip pat televizijos žiūrovų balsus paaiškėjo, kad su projektu atsisveikinti turi Milda Martinkėnaitė ir Saulenė Chlevickaitė.

„Eurovizijos“ atrankoje liko tik stipriausi, todėl su kiekviena laida įtampa ir jaudulys vis didėja. Nepaisant to, lyderiai konkurse išlieka tie patys. Susumavus bendrus komisijos ir žiūrovų balsus didžiausią palaikymą atrankoje turi Donny Montell sceniniu vardu prisistatantis Donatas Montvydas, Aistė Pilvelytė, Erica Jennings.

Ne ką prasčiau vertinamos – garbingą vietą pirmajame penketuke šiuo metu užimančios Rūta Ščiogolevaitė ir Ieva Zasimauskaitė. Rungtis tolimesnėse atrankose taip pat liko Ruslanas Kirilkinas, Catrinah, Valdas Lacko.

Dainininkus įvertino Lietuvos komisijos nariai. Prie Nomedos Kazlaus, Ramūno Zilnio ir Dariaus Užkuraičio šį kartą prisijungė ir dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu.

Savo vertinimus šeštadienį pateikė užsienio komisijos nariai, balsus dalijo ir televizijos žiūrovai. Susumavus visus rezultatus paaiškėjo, kurie du dalyviai dėl teisės atstovauti Lietuvai šįmet nebesikaus. 

TAIP PAT SKAITYKITE: „Eurovizijos“ atrankos komisijos nare tapusi Jazzu neatmeta, kad pati ateityje bandys laimę

Pirmoji į sceną žengė Catrinah su eurovizine daina „Be Free“. Šį kartą dainininkė nustebino unikaliu įvaizdžiu. Catrinah pasipuošė sidabriniu kostiumu, kuris buvo sudėtas iš mažų stiklinių kvadratėlių. 

Komisijos nariams patiko ne tik išskirtinis atlikėjos įvaizdis, bet ir dainos atlikimas. Komisija komentavo, kad šis pasirodymas, lyginant su ankstesniais Catrinah pasirodymais, buvo geriausias. 

Catrinah / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Antrasis scenoje pasirodė Ruslanas Kirilkinas. Jis atliko dainą „In my world“. Kaip ir praėjusį kartą dainininkas pasirodymo pabaigoje basomis kojomis vaikščiojo ant stiklo šukių. Tiesa, R.Kirilkinas teigė, kad šis procesas jam yra visai malonus. 

Komisija teigė, kad pasirodymas buvo ypač nuoširdus, tačiau pridūrė, kad dainai trūksta kulminacijos, tad reikia pasitelkti „papildomas priemones“.

Catrinah / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Tuomet eurovizinėje scenoje nuotaikingą kantri stiliaus dainą „If Tomorrow Never Comes“ atliko Milda Martinkėnaitė​. Mergina, kaip ir visuomet, žavėjo energingu pasirodymu. 

Komisijos nariai teigė, kad pasirodymą vertėtų tobulinti. Pavyzdžiui, į studiją atvežti tikrą traktorių, esą jis padarytų tokį patį įspūdį, kaip kad „Euroviziją“ laimėjusio Dimos Bilano efektas su iš fortepijono išlendančia moterimi.  

Catrinah / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Viena iš nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos favoričių Erica Jennings atliko dainą „Leading Me Home“. Erica pasipuošė įspūdinga juoda, blizgančia suknele. Ne ką mažiau įspūdinga buvo ir scenografija, kurią sukūrė dizaineris Robertas Kalinkinas. Visą sceną juosė veidrodinė siena. 

Komisija juokavo, kad eurovizinėje scenoje reikėtų pasirodyti taip, kaip atlikėja pasirodė „Leading Me Home“ dainos vaizdo klipe – norėtų pamatyti ją dainuojančią baseine. Jazzu teigė, kad Erica yra jos favoritė, todėl ir jos komentarai buvo ypač palankūs.

Catrinah / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Saulenė Chlevickaitė atliko dainą „Strong“. Originaliais scenografiniais sprendimais stebinanti atlikėja šį kartą scenoje „apsistatė“ manekenais.

Komisija vienbalsiai teigė, kad šis atlikėjos pasirodymas buvo geriausias. Nomeda Kazlaus Saulenei pasiūlė „gilinti savo keistumą“, o Darius Užkuraitis džiaugėsi, kad ji yra labai kūrybiška. 

Catrinah / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Aistė Pilvelytė scenoje atliko dainą „You Bet“. Po praėjusį kartą režidierės Dalios Ibelhauptaitės išlietos kritikos dėl A.Pilvelytės įvaizdžio, ji šį kartą į sceną žengė su raudona, žemę siekiančia suknele. 

Komisijos nariai pasirodymą vertino ypač palankiai. Jazzu teigė, kad kūrinys yra ypač sudėtingas ir reikalaujantis ypatingų vokalinių galimybių, kurias, pasak Jazzu, A.Pilvelytė tikrai turi. Komisiją pastebėjo ir patobulintą Aistės anglų kalbos tarimą, tačiau siūlė patobulinti jį dar labiau. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Aistė Pilvelytė apie Dalios Ibelhauptaitės kritiką: „Tas „gariūniškumas“ mane išmušė iš vėžių“

Catrinah / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Tuomet pasirodė Valdas Lacko. Jis atliko dainą „Stay Tonight“. Dainos pabaigoje priedainį Valdas atliko lietuvių kalba. Šis sprendimas paliko įspūdį ne tik komisijai, bet ir salėje „Eurovizijos“ atranką stebėjusiems žiūrovams. 

Darius Užkuraitis įsitikinęs, kad šis laikotarpis Valdui – „auksinis“. Pasak komisijos nario, mažuose Lietuvos miesteliuose V.Lacko surinktų pilnas žiūrovų sales. 

Catrinah / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Rūta Ščiogolevaitė eurovizinėje scenoje atliko dainą „United“. Šį kartą ji pasipuošė baltu kostiumu su juodomis detalėmis. 

D.Užkuraitis įsitikinęs, kad Rūtos daina tikrai bus nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finale. Kiti komisijos nariai taip pat gyrė Rūtos pasirodymą. Tiesa, Jazzu sakė, kad jai ši daina nepatinka. 

Catrinah / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Atlikdamas dainą „I've been waiting for this night“, dainininkas Donatas Montvydas šį kartą didelį dėmesį skyrė ne tik dainos atlikimui, bet ir scenografijai. Vaizdo, dūmų efektai nepaliko abejingų.

Jazzu įsitikinusi, kad didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje „klyks mergaitės ir ne tik“, o D.Užkuraitis teigė, kad šis pasirodymas – pats geriausias. 

Catrinah / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Paskutinioji scenoje pasirodė užsienio komisijos narių nuolat liaupsinama Ieva Zasimauskaitė. Ji atliko dainą „Life (Not That Beautiful)“

Liaupsių dainininkė sulaukė ir iš Lietuvos komisijos narių. N.Kazlaus teigė, kad Ieva yra unikali, o jos balso tembras prikausto. Lietuva, pasak N.Kazlaus, jai yra per maža, ji verta Europos scenos. 

Catrinah / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Šiuo metu projekte liko aštuoni dalyviai. Kitoje laidoje į kovą stos D.Montvydas, A.Pilvelytė, E.Jennings, R.Ščiogolevaitė, I.Zasimauskaitė, R.Kirilkinas, V.Lacko ir Catrinah.

Juos komisija ir žiūrovai palaikė labiausiai.

Catrinah / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Aštuntojoje „Eurovizijos“ atrankos laidoje – dešimties dalyvių pasirodymai (102 nuotr.)
+96
 
Skaitykite daugiau