Elkitės su savimi kaip su svarbiu žmogumi!

Raminta Lapinskaitė / Inga-Mazaj Vinčienė
Autorius: System
Publikuota: 2017-06-15 21:17
Aiškumas, užtikrintumas, pasitikėjimas yra tie psichologiniai poreikiai, kurie laiduoja mūsų ramybę ir pasitenkinimą gyvenimo kokybe. Deja, labai daug moterų taikstosi su neapibrėžtumu, abejonėmis, sumaištimi ir menkumu. Daugeliui mūsų tai tapę kasdiene realybe, sklidina išsiblaškymo, sąmyšio ir nepalankumo sau. Šį straipsnį skiriu visoms, norinčioms išsivaduoti iš vidinės bei išorinės painiavos ir sustiprinti pasitikėjimą savimi.

Nuolatinis abejojimas savimi kamuoja daugybę moterų, ne viena jaučiamės to išvargintos ir gerokai nusialinusios. Deja, mes pačios pasirenkame su tuo susitaikyti. Daug mūsų kultūros moterų yra į kitų rankas atidavusios savo vertės ir reikšmingumo jausmą, o kartu su jais ir sielos ramybę. Mes leidžiame kitiems už mus nuspręsti, kiek iš tiesų esame vertos, pradedant įkainiu darbo rinkoje, baigiant tuo, kiek esame ar nesame nusipelniusios meilės šeimoje.

Tampame neramios, kupinos besaikių minčių, kad neva esame nulis, jei nepateisiname kitų žmonių lūkesčių. Dėl to nuolat triūsiame, kad būtų patenkinti vyro, vaikų, direktoriaus, bendradarbių, tėvų, feisbuko draugų poreikiai... Kad tik mes jiems patiktume, kad tik jie mūsų nesupeiktų, neatstumtų ir kitaip nenusisuktų. Taip mąstančioms moterims kitų žmonių nepritarimas reiškia, kad jos netenka savo vertingumo, o be jo lieka tuščios ir nesvarbios, deja, net pačios sau.

Kaip išsivaduoti iš to užburto rato, kuomet kiti savo įvertinimu, pripažinimu, pagyromis nustato mūsų vertę? Iliuziškai manydamos, kad taip iš tiesų ir yra, prarandame pasitikėjimą savimi, savo reikšmingumo pajautimą ir vidinę pusiausvyrą. Ant svarstyklių lėkštutės pastatyta mūsų gerovė ir pilnatvė, tad mums būtina išmokti ją nusverti į savo pusę. Be to, tik mes pačios ir galime tą padaryti!

Teisėjas, visada tariantis paskutinį žodį, yra mūsų vidinis balsas.

Kviečiu trumpam pažvelgti į savo atspindį vidiniame veidrodyje. Įsivaizduokite, kad prie jo priartėjate ir regite savo pačios akis. Tos, kurioms vaizduotės pasaulis nėra artimas, pasiimkite į rankas tikrą veidrodį. Būkite sau sąžininga, atvira ir nuoširdi. Paklauskite savęs: kiek iš tiesų aš verta? „Teisėjas, visada tariantis paskutinį žodį, yra mūsų vidinis balsas“ (psich. Alenka Rebula). Koks žodis suskamba, nuotaika palydi, jausmas persmelkia, uždavus sau šį klausimą?

Net didžiausią pripažinimą pelniusios moterys, besimėgaujančios turtais, šlove ir sėkme, neretai skendi depresijoje ir niūriose kasdienėse mintyse apie save, nes tikrosios mūsų savivertės neveikia jokie išoriniai apdovanojimai ar jų nebuvimas. Jai įtaką daro tik mūsų pačių požiūris į save.

Stojus akistaton su vidine tiesa, tenka sau pripažinti, jog laukia ilgas vidinio išdrąsėjimo ir sutvirtėjimo kelias. Saviugdos specialistai nurodo, kad puiki šio kelio pradžia gali būti asmeninio svarbumo įtvirtinimas sau pačiai. Taip, išmokime elgtis su savimi kaip su svarbiu žmogumi!

Pripažinkite, kad jums svarbu, kiek jūs uždirbate. Jums svarbi jūsų sveikata ir gyvenimo kokybė. Jums ne vis vien, kaip su jumis elgiasi vyras ir vaikai. Jums svarbu būti mylimai, gerbiamai, vertinamai tokiai, kokia esate. Nesate nei kažkuo geresnė, nei kažkuo prastesnė už kitus, nes varžymasis, jei ir praturtina, tai tik labai laikinu pasitenkinimu. Esate lygiai tokia pat svarbi, kaip ir bet kuris kitas žmogus. Kas pasakė, kad vyro, vaikų ar bendradarbės poreikiai yra svarbesni už jūsų? Visi esame lygiaverčiai savo žmogiškų poreikių akivaizdoje. Jūs taip pat esate verta patenkinti savuosius.

Pasitikėjimas savimi, užtikrintumas, tvirtumas yra didžiausias nuosprendis sau. Nuspręskime būti sau svarbios ir pačios įvertinkime savo indėlį kuriant asmeninę, šeimos ar visuomenės gerovę! Dėkingas elgesys su savimi pačia yra žingsnis, padedantis sustiprinti pasitikėjimą savimi. Įvertinkite savo pasiekimus džiuginančiu atlygiu, tarkime, vonios malonumu ar vakaru su knyga. Pasakykite sau, jog su naujai išsirinkta suknele atrodote puikiai. Padovanokite sau gėlių už sutvarkytus namus. Ir atminkite – didingi pokyčiai vyksta eilinėje kasdienybėje, tad atraskite progų įvertinti save kasdien.

Mažai sprendimų gyvenime yra tokie reikšmingi, kaip apsisprendimas pačiai pasirūpinti savo gerove ir prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą. Visos esame vertos pilnatvės, aiškumo, džiaugsmo ir pasitikėjimo. Pradėkite jau šiandien. Pastebėkite tas akimirkas, kuomet buvote patenkinta savo elgesiu, ir nuspręskite, kaip šiandien sau už tai atsilyginsite. Juk mokotės būti svarbia ir vertinga moterimi! Patikinu, deramas atlygis sau – vienas veiksmingiausių būdų, padedančių moteriai išdrąsėti ir sutvirtėti!

Daugiau saviugdos specialistės Ramintos Lapinskaitės straipsnių rasite jos tinklaraštyje.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai