Dizainerė Lilija Larionova – apie naują kolekciją: „Vis dar tikiu ir išradinėju tą dviratį“

Lilijos Larionovos rudens ir žiemos kolekcijos pristatymas / Žmonės.lt montažas
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Ilgai laukta mados šventė prasideda įpusėjus pavasariui. Balandžio 21 dieną dizaineriai Lilija Larionova ir Egidijus Rainys pristatys 2018-2019 metų „Prêt-à-Porter“ rudens ir žiemos kolekcijas. Šį kartą savo renginiui jie pasirinko urbanistinę erdvę, modeliai žengs ne podiumu, o Panerių gatvėje esančio „Lofto“ grindiniu. Lilija portalui Žmonės.lt atvirai pasakoja apie šiais metais kurtus savo darbus.

Lilija, kiek modelių pristatysite, kokie pagrindiniai naujausios kolekcijos akcentai?

Pristatysiu apie 40 skirtingų įvaizdžių. Pagrindiniai mano naujos kolekcijos akcentai – minimalizmas, švara, detalės. Pamatysite išties įdomius sprendimus.

Į ką siūlote atkreipti dėmesį šį sezoną?

Šį sezoną man kaip niekada norisi jaukumo ir ramybės, gal dėl to šiais metais mažai kažkokių agresyvių kontrastų ar kontroversiškų sprendimų. Siūlau rinktis natūralias, maloniai dėvimas medžiagas, patogius minkštus siluetus, ramią spalvinę gamą ir jausmingumą. Tačiau nesuklyskite, naujoji kolekcija – toli gražu nėra saldi.

Kokius audinius naudojote?

Pagrindiniai audiniai: šilkas, vilna, medvilnė, aksomas. Mėgstu kokybiškas ir natūralias medžiagas.

Išduokite, į ką dažniausiai kreipiate dėmesį besirinkdama modelius, pristatančius kolekciją?

Dažniausiai renkuosi paprastus modelius, kurie atitinka agentūrų standartus. Kartais reikalingas išskirtinis tipažas, tačiau šios kolekcijos pristatymui man kažko tokio nereikėjo. Ne veltui mados pasaulyje egzistuoja tam tikros normos.

Lilija Larionova ir Mantas Petruškevičius / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Kaip manote, šiais laikais mados industrijoje vis dar įmanoma išrasti kažką naujo?

Visuomet reikia stengtis tai padaryti. Aišku, šiame globalizacijos ir visuotinio interneto amžiuje sunku nustebinti. Bet vis dar tikiu ir išradinėju tą dviratį. Kaskart idėjas praleidžiu pro save, tarsi koks žaibolaidis. Man svarbus – autentiškas braižas, kad žmonės stebėdami atpažintų mane.

Kodėl savo kūrinius nusprendėte pristatyti tokioje urbanistinėje erdvėje?

Norėjosi pakeisti pristatymo koncepciją. Pasitarėme su Egidijumi ir nusprendėme, kad tai turi būti švari urbanistinė erdvė. Abiem ji tiko. Be to, kiek žinau, dar niekas Lietuvoje nėra pristatę savo kolekcijų tokioje aplinkoje.

Viskas jau paruošta ir prieš naujausios kolekcijos pristatymą jaučiatės rami? Gal dar liko darbų, kuriuos planuojate atlikti iki šeštadienio?

Kadangi dalį kolekcijos buvau jau iš anksto paruošusi Rygos mados savaitei, tai palengvinau paskutinės nakties kančias. Nesijaučiu rami. Toli gražu, bet galvoju: „ko neprivalgei, to neprilaižysi“. Tobulinti gali iki begalybės, bet tiesiog yra skirtas laikas tam tobulinimui baigti. Sustoti yra sveika. Liko tik organizavimo rūpesčiai, labai žemiški, buitiški ir neįdomūs (šypteli).

Lilija Larionova ir Egidijus Rainys / Dariaus Kučio nuotr.

Ar jau turite numačiusi naujai kolekcijai garso takelį?

Taip. Takelį turėjau jau Rygos mados savaitėje. Jis – ramus, šiek tiek nostalgiškas. Muzika man reiškia labai daug. Manau, kad per ją gali perteikti kolekcijos žinutę. Todėl labai kruopščiai kiekvieną dainą renkuosi. Kartais pagalvoju, kad per kūną turi bėgioti šiurpuliukai, jog muzika būtų gera. Tada, manau, tas pats nutinka ir publikai, stebinčiai pristatymą. Jausmingumas – be galo svarbus. Muziką dažniausiai renkuosi pati.

Lilijos Larionovos 2016-2017 m. kolekcija (47 nuotr.)
+41
Lilija Larionova – 2017/2018 ruduo ir žiema (52 nuotr.)
+46
Skaitykite daugiau