Naująją dizainerės Tomos Jankauskaitės kolekciją įkvėpė kelionė po Aziją

„Studio Toma“ 2018-ųjų pavasaris/vasara / Gretos Gedminaitės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Pasitinkant pavasario-vasaros sezoną prekės ženklo „Studio Toma“ kūrėja Toma Jankauskaitė pristato naują suknelių kolekciją „SS’18“, įkvėptą kelionių po tolimus šiltuosius kraštus. Šįkart dizainerė savo kūrybos gerbėjas kviečia puoštis ne tik suknelėmis, bet ir prie jų derančiais žaismingais rankų darbo auskarais. Juos kūrė drauge su ženklą „Munė design“ atstovaujančia Ramune Bulaukaite.

„Įkvėpimo sėmiausi keliaudama. Ypatingą vaidmenį čia atliko laikas, praleistas Šri Lankoje. Norėjau sukurti lengvą, patogią, spalvingą suknelių kolekciją, kuri rastų kelią į merginų ir moterų spintas. Tų, kurios planuoja atostogas, ruošiasi vasaros šventėms ar tiesiog nori atsinaujinti“, – pasakoja T. Jankauskaitė.

Kolekcijoje – 15 skirtingų suknelių modelių, bet T. Jankauskaitė žada ir daugiau šiltojo sezono naujienų. Dizainerė didelį dėmesį tradiciškai skiria drabužių universalumui, tad derinant skirtingus aksesuarus, švarkus, avalynę galima išgauti vis naujus įvaizdžius. Suknelės siūtos iš praktiškų, šiltu ir karštu oru malonių dėvėti audinių – viskozės, medvilnės, lino, poliesterio – kombinacijų.

„Audinius, kaip visada, rinkau ypatingai kruopščiai, atsižvelgdama į sezoniškumą ir mados tendencijas. Dalį medžiagų pati parsivežiau iš Vokietijos, kiti audiniai atkeliavo iš Italijos. Kolekcijos koloritas varijuoja nuo ryškios raudonos iki pastelinės rausvos. Suknelės margintos stilizuotų gėlių raštais, taškeliais, dryžiais. Pastarasis raštas – vienas mano mylimiausių“, – pasakoja dizainerė.

Toma Jankauskaitė / Gretos Gedminaitės nuotr.

„Studio Toma“ kūrėja tęsia meilę bohemiškumui, lengvai krentančių siluetų sukneles dekoruodama kutais, raukiniais.

Naują kolekciją T. Jankauskaitė pristato bendradarbiaujant su papuošalų ženklo „Munė design“ kūrėja R. Bulaukaite: „Ramunę pažįstu seniai. Patinka jos požiūris, kruopštumas, tad pasiūliau drauge sukurti aksesuarų liniją. Rezultatas – spalvingi minimalistiniai auskarai, derantys prie suknelių“.

Kolekciją „SS’18“ įkvėpusių dizainerės atostogų prisiminimai nugulė ir įvaizdinėje fotosesijoje. Specialiai iš Šri Lankos T. Jankauskaitė parsivežė šiaudines skrybėles, foto studijoje įkomponavo harmoningai derančius „Bali Wood“ lauko baldus.

„Studio Toma“ 2018-ųjų pavasaris/vasara / Gretos Gedminaitės nuotr.

„Lėktuvo bagaže gabenau net šešias skrybėles. Žinojau, kad puikiai tiks prie suknelių“, – prisimindama šypsosi kūrėja. Didelį dėmesį ji skyrė ir apavui: iš užsienio siųstas įspiriamas basutes pintu padu dekoravo pačios rankų darbo kutais.

Fotosesiją įgyvendino jau kelintą sezoną iš eilės drauge su T. Jankauskaite bendradarbiaujanti komanda: fotografė Greta Gedminaitė, makiažo meistrė Alina Silivanova, dizainerės dešinioji ranka Krista Sabaitytė. Kolekcijos veidu tapo tarptautinės sėkmės sulaukusi manekenė Eglė Jezepčikaitė, kurios įvaizdžiu rūpinosi stilistė Vilija Rušinskaitė.

„Nuo pirmosios kolekcijos „Studio Toma“ moteris vienija sąmoningas pasirinkimas būti laimingomis, optimistiškomis, apsupti save estetika, išliekant sofistikuotomis ir žemiškomis. Kaip ir visos moterys, jos neišvengia rutinos, tačiau moka laiku ištarti „stop“, o tada pasimėgauti tiek akimirka, tiek dviejų mėnesių atostogomis ten, kur paplūdimio smėlis kimba prie pėdų, o jūros vandens druska įsigeria į plaukus. Švelni, šviesi, gyva, skleidžianti šilumą aplink save ir įsimylėjusi gyvenimą“, – taip T. Jankauskaitės kūrybos mūzas apibūdina žinoma stilistė.

„Studio Toma“ pavasario-vasaros kolekciją ir „Munė design“ auskarus galima įsigyti parduotuvėje internete www.studiotoma.lt, dizainerės studijoje-dirbtuvėse ir žinomiausiuose Lietuvos butikuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Palangoje.

Naująją dizainerės Tomos Jankauskaitės kolekciją įkvėpė kelionė po Aziją (41 nuotr.)
+35

Skaitykite daugiau