Danijos karalienė Margrethe II panaikino 4 anūkų karališkuosius titulus

Danijos karalienė Margrethe II ir princo Joachimo šeima / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Danijos dirbančių karališkosios šeimos narių ratas sumažėjo. Šalies karalienė Margrethe II priėmė sprendimą atimti princų ir princesių titulus iš keturių savo anūkų.

Karališkieji Danijos rūmai trečiadienį pranešė, jog karalienė Margrethe II nusprendė panaikinti savo jaunėlio sūnaus princo Joachimo vaikų princų ir princesių titulus, taip pat jie nebebus vadinami „Jo/Jos Karališkosiomis Aukštybėmis“.

Princo vaikai nuo 2023-ųjų sausio 1-osios bus žinomi kaip Jo Ekscelencija Monpezato grafas ir Jos Ekscelencija Monpezato grafienė.

Visi keturi karalienės anūkai – Nikolai (23), Felixas (20), Henrikas (13) ir Athena (10) išlaikys savo vietą sosto paveldėjimo eilėje. Šiuo metu jie užima 7-10 vietas eilėje į sostą.

Princas Joachimas su šeima / „Scanpix“ nuotr.

„Šiuo sprendimu Jos Didenybė Karalienė nori sukurti galimybę savo keturiems anūkams patiems formuoti savo gyvenimus, išvengiant Danijos karališkosios šeimos nariams taikomų pareigų ir apribojimų“, – rašoma Danijos karališkųjų rūmų pareiškime.

Nikolai ir Felixas yra princo Joachimo sūnūs, kurių jis susilaukė su pirmąja žmona, Frederiksborgo grafiene Alexandra. Princas 2008-aisiais antrą kartą vedė princesę Marie, su kuria susilaukė Henriko ir Athenos.

Šis karalienės Margrethe II sprendimas nepalies keturių kronprinco Frederiko, kuris yra Danijos sosto paveldėtojas, ir jo žmonos kronprincesės Mary vaikų. Princas Christianas (16) ir princesė Isabella (15) bei dvyniai princai Vincentas ir Josephine (11) ir toliau laikomi vyresniaisiais karališkosios šeimos nariais.

Karalienė Margarita II, Danijos karališkoji šeima / „Scanpix“ nuotr.

Skaitykite daugiau