Naujoje knygoje – negirdėti faktai apie princą Harry, M.Markle pravardę ir pasitraukimą iš šeimos

Meghan Markle ir princas Harry / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Meghan Markle ir princas Harry / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-09-28 20:27
AA

Britų karališkosios šeimos gyvenimas nuo seno buvo populiarus aptarinėjimo objektas. Daug peno kalboms pažėrė praėjusią savaitę įvykusios karalienės Elizabeth II laidotuvės ir karališkosios šeimos narių elgesys viso gedulo metu, o į knygynus spalio 6-ąją atkeliausianti „The Times“ karališkojo korespondento Valentine'o Lowo knyga pažers dar daugiau skandalingų istorijų. Likus mėnesiui iki knygos išleidimo, paviešintos kelios negirdėtos detalės apie Sasekso hercogus.

Valentine'as Lowas, jau daugiau nei ketvirtį amžiaus dirbantis britų laikraščio „The Times“ karališkuoju korespondentu, yra parašęs ne vieną išskirtinę bei pasaulinio susidomėjimo sulaukusią publikaciją apie britų karališkąją šeimą. Jo sąskaitoje – ir kelios knygos, pasakojančios apie tradicijų, taisyklių ir intrigų kupiną gyvenimą už rūmų durų.

Naujausias jo kūrinys „Courtiers: The Hidden Power Behind the Crown“ („Dvariškiai: Slapta karūnos galia“) pasirodys jau kitą mėnesį, o kol jos laukiama, „The Times“ buvo paskelbtos kelias „jaudinančio pasakojimo“ ištraukos. Nemažai jų susijusios su Sasekso hercogais – princu Harry ir jo žmona Meghan Markle.

Meghan Markle, princas Harry / „Scanpix“ nuotr.

„Sasekso išgyvenusiųjų klubas“

V.Lowo knygoje išsamiai aprašomas tariamai bjaurus Meghan Markle ir jos vyro princo Harry elgesys su savo komanda. Anot knygos autoriaus, Sasekso hercogo ir hercogienės santykiai su kai kuriais darbuotojais, kai šie dar nebuvo atsisakę karališkosios šeimos pareigų, buvo įtempti. Žurnalistas tvirtina, kad „Harry ir Meghan komanda vėliau save vadino „Sasekso išgyvenusiųjų klubu“ ir kad jie jautėsi taip, tarsi su jais būtų „žaidžiama“.

Apžvelgdamas šiuos įvykius ir kartu atsižvelgdamas į vėlesnį poros sprendimą pasitraukti iš karališkosios šeimos, Low teigia, kad Sasekso hercofgų komandos nariai ilgainiui ėmė įtarti, jog jų pastangoms lemta žlugti. V.Low rašo: „Tie, kurie kadaise su ja dirbo... taip nusivylė, kad ėmė įtarti, jog net nuoširdžiausi jos pagalbos prašymai buvo dalis apgalvotos strategijos, kurios pagrindinis tikslas – pasitraukti iš karališkosios šeimos“.

Už Meghan Markle nugaros – darbuotojų skirta pravardė

V.Lowo knyga atskleidžia ir tai, kad rūmų darbuotojai Meghan Markle buvo skyrę negražią pravardę. Buvę Sasekso hercogienės komandos nariai rašytojui atviravo, kad ją vadino „narciziška sociopate“, nuo pat pradžių planavusia savo karališkąjį pasitraukimą.

„Visi žinojo, kad karališkoji institucija bus vertinama pagal jos laimę. Jie padarė klaidą galvodami, kad ji nori būti laiminga“, – cituojamas buvęs darbuotojas. – Ji norėjo būti atstumta, nes nuo pat pirmos dienos buvo apsėsta šio naratyvo.“

Meghan Markle / Scanpix nuotr.

„Negaliu patikėti, kad man už tai nemoka“

Knygoje aprašoma ir 2018 m. vykusi princo Harry ir Meghan Markle kelionė po Australiją, Naująją Zelandiją, Fidžį ir Tongą, trukusi 16 dienų. Pasak V.Lowo, kelionėje pora buvo labai populiari, o Meghan mėgavosi dėmesiu ir parodė „gaivų neformalų požiūrį į karališkuosius vizitus“, kuris patiko Australijos visuomenei. Low priduria, kad kelionės metu Meghan buvo laikoma „įkvepiančiu pavyzdžiu“.

„Pasirodžiusi vienos ūkininkų šeimos namuose, ji atsinešė bananų duonos, kurią pati iškepė, – rašo „The Times“ žurnalistas, tačiau priduria, kad kelionės užkulisiuose viskas buvo kitaip. – Nors Meghan džiaugėsi dėmesiu, ji nesuprato visų tų pasivaikščiojimų, rankų paspaudimų daugybei nepažįstamų žmonių prasmės“.

Cituodamas neįvardytus karališkojo personalo narius, V.Lowas rašo, kad vienu metu Meghan pasakė: „Negaliu patikėti, kad man už tai nemoka.“

Meghan Markle vizito Fidžyje metu / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Princo Harry ir Meghan planai buvo griežtai slepiami

V.Low teigia, kad net artimiausi poros darbuotojai nežinojo apie planuojamą pasitraukimą iš karališkojo gyvenimo. Jis pasakoja, kad „jų pabėgimo planai buvo parengti laikantis didžiausios paslapties“, kai 2019 m. lapkritį Harry ir Meghan su mažamečiu sūnumi Archie šešioms savaitėms išvyko į Kanadą. Low tvirtina, kad „Meghan jų auklei Lorren nepasakė, kur jie vyksta tol, kol privatus lėktuvas nepakilo į orą“. Jis priduria, kad hercogienė informavo vieną personalo narį, „kad pora negrįš“ iki metų pabaigos, o „likusi komanda tai sužinojo tik 2020 m. sausio pradžioje Bakingemo rūmuose surengtame susitikime“.

Apie „nepasitenkinimą“ karališkuoju gyvenimu karalių Charlesą III informavo elektroniniu laišku

Anot Valentine'o Lowo, Sasekso hercogams viešint Kanadoje, princas Harry nusiuntė elektroninį laišką savo tėvui, dabartiniam Jungtinės Karalystės monarchui Charlesui III, kuriame rašė, kad jis ir Meghan yra „nelaimingi“. Dar prieš viešai paskelbiant savo ir žmonos sprendimą atsisakyti karališkojo gyvenimo, princas Harry laiške nurodė, kad „dabartinė santvarka jų netenkina ir jie nori išvykti gyventi į Šiaurės Ameriką“.

Žurnalistas taip pat teigia, kad hercogas dar prieš kelionę bandė informuoti Elizabeth II apie savo planus, nes tikėjosi „prieš išvykdamas į Kanadą pasimatyti su močiute vienas“. Privačiam susitikimui nebuvo lemta įvykti – princui Harry esą buvo pranešta, kad „karalienė susipainiojo savo dienoraštyje ir nebegali susitikti“. Manoma, kad tuo Sasekso hercogas suabejojo, įtardamas, kad jam „sutrukdė dvariškiai“.

Karališkųjų rūmų biurokratija prisidėjo prie įtemptų santykių su Sasekso hercogais

Tokius atvejus kaip pastarąjį, kad norint pamatyti savo paties močiutę reikėjo bendrauti su dvariškiais arba tai, kad šeimos susitikimui, vėliau pavadintam „Sandringamo aukščiausiojo lygio susitikimu“, leista įvykti tik po mėnesio, V.Low įvardija kaip karališkojo gyvenimo dalį, dėl kurios Harry ir Meghan jautėsi „įsprausti į kampą, nesuprasti ir labai nelaimingi“. Jis rašo, kad rūmai pasižymėjo „nelankstumu, kuris visada garantuotai juos įsiutindavo“.

Princas Harry ir Meghan Markle su vaikais

Karalienė vetavo idėją, kad pora galėtų būti ne visą darbo dieną dirbanti karališkoji pora

V.Lowo teigimu, princas Harry ir Meghan iš pradžių „norėjo rasti kompromisą, pagal kurį jie galėtų dalį metų gyventi užsienyje ir dalį karališkųjų pareigų atlikti namuose“. Vykstant gausybei derybų ir susitikimų, vyresnieji padėjėjai kartu su šeima stengėsi rasti sprendimą ir išnagrinėjo „penkis skirtingus scenarijus“. Vis tik galiausiai, anot žurnalisto, „rūmų vadovybė laikėsi nuomonės, kad ir kiek laiko Harry ir Meghan praleistų nevykdydami karališkųjų pareigų, viskas, ką jie darytų, atsilieptų institucijai“. Jis tvirtina, kad pati Elizabeth II šiuo klausimu turėjo aiškią nuomonę: ji manė, kad „jei pora nebus pasirengusi laikytis apribojimų, taikomų dirbantiems karališkosios šeimos nariams, jiems negalima leisti vykdyti oficialių pareigų“.

Fotogalerija:

Princas Harry ir Meghan Markle su vaikais (13 nuotr.)
+7
Sasekso hercogai princas Harry su Meghan Markle ir Velso princas Williamas su Velso princese Catherine apsilankė Vindzore (23 nuotr.)
+17