Dalykai, kurių nepatariama daryti prieš darbą

Žadintuvas / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-06-07 07:47
Darbo dienos rytai gali būti neįtikėtinai sunkūs. Kodėl kartais mums pragariškai sunku atsikelti ir netgi pagaliau pramerkus akis jaustis energingai ir žvaliai? Gali būti, kad rytiniai įpročiai mūsų dieną paverčia sunkesne, tad atkreipkite dėmesį, ką galėtumėte pakeisti.

Neišjunkite žadintuvo

Įkyriai kas 5 ar 10 minučių skambantis žadintuvas gali būti tai, dėl ko verta gailėtis. Tai yra gailėtis to, kad jūs vis paspaudžiate mygtuką „Snausti“, o ne keliatės iš lovos. Tos kelios minutės ne tik kad jūsų neišgelbės, kadangi jausitės kur kas mieguistesni, bet dargi ir sudarys visas sąlygas nemaloniam vėlavimui visur, kur tik įmanoma. Verčiau jau eiti miegoti laiku, kad ryte nekiltų chaoso, kurį bus sunku suvaldyti.

Netikrinkite pašto ir socialinių tinklų, kol atsidursite darbe

Kodėl? Daugelis mūsų įpratę dar nepakėlę galvų nuo pagalvių tikrinti elektroninį paštą, feisbuką ir kitus mūsų nuomone svarbius dalykus. Tačiau dėl to ne tik gaištate brangų laiką, bet dar ir sukeliate sau įtampą ir stresą bei nerimą. „Taip dieną pradedate negatyviu startu“, – tikina psichologė Susan Bartell. Jos nuomone atsakinėdami į laiškus ar žinutes tik prabudę dar ir pridarome klaidų.

Karštas dušas – vargina

Šaltas dušas puiku, tačiau kiek iš mūsų iš tikrųjų po tokiu prausiasi rytais? Kad ir kaip bežiūrėtume, karštas vanduo mums kur kas maloniau, tačiau kaip teigia psichologas Jaredas Heathmanas, tuomet duše užtrunkame ilgiau, mūsų raumenys veikiami šilumos atsipalaiduoja, sulėtėja širdies ritmas ir mes galime jaustis kaip tik labiau pavargę, o ne pasiruošę judėti į darbo vietą.

Kuitimasis po spintą

Vienas geriausių dalykų, kuriuos jūs galite padaryti prieš eidami miegoti, tai išsirinkti drabužius, kuriuos jūs vilkėsite kitą dieną. Pagalvokite, kam jums reikalingas rytinis chaosas, kai pamatysite, kad marškiniai nelyginti, ant sijono dėmė, o bateliai netinka... Visai išmintinga pasirūpinti apdarais, kad savo laiką paskirtumėte kokybiškesniam miegui.

TAIP PAT SKAITYKITE: 3 minučių treniruotė, deginanti pilvo riebalus

Nevalgykite rafinuotų angliavandenių

Dauguma mitybos specialistų pataria rinktis sveikus pusryčius, o rafinuoti angliavandeniai turėtų būti išbraukti iš meniu. Pastebima, kad baltų miltų gaminiai, įvairūs saldėsiai, bandelės, spurgos gali per dieną sukelti dar didesnį norą prisikimšti nesveiko maisto.

Valykite dantis tik pabudę

Specialistai sako, kad reikėtų dantis tik atsibudus, o ne laukti, kol papusryčiausite. Pavyzdžiui, jei išgėrėte gaiviųjų gėrimų, vartojote saldumynus arba rūgščius produktus (tarkime, vaisius ar jų sultis), praskalaukite burną vandeniu ir dantų nevalykite apie pusvalandį. Rūgštys minkština emalį, tačiau seilės jį natūraliai gana greitai atkuria. Jei šiek tiek luktelsite, išvengsite po valymo atsiradusio nemalonaus dantų jautrumo.

Negalvokite, kad turite pakankamai laiko

Manote, kad suspėsite vieną ar kitą reikalą sutvarkyti pakeliui į darbą? Geriau pasilikite laiko visokiems nenumatytiems atvejams. Automobilis gali neužsivesti, pėdkelnės prairti, o kava išsilieti ant šviesaus kostiumėlio. Verčiau jau visada turėkite laiko rezervą ir planą, kuris padėtų išsisukti iš kebliausios padėties. Beje, kartais viskas susidėlioja į vietas tuomet, kai tiesiog ramiai atsisėdate ir nusiraminate, todėl kelios minutės medituojant gali būti tai, ko jums šiuo metu reikia.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai