Ausų priežiūra: klaida, kuri rimtai gali pakenkti klausai

Ausų krapštukai / „Shutterstock“ nuotr.
Ausų krapštukai / „Shutterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-07-24 07:15
AA

Jei manote, kad ausis geriausiai išsivalysite kuo plonesniu ausų krapštuku, labai klystate. Gydytojai griežtai pataria ausims krapštukų išvis nenaudoti.

Tam, kad suprastumėte, kodėl ausų krapštukų geriau nenaudoti, visų pirma derėtų žnoti, kad ausų siera ten yra ne be priežasties – ji turi apsauginę funkciją, rašo hufingtonpost.com.

„Ausų siera iš tiesų palaiko ausies kanalo švarą, kad į jį nepatektų jokių kenksmingų medžiagų“, – tikina klausos ir kaukolės operacijas atliekančios klinikos vadovas Douglasas Backousas.

Siera ne tik apsaugo ausies kanalą nuo įvairių aplinkos dulkių ir nešvarumų, ji taip pat jį drėkina ir saugo nuo bakterijų, taigi kalbant paprastai, ji padeda ausims išsivalyti pačioms. Kai ausų siera išsausėja, iš ausies kanalo ji pasišalina pati sulig kiekvienu jūsų žandikaulio judesiu.

„Būtent tada žmonės ir daro didžiausią klaidą – bandydami susikaupusią sierą iškrapštyti ausų krapštuku, mat jis, nors ir atrodo labai mažas, iš tiesų didžiąją dalį savo funkciją jau atlikusios sieros sukiša atgal į ausies kanalą, šis užsikiša ir gali sukelti klausos sutrikimus“, – perspėja D. Backousas.

Remiantis JAV statistika, dėl klausos sutrikimų į gydytojus kasmet kreipiasi maždaug 12 mln. amerikiečių. Maždaug 8 mln. iš jų būna būtina atlikti susikaupusios ausų sieros šalinimo procedūras, kad ir vėl atsistatytų klausa.

Anot klinikos vadovo, ausis pakanka išsivalyti pirštu ar nedidele medžiagos skiautele, o jei jaučiate, kad ausyse prisikaupė per daug sieros, gydytojas rekomenduoja į ausis įsilašinti namuose pasigaminto mišinio: 1 valg. š. baltojo acto sumaišykite su 1 valg. š. spirito ir šiek tiek vandens, lašinkite mišinį į ausis ir po keletos minučių skystį nuvalykite švelniu rankšluosčiu.