Artėja atrankos į „Euroviziją“ finalas: kurios dainos – jūsų favoritės?

Gebrasy, „The Roop“, Evita Cololo, Voldemars Petersons / E.Blaževč, J.Stacevičiaus (LRT) nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-02-05 17:46
Šeštadienį paaiškės, kas šiais metais atstovaus Lietuvai didžiausiame Europos dainų konkurse. Nors užsienio lažybininkai bei tinklaraštininkai pergalę pranašauja praėjusiais metais į „Euroviziją“ taip ir neišvykusiems „The Roop“, per pastarąsias savaites netrūko tiek komisijos, tiek žiūrovų palaikymo ir kitiems atrankoje dalyvavusiems atlikėjams.

Atrankos į „Euroviziją“ metu simpatijų susilaukė jaunoji Evita Cololo, kurios kūrinį gyrė komisija, žiūrovai be galo palaikė Martyną Jezepčikaitę, o lentelės viršuje kelis kartus atsidūrė Jazzu pritariantysis vokalistas Audrius Petrauskas-Gebrasy.

Vsario 6-ąją vyksiančiame finale iš viso varžysis 6 dalyviai: Gebrasy, Martyna Jezepčikaitė, Voldemaras Petersonas, Titas ir Benas, „The Roop“, Evita Cololo.

Kviečiame išsakyti savo nuomonę apklausoje ir balsuoti už tris labiausiai patinkančius atlikėjus.

 

Finalas vyks tiesiogiai

Finalo vakarą visi atlikėjai dainas atliks gyvai tiesioginio eterio metu. Šį kartą studijoje komisijos nebus. Kadangi finale ją sudarys gausesnis būrys ekspertų, jie pasirodymus stebės per ekranus ir į transliaciją pasijungs nuotoliniu būdu.

Šiais metais nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dėl esamos situacijos šalyje filmuojamos be žiūrovų ir laikantis griežtų saugumo reikalavimų, siekiant apsaugoti tiek pačius atlikėjus, tiek su projektu dirbančią komandą. Atsižvelgiant į pandemijos situaciją, tam kad „Eurovizija“ įvyktų, numatyti keturi galimi scenarijai: nuo įprasto iki nuotoliniu būdu.

Kas atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“, vyksiančioje gegužės 18–22 dienomis Roterdame (Nyderlanduose), paaiškės jau šį šeštadienį. Kaip ir atrankinėse laidose, žiūrovų ir komisijos balsai bus skiriami lygiomis dalimis.

Galimi keli scenarijai

Konkursą rengianti Europos transliuotojų sąjunga pranešė, jog yra numatyti keturi scenarijai – nuo koncertų pilnoje Roterdamo arenoje iki „nuotolinės“ „Eurovizijos“, rodant iš anksto nufilmuotus pasirodymų įrašus. Tiesa, trečiadienį pranešta, kad pirmojo scenarijaus, stebint COVID-19 plitimą, jau atsisakyta – tokios „Eurovizijos“, kokia buvo dar prieš pandemiją, šiemet neišvysime.

„Eurovizijos“ rengėjai skelbia, jog kol kas planuoja renginį pagal antrąjį numatytą scenarijų. Pagal šį planą visi, kurie dalyvaus renginiuose arenoje, turės griežtai laikytis nustatyto saugaus atstumo. Teigiama, kad renginyje galės dalyvauti ir žiūrovai, tačiau jų skaičius bus griežtai ribojamas.

Visgi kol kas neatmetami ir trečiasis bei ketvirtasis scenarijai. Trečiasis variantas – „Eurovizija“ bus transliuojama iš Roterdamo, tačiau scenoje išvysime tik vedėjus ir specialius svečių pasirodymus.  Šalių delegacijos ir dalyviai į Nyderlandus nevyks, o jų pasirodymai bus iš anksto įrašyti. Teigiama, kad tokiu atveju pusfinaliai bei finalas arenoje vyktų be žiūrovų arba stipriai sumažinus jų kiekį.

Ketvirtasis variantas – virtuali „Eurovizija“, kurios metu būtų rodomi atlikėjų pasirodymo vaizdo įrašai. Šis variantas – panašus į trečiąjį, tačiau griežtai be arenoje renginį galinčių stebėti žiūrovų.

Tikslesnę informaciją dėl konkurso organizavimo už jį atsakingi asmenys pateiks per ateinančias savaites.

„Siekiame surengti šiomis aplinkybėmis kiek tik įmanoma geriausią „Eurovizijos“ dainų konkursą. Mūsų pagrindinis tikslas – sukviesti visus 41 šalies atstovus į Roterdamą, kad visi pasirodytų toje pačioje scenoje, ir priimti apie konkursą rašančius žurnalistus“, – teigė vienas iš konkurso organizatorių, prodiuseris Sietse Bakkeris.

Naujausi straipsniai