„Eurovizijos“ atrankos pažiba Gebrasy – apie slapyvardžio kilmę ir replikas, kurių nepaisė

Audrius Petrauskas-Gebrasy / J.Stecevičiaus ir A.Šarkūno nuotr.
Justė Juškevičiūtė
Šaltinis: Žmonės
AA

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje ryškiai suspindęs Audrius Petrauskas-Gebrasy (26) nepaliko abejingų. Lietuvos melomanų širdis savo eurovizine daina užkariaujantis atlikėjas pasakojo ne kartą girdėjęs replikų, jog neturėtų rinktis muzikanto kelio. Šiandien Gebrasy džiaugiasi, kad tai jo nesustabdė siekti svajonės.

„Nežinojau, kiek laiko man užtruks, kad priartėčiau prie savo svajonės, bet supratau, jog muzikos kūrimas yra vienintelis dalykas, kuriuo noriu užsiimti savo gyvenime“, – portalui Žmonės.lt pasakojo atlikėjas.

„Eurovizijos“ atrankos scenoje su daina „Where'd You Wanna Go“ melomanų širdis virpinęs A.Petrauskas neslepia, kad savo pasirodymo pats beveik neprisimena. Atlikėjas džiaugėsi, kad jį galėjo stebėti bent jau televizijos ekrane.

„Iš tikrųjų, labai keista patirtis, nes iškart po filmavimo visi klausinėjo: kaip sekėsi, kaip pavyko? O aš visiems pradėjau sakyti, kad aš tas tris minutes buvau visiškai paskendęs dainoje, tai nieko neprisimenu. Nebeprisiminiau savo pasirodymo, kaip aš judėjau, kaip skambėjau. Nežinau, ar čia dėl jaudulio, ar tiesiog muzika nusinešė mane, tai stebėdamas pasirodymą, pats žiūrėjau į jį kaip pirmą kartą“, – juokėsi Gebrasy.

Paklaustas, ar nesijaudina patekęs į finalą, „Eurovizijos“ atrankos dalyvis nusišypsojo: „Jei vaikščiosiu iš kampo į kampą ir stresuosiu, tai nieko nepakeis. Nervintis, manau, būtų beprasmiška, tai leidžiu sau gyventi šiek tiek ramiau ir tiesiog džiaugtis, kad svajonės pildosi, kai dėl jų dirbama“, – atviravo atlikėjas.

Gebrasy daina „Where'd You Wanna Go“:

Gebrasy pasakojo, jog į muziką nėrė būdamas ketverių metų. Net ir aiškiai suprasdamas, jog dainininko karjera yra jo svajonė, vaikinas prisiminė ne kartą sulaukęs aplinkinių atkalbinėjimo.

„Kai pasakodavau aplinkiniams, kad būsiu muzikantas, vis kažkas sakydavo, kad Lietuvoje karjeros nepasieksiu, iš to nepragyvensiu, tad reikia turėti planą B“, – sakė atlikėjas.

Gebrasy atviravo, kad girdėdamas aplinkinių atkalbinėjimą, akimirkai buvo suabejojęs, tad vos baigęs mokyklą, pasirinko anglų kalbos filologijos studijas.

Pabaigiau anglų filologijos studijas, tačiau galiausiai įsitikinau, kad tai tikrai nėra ta sritis, kurioje norėčiau būti.

„Pabaigiau anglų kalbos filologijos studijas, tačiau galiausiai įsitikinau, kad tai nėra ta sritis, kurioje norėčiau būti. Pradėjau nekreipti dėmesio į žmones sakančius, kad man nepavyks. Žinojau, kad galiu daug ko pasiekti ir labai gailėsiuosi, jeigu nepabandysiu. Žinoma, dėl studijų šiandien nesigailiu – jos padeda man kuriant dainų tekstus“, – teigė Gebrasy.

Būdamas 18-os Audrius dalyvavo muzikiniame šou „X faktorius“, pasiekė net superfinalą, nors jame ir nelaimėjo.

Šiandien nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje skambanti Gebrasy kurta daina „Where’d You Wanna Go“ rado raktą į klausytojų širdis. „Youtube“ paskyroje šis kūrinys iki vasario 5 dienos sulaukė daugiau nei 178 tūkst. peržiūrų ir šiemet tapo antra pagal populiarumą „Eurovizijos“ atrankos daina. A.Petrausko kūrinį šiuo metu lenkia tik hitą „Discoteque“ pristačiusi grupė „The Roop“.

Tokiu pasiekimu besidžiaugiantis dainininkas atviravo, jog ne kartą girdėjo, kad jo kuriamos muzikos niekam nereikia. „Iš tiesų, praleidau beveik visą savo gyvenimą rašydamas muziką anglų kalba ir ne kartą girdėjau, jog mano tekstų niekam nereikia ir jų niekas negros. Manęs tai neprivertė pasiduoti, tad tik galiu pasidžiaugti, jog pavyko rasti savo klausytojus“, – sakė jis.

Gebrasy / J.Stecevičiaus / LRT nuotr.

Svajoja apie tarptautinę karjerą

Neįprastu sceniniu vardu į muzikos pasaulį žengęs A.Petrauskas pasakoja, jog Gebrasy gimė prieš penkiolika metų. Vaikinas juokėsi, kad šis jį lydi kone tiek pat, kiek trunka jo muzikos kūryba.

„Sceninis vardas gimė prieš kokius penkiolika metų, kai atsirado internete įvairiausi forumai ir kompiuteriniai žaidimai, kuriems reikėdavo slapyvardžio. Mano galvoje tiesiog iškilo šios raidės, jos man labai gražiai skambėjo, tad jas pasirinkau. Kaip tik tuo metu pradėjau kurti muziką, tad tas vardas, galiu sakyti, atsirado kartu su kūryba“, – sakė Gebrasy.

Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje vienu iš lyderių tapęs A.Petrauskas neslepia, jog pasvajoja ir apie tarptautinę karjerą. Atlikėjas pasakojo, kad ši mintis ir buvo viena iš priežasčių, kodėl jis pasirinko sceninį vardą.

„Žinojau, kad užsieniečiams yra sudėtinga ištarti mano vardą, pasirinkau slapyvardį, kurį patogu ištarti ir lietuviškai, ir angliškai. Iš tiesų, manau, kad nėra atlikėjo, kuris nesvajotų apie tarpautinę karjerą. Tikiu, kad dabar, kai internete galima laisvai dalytis savo kūryba, ji tikrai gali atrasti klausytoją ne tik Lietuvoje“, – įsitikinęs dainininkas.

Gebrasy (29 nuotr.)
+23
Skaitykite daugiau