Aktorės Jane Fonda gerbėjai sukrėsti: Holivudo ikonai diagnozuotas vėžys

Jane Fonda / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Holivudo ikona Jane Fonda (84) savo gerbėjams pranešė sukrečiančią žinią – jai diagnozuotas vėžys. Pranešdama apie tai, aktorė atkreipė dėmesį į JAV sveikatos apsaugos sistemos problemą ir pažadėjo, kad ligai nepasiduos.

Penktadienį savo 1,9 mln. sekėjų turinčioje „Instagram“ paskyroje 84-erių aktorė Jane Fonda pranešė, kad jai diagnozuotas vėžys bei šiuo metu taikoma chemoterapija.

Holivudo ikona savo įrašu atkreipė dėmesį ir į sveikatos priežiūros sistemą JAV.

„Aš laiminga, nes turiu sveikatos draudimą ir galimybę naudotis geriausiais gydytojais bei gydymo metodais. Tačiau suprantu, ir tai skaudu, kad šiuo atžvilgiu esu privilegijuota.

Beveik kiekvienai šeimai Amerikoje vienu ar kitu metu teko susidurti su vėžiu, ir pernelyg daug jų neturi galimybės gauti tokios kokybiškos sveikatos priežiūros, kokią gaunu aš. Tai nėra teisinga“, – pranešusi apie savo diagnozę rašė J.Fonda.

Jane Fonda / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Aktorė pridūrė, kad šešis mėnesius jai bus taikoma chemoterapija, tačiau ji neleis, kad tai trukdytų jos veiklai kovojant su globaliniu klimato atšilimu.

Savo pranešime J.Fonda teigė, kad jos diagnozė išryškino bendruomenės svarbą jai.

Jane Fonda protestuoja prieš klimato kaitą / „Scanpix“ nuotr.

„Vėžys yra mokytojas ir aš atkreipiu dėmesį į pamokas, kurias jis man duoda. Vienas dalykas, kurį jis man jau parodė - bendruomenės svarba. Suprantu, kaip svarbu augti bendruomenėje, kad nebūtume vieni. O tuo pačiu vėžys kartu su mano amžiumi, neabejotinai moko, kaip svarbu prisitaikyti prie naujos tikrovės.

Gyvename lemtingiausiu žmonijos istorijoje laikotarpiu, nes nuo to, ką darysime arba ko nedarysime dabar, priklausys, kokia bus ateitis. Neleisiu, kad vėžys sutrukdytų man padaryti viską, ką galiu“, – skelbė J.Fonda.

Oskaro laureatė Jane Fonda debiutavo 1960 m. ir išgarsėjo vaidindama tokiuose filmuose kaip „Barbarella“, „Nuo devynių iki penkių“ ir „Ant auksinio tvenkinio“. Paskutinį kartą ji vaidino „Netflix“ komiškame seriale „Grace and Frankie“.

J.Fonda taip pat gerai žinoma kaip politinė aktyvistė. Septintajame dešimtmetyje ji garsiai pasisakė prieš Vietnamo karą.

Aktorė Jane Fonda (51 nuotr.)
+45
Skaitykite daugiau