Aiškėja daugiau detalių apie Dubajuje A.Gelažninko patirtą traumą: skilo girnelė ir akiduobės dalis

Arūnas Gelažninkas ir Modestas Siliūnas / „Zigmas Dakar Team“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Po vakarykščio kritimo, šiandien jau ramesne galva lenktynininkas Arūnas Gelažninkas gali daryti išvadas apie šį „Dubai International Baja“ ralio etapą.

„Kiekviena trasa, kiekvienos varžybos – nauja istorija. Deja, šiose varžybose mano istorija tokia, kad baigiau jas su ramentu. Laukia kiti etapai ir tikėkimės pasimatysim labai greitai“, – optimistiškai sako A.Gelažninkas. 

Arūnas Gelažninkas / „Zigmas Dakar Team“ nuotr.

Po apžiūrų ir tyrimų ligoninėje, Arūnas dar grįžo į bivuaką – ten apžiūrėjo motociklą ir laukė kolegos Modesto Siliūno finišo. 

„Mano motociklo galas nelabai nukentėjo, labiau nukentėjo prietaisai, į kuriuos turbūt savo veidu trinktelėjau ir sulanksčiau. Iš likusių duomenų kelio knygoje, kritau 162 kilometre. Būtent ten buvo pažymėta „bad“ vieta. Turbūt kažkur ten ir įsipaišiau į tas visas duobes. O buvo taip, kad smėlis labai baltas, saulė aukštai pakilus ir nesimatė jokių šešėlių. Tiesiog per vėlai pastebėjau didelę duobę, trenkiausi į ją nemažu greičiau. Dėl to visas motociklas sulindo į smėlį“, – pasakoja motociklininkas.

Kalbėdamas apie motociklą, Arūnas jau stovėjo šalia motociklo, tačiau kokius sužalojimus patyrė atletas galutinai parodys tik tyrimai Lietuvoje, o grįžti ketina po poros dienų. 

Arūnas Gelažninkas ir Modestas Siliūnas / „Zigmas Dakar Team“ nuotr.

„Pirminiais duomenimis, skilo girnelė ir skilo apatinė akiduobės dalis, kuri šiek tiek yra pasislinkus žemyn. Taigi, neaišku galbūt su ja dar reikės kažką nuveikt, bet tikėkimės, kad užteks tiesiog palaukti, kol sugis. Šiandien dar padarė kelio raiščių tyrimą, kuris parodė, kad su raiščiais viskas gerai ir jie sugis. Ba abejo, grįžus dar darysiu magnetinį rezonansą, kad viską tiksliai žinočiau“, – sako sportininkas.

Ne vieninteliam jam ši trasa buvo itin sudėtinga – keli kiti sportininkai taip pat nepabaigė lenktynių. 

„Šiandien trasa pasiglemžė dar du sportininkus. Sultan Balooshi, mano draugo brolis, krito tiesiojoje, važiuodamas dideliu greičiu. Lyderis iškrito dėl variklio gedimo. Taigi, pakalbėjus su sportininkais, aišku, kad ši Baja yra tikrai labai sudėtinga ir čekas, kuris šiemet Dakare atvažiavo dešimtas, sakė, kad daug labiau pavargsta čia per vieną dieną, nei Dakare. Jam buvo labai sunku, daug krito ir į finišą atvažiavo kruvina nosim. Tikėjausi, kad jis čia bus greičiausias, bet vakar visą dieną važiavo už manęs ir manau šiandien būčiau susitvarkęs su juo“, – prognozuoja Arūnas Gelažninkas. 

Arūnas Gelažninkas / „Zigmas Dakar Team“ nuotr.

Tuo metu pirmą kartą tokio lygio varžybose važiavęs Arūno mokinys Modestas Siliūnas preliminariais duomenimis šiandien atvažiavo 15, o bendroje įskaitoje liko maždaug per vidurį – 18 vietoje. 

„Žiauriai gerai jaučiuosi. Parvežiau Arūnui finišą. Kopų labai daug – ir didelių, ir mažų buvo. Pirma patirtis tokia labai keista. Sunku, bet patiko. Žiūrėsim, gal greitu metu pavyks dar kur nors panašiose varžybose sudalyvaut“, – džiaugiasi M.Siliūnas. 

Arūnas Gelažninkas (16 nuotr.)
+10
Skaitykite daugiau