9-ojo dešimtmečio mada sugrįžo. Kaip ją pritaikyti prie savo stiliaus?

Anne Hathaway / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-07-17 11:00
Mada vis sukasi ratu, juk ne veltui sakoma – tai, kas nauja, yra pamiršta sena.

Drabužių lentynos vėl lūžta nuo trumpintų palaidinių, gyvūnų raštų ar džinsinių švarkelių – tai dar 9-ąjį dešimtmetį menanti mada. Portalas womansday.com pristato iš šio dešimtmečio grįžusias mados tendencijas ir pataria, kaip jas pritaikyti prie šiuolaikinio ir modernaus stiliaus.

Gyvūnų raštai

Ryškios spalvos ir įvairiausių gyvūnų raštai (ypač leopardo) buvo didžiausias 9-ojo dešimtmečio topas. Ilgus dešimtmečius laikytas ganėtinai vulgaria stiliaus detale, pastaraisiais metais jis vėl atgimsta!

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Vis tik ribos peržengti nederėtų. Tad įvairius gyvūnų raštus verčiau derinkite prie vienspalvių ir ne itin ryškių drabužių. Nevertėtų apsikrauti ir aksesuarais – minimalūs auskariukai, apyrankė ir subtili delninukė yra viskas, ko reikia, puošniam įvaizdžiui sukurti. Itin efektingai atrodo ir šiuo raštu puošti aukštakulniai, derinami prie neiššaukiančių spalvų drabužių.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Trumpintos palaidinės

Tikriausiai jau pastebėjote jas drabužių lentynose, tiesa? Garsioji atlikėja Madonna 9-ajame dešimtmetyje tapo tikra tokio stiliaus įkvėpėja – tuomet jomis puošėsi ištisa karta jaunų merginų. O dabar jos vis labiau veržiasi ir į kiek vyresnių moterų drabužines.

Ir tam tikrai nebūtina turėti tvirtą it uola pilvo presą. Jei tobulomis kūno formomis pasigirti negalite, tokias palaidines kuo puikiausiai galite derinti ir prie džinsų ar sijonų, aukštintu liemeniu.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Džinsiniai švarkeliai

Jei kur nors spintos kampe neturite dar iš jaunystės laikų užsilikusio džinsinio švarkelio, tiesiog privalote jį įsigyti, mat jis ir vėl tapo madingas. Ir ne tik šiaip madingas, bet jau ir laikomas šios vasaros topu.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Šiais laikais džinsinis švarkelis puikiai tinka tiek vaikštant į darbą, tiek skubant į miestą ar netgi išsiruošus į renginius. Užsienio žvaigždės jais puošiasi net ir žengdamos raudonuoju kilimu.

Tiesiog puikiai atrodysite apsirengusi plevėsuojančią, lengvą vasarišką suknelę ir prie jos priderinusi žavų džinsinį švarkelį.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Gilios iškirptės ir ilgos suknelės

Ilgos žemę siekiančios suknelės ir gilios iškirptės ties kojomis ir krūtine 9-ajame dešimtmetyje buvo itin ant bangos. Galbūt šis stilius ir kiek rizikingas bei reikalaujantis dailių kūno formų, tačiau kodėl gi nepabandžius?

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Tai, kas nepatinka, pasirinkusi jums tinkančią suknelę, sumaniai galite paslėpti ir nebijokite demonstruoti savo privalumų!

Balti ansambliai

Nemanykite, kad rengtis nuo galvos iki kojų baltais drabužiais gali tik nuotakos. Tikrai ne!

Dabar baltas kelnes ar sijoną, baltą palaidinę ir netgi baltą švarkelį galite rengtis kartu ir eiti taip apsirengusi kur tik norite. Tiesa, gal tik ne į vestuves...

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Spindintys vakariniai drabužiai

Blizgučiai ir vėl sugrįžo. Ir ne tik į drabužių, bet ir į batų madas. Ilgus metus laikyti prasto stiliaus elementais, jie ir vėl užkariauja garsenybių bei stiliaus žinovų širdis.

Jennifer Lopez, Lupita Nyong ir Angelina Jolie – tai tik keletas, garsenybių, išdrįsusių taip stipriai suspindėti.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Suknelės atvirais pečiais

Moterims, kurios nori parodyti šiek tiek daugiau odos pernelyg neatidengdamos krūtinės, tokios suknelės yra pats geriausias variantas. Jos atrodo seksualiai, tačiau neatidengia nieko, ko rodyti nenorėtume.

Tokio stiliaus suknelės puikiai atrodys tiek einant į aukštesnės klasės renginius, tiek ir vilkimos kasdien.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Metalo atspalviai

9-ajame dešimtmetyje metalo atspalvių drabužiai itin dažnai suspindėdavo scenoje. Šiomis dienomis tiek garsenybės, tiek ir scenos žvaigždės tokio stiliaus drabužius renkasi ir vakarinei aprangai.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Metalinė sidabro spalva – be jokios abejonės, traukia dėmesį, o dar puikiau tai, kad ji taip pat tapo viena ryškiausių spalvų ir mados savaitėse.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai

Gintarė Gurevičiūtė

Reklama