Džinsinė mada: 10 stiliaus patarimų

Daili moteris / Fotolia nuotr.
AA

Atšilus orams, džinsiniai drabužiai žengia koja kojon su mada ir tampa lyg uniforma, kurią dėvime laisvalaikiu, pramogaudamos ar dirbdamos biure. Denimas visada išgelbės ištikus krizei „neturiu kuo apsirengti“.

Tačiau ir apie jį vertėtų žinoti keletą stiliaus patarimų ir gudrybių.

  • Nedidelio ūgio merginoms nerekomenduojama derinti atraitotų džinsų ir trumpo švarkelio, nes atrodysite dar žemesnė. Coliukėms taip pat reikėtų vengti beformių, per didelio dydžio viršutinių drabužių (striukių, megztinių). Kelis papildomus centimetrus suteiks ties keliais pablukinti kliošus turintys džinsai ir aukštakulniai.
  • Iš vyrų spintos pasiskolinti didoki, tiesaus modelio džinsai (angl. boyfriend jeans) vizualiai stambina, todėl labiau tiks turinčioms liekną figūrą. Geriau rinktis šviesias spalvas ir plonesnį audinį.
  • Džinsai su kliošu išryškina klubus, o jei esate nepatenkinta šia sritimi, derinkite pailgintą per liemenį įsiūtą švarkelį. Užuot slėpusis marškinių tipo palaidinėse (tokios tiko prie siaurų džinsų), vilkėkite prigludusius marškinėlius iš medvilnės ar lino.
  • Turinčioms apvalias šlaunis dera tiesaus modelio džinsai iš plono elastinio audinio, nes jie vizualiai plonina ir ilgina siluetą. Kelnės turėtų gerai aptempti viršutinę kojų dalį, tačiau nepabrėžti blauzdų. Lieknina nedideli simetriški pablukę ruožai šonuose. Tinka džinsai, kurių viršutinė dalis tamsi, o apačia pašviesinta.
  • Obuolio figūros moteriai dera šiuo metu madingi džinsai su pailgintu liemeniu, nes jie tvirtai ir patikimai maskuoja riebaliukus ant pilvo ir klubų. Vizualiai pasiteisina didelės kišenės, dekoratyvinės siūlės. Tokioms merginoms reikėtų vengti plėšytų džinsų ar stambių pablukusių ruožų.
  • Aukštoms ir lieknoms tinka beveik visi džinsų modeliai, pabrėžiantys moteriškus pranašumus. Labai didelio ūgio merginos turėtų vengti apdribusių kelnių, nes atrodys susikausčiusios ir nerangios.
  • Aplikacijos ir puošybos detalės stambina, o tradicinio modelio ir tamsių spalvų džinsai – lieknina. Išblukę akcentai traukia žvilgsnius, todėl svarbu žiūrėti, kad jie nebūtų ties tomis kūno vietomis, kurių nenorite pabrėžti.
  • Jei norite paslėpti riestą užpakaliuką, pirkite džinsus, kurių kišenės didelės ir arti viena kitos. Jei sėdmenys – plokšti, rinkitės kelnes su toli viena nuo kitos esančiomis kišenėmis.
  • Trumpą liemenį pakoreguos patrumpinti džinsai ir basutės su dirželiais apie kulkšnis, skaidri avalynė.
  • Idealus pasirinkimas turinčioms siaurus klubus – vyriškų džinsų (angl. boyfriend jeans) modelis.

Plačiau apie džinsinių drabužių mados tendencijas skaitykite 21-ajame „Ji“ žurnalo numeryje.

Žurnalas „Ji“ (21 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.
Skaitykite daugiau