17-mečiui Dovydui Padgurskiui merginos sako komplimentus, o mokytojos vadina šokoladiniu berniuku

Dovydas Padgurskis / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2015-01-16 11:47
Tie, kurie domisi automobilių sportu, veikiausiai yra girdėję Martyno Padgurskio pavardę. Europos ralio-kroso čempionatuose ne vieną prizinę vietą iškovojęs lenktynininkas dar būdamas 17-metis spėjo užlipti ant nugalėtojų pakylos ir užsitarnauti „Metų atradimo“ titulą. Martynui jau 24-eri ir jis dėl lėšų stygiaus pristabdė brangiai kainuojančią sportinę veiklą.

Tačiau Martyną vejasi ir jaunėlis brolis Dovydas Padgurskis (17). Prieš dvejus metus kultūrizmu susidomėjęs vaikinas šiandien jau siekia nebe tik mėgėjiškų rezultatų. Lapkričio pabaigoje jis debiutavo Kėdainiuose vykusiose kultūrizmo ir fitneso varžybose „24-a Lietuvos taurė“. Ten sulaukė gerų įvertinimų.

Anksčiau Dovydas užsiėmė lengvąja atletika, tačiau dėl intensyvių treniruočių patyrė nugaros traumą, jam buvo diagnozuota stuburo išvarža. Tuomet gydytojai rekomendavo sumažinti krūvį, tačiau ir toliau palaikyti fizinę formą, mankštintis atsargiai ir po truputį stiprinti nugaros raumenis.

Tačiau jaunam vaikinui daryti tempimo pratimus nebuvo įdomu ir palaipsniui jis įsitraukė į kultūrizmą. „Pradėjau domėtis pats, vėliau vis sulaukdavau raginimų kreiptis į profesionalus. Taip ir užsikabinau“, – juokėsi jis.

Varžybos jo laukia du kartus per metus – rudenį ir pavasarį. Kitais metų laikais vyksta intensyvus pasiruošimas. Iki Kalėdų Dovydas dar gyveno įprastu ritmu, tačiau po Naujųjų metų jo vėl laukia griežta disciplina: treniruotės, griežta dieta.

Pasiruošimo varžyboms laikotarpiu, jis sportuoja šešis kartus per savaitę, laikosi trenerio sudaryto mitybos plano. Pasak Dovydo, daugiausia laiko atima maisto paruošimas. Dėl gerų rezultatų jam tenka atsisakyti saldumynų, cukraus, riebaus maisto. „Prisižiūrėti iš tikrųjų yra sunku. Esu dar paauglys, tai norisi visų tų skanėstų, bet kad negalima“, – sakė jis.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Paklaustas, iš kur tiek motyvacijos, Dovydas šyptelėjo: iš pradžių geriausiai motyvavo atvaizdas veidrodyje, jis nebuvo patenkintas savo išvaizda, dabar geriausiai motyvuoja treneris Vidmantas Lukys.

„Jis man visuomet kartoja, kad jeigu ko nors noriu – turiu to siekti mažais žingsniais, kad negaliu pasiduoti, kad mano pastangos atsipirks, pats pamatysiu rezultatą. Tai man labai svarbu“, – sakė jaunasis kultūristas.

Šiandien jo planuose – sublizgėti Lietuvos kultūrizmo scenoje, tuomet bandyti skinti pergales užsienyje. „Norėčiau kada nors dalyvauti prestižiniame pasaulio kultūrizmo čempionate „Mr. Olympia“, tačiau kol kas visa tai skamba kaip iš fantastikos srities“, – apie svajones garsiai prabilo Dovydas. Tačiau, kada jo laukia artimiausias pasirodymas, jis ir pats kol kas nežino – treneris nesako nenorėdamas kurti jaudulio.

Tokį jo pasirinkimą labai palaiko tėvai, abejingiau žiūri brolis Martynas. „Broliui nepatinka mano mityba, kad reikia vartoti papildus. Aišku, jis džiaugiasi, kad sportuoju, o ne kur vakarėliuose su draugais laiką leidžiu“, – sakė Dovydas. Nuėjimas į sporto klubą jam suteikia daug daugiau laimės nei naktinės linksmybės klubuose.

Dvejopų nuomonių jis sulaukia ir iš klasės draugų: vieni palaiko, kiti žiūri neigiamai, ypač dėl maisto papildų. „Man daug kas sako, va, aš irgi galėčiau daug nuveikti, jei vartočiau maisto papildus. Daug kam atrodo, kad viskas yra tik dėl jų. Tačiau tai netiesa. Žinoma, jie užima svarbią vietą, tačiau tai nėra nei maisto, nei sporto pakaitalas. Kartais skaudu dėl tokio požiūrio, bet stengiuosi nereaguoti“, – pasakojo Dovydas.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Tuo tarpu pradėjęs aktyviai sportuoti vaikinas ėmė sulaukti vis daugiau komplimentų iš merginų. Draugės šiuo metu jis neturi, nes, kaip pats sako, jai tiesiog neturėtų laiko.

Nors treniruotės 17-mečio grafike užima svarbią vietą, jis stengiasi neapleisti mokslų. „Pamokų nepraleidžiu, sąžiningai ruošiuosi. Mokytojai kartais vadina mane šokoladiniu berniuku, bet man ir pačiam patinka mokytis“, – sakė jis.

Dar vienas Dovydo pomėgis – automobiliai. „Kai šeimoje visi domisi mašinomis, sunku likti abejingam. Man irgi patinka. Pradžioje galvojau savo ateitį sieti su inžinerija, tačiau dabar labiau linkstu į sportą. Kita vertus, man matematika, informatika sekasi geriau nei, pavyzdžiui, biologija ar chemija, dar turiu metus apsispręsti“, – sakė šiuo metu vienuoliktoje klasėje besimokantis Dovydas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai