15 priežasčių mylėti Adele ne tik už jos dainas

Adele / „Scanpix“/AP nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-04-23 21:10
Auditorija pasiilgo muzikos ir dainų. Ne specialiųjų efektų, ne besaikio seksualumo ar ekscentriško elgesio, o balso, tekstų, harmonijos ir gebėjimo suvirpinti širdį – kad ir kaip sentimentaliai tai skambėtų. Adele Laurie Blue Adkins, net savo albumus vadinanti paprastai: „19“, „21“, „25“ (visi jie žymi tam tikrus svarbius jos amžiaus tarpsnius), tai ir daro – įrašinėja ir dainuoja. Ir patvirtina, kad balsas, talentas ir charizma verti ne mažiau nei prodiuserių pastangos.

Taip, Adele įtraukta į 2012 m. „Time“ įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą. Taip, ji pagerbta imperijos damos titulu. Turi Auksinį gaublį ir „Oskarą“ už filmo apie Džeimsą Bondą „Operacija „Skyfall“ muzikinę temą. Taip, jos albumas „19“ – septyniskart platininis, antrojo parduota 30 milijonų egzempliorių (keturiskart daugiau nei pirmojo), o „25“ tapo greičiausiai parduodamu disku Jungtinės Karalystės muzikos istorijoje. Tačiau publika ją myli ne tik už tai – yra dar mažiausiai 15 priežasčių, kodėl ji patinka beveik visiems, nors, regis, visai nesistengia niekam įtikti.

1. Ji apkūni ir to neslepia

„Aš – didelis žmogus. Kai įeinu į kambarį, visi pastebi, kad esu stambi, aukšta ir garsiai kalbu“, – tiesiai sako Adele. Ir šou pasaulis turėjo su tuo susitaikyti, įskaitant neįveikiamą idealių figūrų bastioną – televiziją, kuri pradžioje stengėsi apkarpyti dainininkės pasirodymus ant raudono kilimo. Juk ji neatitiko formato. O dabar jie patys pasirengę padaryti viską, kad ši neformatinė moteris sutiktų atvykti į studiją.

„Burberry“ nuotr.
„Burberry“ nuotr.

2. Ji nemėgsta viešumo

Adele neturi feisbuko paskyros, nežiūri serialų ar šou per „Netflix“, nesidomi tinklalaidėmis. Labai retai parašo žinutę tviteryje ir ne per seniausiai užsiregistravo instagrame. Užtat yra pametusi galvą dėl MTV realybės šou „Paauglė mama“ ir televizijos serialų „Vaikštantys numirėliai“ bei „Amerikietiška siaubo istorija“.

3. Ji bijo auditorijos ir scenos

Kai ką ši baimė paralyžiuoja ir priverčia praryti liežuvį, o kai kam pasireiškia nevaldomu plepumu. Adele – iš pastarųjų. Turėdama pasirodyti viešumoje, ji taip nervinasi, kad daugiau nieko negali daryti – tik kalbėti beveik be perstojo. „Stengiuosi sustabdyti žodžių srautą, bet kai susinervinu, tai neįmanoma“, – prisipažįsta. Kartą karjeros pradžioje ji net negalėjo išeiti į sceną ir pabėgo per priešgaisrinį išėjimą. Tiesa, paskui grįžo – visada buvo tikra profesionalė!

„Burberry“ nuotr.
„Burberry“ nuotr.

4. Ji neišsižada savo šaknų

Adele gimė, augo, ėjo į mokyklą ir buvo vienintelė baltoji mergaitė klasėje darbininkų kvartale Totname. Paskui su mama ir naujuoju jos vyru (Adele, auginta mamos ir senelės, niekada nepažinojo biologinio savo tėvo) persikraustė į Vakarų Norvudą. Abu rajonus ji įamžino: Norvudą – dainoje „Hometown Glory“, Totnamą – „River Lea“. Ir – kitaip nei daugelis žvaigždžių – iki šiol sako mylinti mamą.

5. Ji – neideali motina

Adele pirmagimiui Angelo – treji. Pirmajame interviu po motinystės atostogų dainininkė prisipažino, kad auginti mažąjį angeliuką ne visada paprasta, o kartais – tiesiai tariant – velniškai sudėtinga. „Maniau, kad bus lengviau. Po galais, juk visi tai daro, kaip gali būti taip sunku auklėti vaikus?!. Tačiau motinystė – didingiausias dalykas, kokį kada nors esu nuveikusi. Sūnus priverčia mane jaustis visiška idiote ir drauge labai jauna, – emocingai kalba Adele. – Iki šiol mano pasaulis sukosi apie mane. Dabar – apie Angelo.“

6. Ji supranta šlovės kainą

„Nesutinku būti fotografuojama „Waitrose“ prekybos centre, nenoriu būti garsi tik dėl to, kad esu garsi... Negaliu sakyti, kad man tai nepatinka, – tiesiog bijau to. Bijau, kad šlovė mane sunaikins ir sužlugdys. Bijau, kad žmonės, kuriuos myliu, manęs nebeatpažins... Noriu gyventi tikrą gyvenimą ir įrašinėti dainas. Niekas nenorės klausytis dainininkės, praradusios ryšį su realybe!“ Šis antišlovės manifestas – citata iš vieno naujausių Adele interviu.

„Burberry“ nuotr.
„Burberry“ nuotr.

7. Ji neprekiauja artimaisiais

Tinkle beveik nėra paparacų darytų Adele nuotraukų, o pati dainininkė iškėlė bylą agentūrai, išplatinusiai slapta nufotografuotas jos šeimos – vyro Simono Konecki ir mažojo Angelo – gyvenimo akimirkas. Net interviu dainininkė vengia minėti artimųjų vardus ir kalba apie juos tik tiesiai paklausta. Dauguma faktų apie ją – spėlionės, pavyzdžiui, iki šiol tiksliai nežinoma, kaip ji susipažino su Simonu.

8. Ji aukoja labdarai tyliai

Kai Bobas Geldofas užsipuolė Adele, kad ši nedalyvavo jo labdaros koncerte, skirtame kovai su Ebola, paaiškėjo, kad dainininkė tyliai ir privačiai paaukojo pinigų „Oxfam“. Ji remia „Amnesty International“ ir labdaros organizaciją „Sands“, dirbančią su tėvais, netekusiais kūdikių, ir finansuoja kūdikių mirčių priežasčių tyrimus. Jos vyras, turtingas amerikietis Simonas Konecki, globoja fondą „Drop4Drop“, kurio tikslas – užtikrinti, kad kiekvienam žmogui žemėje būtų prieinamas geriamasis vanduo.

„Burberry“ nuotr.
„Burberry“ nuotr.

9. Ji turi žalingų įpročių

Vėlgi – visai kaip ir mes. „Kai išgeriu, visiškai nebekontroliuoju, ką kalbu. Girtas liežuvis – mano priešas. Todėl man nebepatinka alkoholis – ypač kai prisimenu paniką, apimančią kitą rytą: „Ką aš vėl prišnekėjau?!“ Anksčiau dainininkė yra skundusis, kad jai skauda gerklę nuo surūkomų cigarečių, ir ilgai kovojo su šiuo žalingu įpročiu. Jį galiausiai padėjo įveikti hipnoterapeutė Susan Hepburn.

10. Ji – gera aktorė

Tik pati ilgai to nežinojo. Šį Adele talentą atskleidė prancūzų režisierius Xavieras Dolanas, filmuodamas jos „Hello“ klipą. „Xavieras sakė, kad man visai neblogai sekėsi: veidu riedėjo tikros ašaros ir panašiai. Jaučiausi kaip kokia maža šiknė – juk visą laiką aiškinau, kad nemoku apsimetinėti... O šįsyk pamėginau ir buvau tokia laiminga.“

11. Ji – lojali kolegė

Adele laikosi atokiai nuo socialinių tinklų karų ir nėra ištarusi blogo žodžio apie kitus muzikus. Atvirkščiai – ne kartą pabrėžė, kaip jai patinka, pavyzdžiui, Kanye Westas. O susipažinusi su amerikiečių atlikėja ir dainų autore Stevie Nicks taip džiūgavo tviteryje, tarsi pati būtų ne garsenybė, o paauglė, garbinanti žvaigždę („Šiandien buvo geriausia mano gyvenimo naktis. Aš myliu tave, Stevie Nicks“, – emocingai rašė ji). Beje, net jos šuns vardas muzikalus – Louisas Armstrongas.

12. Ji vertina, ką turi

Pamirškite vonią ar tualetą – kažkodėl daugelis žvaigždžių prisipažįsta laikančios savo „Oskarus“ tokiose keistose vietose. Žinoma, jos turi savų priežasčių taip elgtis ir visą teisę net paremti statulėle duris ar atiduoti ją žaisti atžaloms, tačiau Adele – ne tokia arogantiška. Visus 86 savo apdovanojimus ji eksponuoja kartu su sūnaus piešiniais, tarsi skelbtų: „Man viskas reikšminga ir verta pagarbos.“

„Burberry“ nuotr.
„Burberry“ nuotr.

13. Ji didžiuojasi išlaikiusi vairavimo egzaminą

Atrodo, Adele tai buvo itin svarbu: bent jau vairuotojo pažymėjimą ji vertina kaip vieną didžiausių gyvenimo laimėjimų. Sakoma, kad instruktorius Noelis Gaughanas, mokęs vairuoti ne vieną žvaigždę, neatpažino garsiosios mokinės net tada, kai ši pradėjo niūniuoti savo hitus. Egzaminą 2013 m. dainininkė išlaikė iš karto ir padarė vos kelias klaidas.

14. Ji patinka pati sau

Žurnalų meno redaktoriai žino, kad Adele nuotraukų nevalia retušuoti, nors draudimui ne visuomet paklūsta. Dainininkė teigia niekada nenorėjusi būti modelis. „Aš esu tokia, kaip dauguma moterų, ir tuo labai didžiuojuosi. Mačiau moterų, kurios troško būti lieknesnės ar turėti didesnę krūtinę. Šita idėja jas sekinte sekino. Nenoriu, kad man taip nutiktų. Man išvaizda niekada nebuvo problema. Žinoma, kartais abejoju savimi, tačiau nenoriu nė kalbėtis su žmogumi, kuris bes pirštu į mano trūkumus.“

„Burberry“ nuotr.
„Burberry“ nuotr.

15. Ji buvo užsiregistravusi pažinčių puslapyje

Šitai nutiko 2010 m. – kai nutrūko romanas su tuometiniu vaikinu, kuris lyg pasirodė esąs susižadėjęs, lyg biseksualus ir paliko ją dėl kito vyro. „Aš buvau girta, nelaiminga ir prisiklausiusi Sinead O’Connor „Nothing Compares 2 U“, – pasakojo Adele interviu žurnalui „Rolling Stone“. Dainininkė nedetalizavo, ar ją kas pakvietė į pasimatymą (sakome gi, kad ji – labai uždara), o netrukus likimas suvedė su Simonu Konecki ir šis tapo jos gyvenimo vyru.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai