11 priežasčių, kodėl naudinga praktikuoti jogą

Joga / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Jei svarstote apie galimybę išbandyti jogą, net neabejokite – tikrai verta. Ir ne vien todėl, kad tai madinga ar norite pritapti prie ją praktikuojančių pažįstamų. Priežasčių užsiimti joga yra daugiau, nei manote.

Geriau miegosite. Dabar žmonės neretai turi įvairių miego sutrikimų. Jei organizmui trūksta kokybiško miego, jis greičiau sensta, silpnėja. Tačiau užsiimant joga keletą kartų per savaitę, galima atsikratyti įvairių miego sutrikimų.

Užsiimant joga keletą kartų per savaitę, galima atsikratyti įvairių miego sutrikimų.

Tapsite lankstesni. Tai bene viena svariausių priežasčių, kodėl verta užsiimti joga, nes, kaip sakoma, jei esi lankstus atlikdamas jogos pratimus, toks būsi ir gyvenime. Pirmų treniruočių metu tikriausiai negalėsite paliesti savo kojų pirštų, tačiau po kiek laiko pastebėsite, kad darotės lankstesni, atsipalaiduosite. Nustebsite, kad tai nėra taip sunku, kaip įsivaizdavote. Be to, pajusite, kad išnyko skausmai.

Joga: žemyn žiūrinčio šuns poza / „Shutterstock“ nuotr.

Suteiks vidinės stiprybės. Joga gali padėti jums ryžtis gyvenimo pokyčiams. Praktikos padės keisti tai, ko ilgai nesiryžote, arba tęsti tai, ką norėjote mesti. Galite pastebėti, kad net nededant ypatingų pastangų, keisis tam tikri dalykai: pradėsite sveikiau maitintis, daugiau judėsite, mesite rūkyti, nors to padaryti nepavyko keletą metų.

Tvirtės kaulai. Kūno svorį reguliuojantys pratimai stiprina kaulus ir padeda apsisaugoti nuo osteoporozės. Atliekant daugelį jogos pozų, reikia pakelti savo svorį. Kai kurie pratimai padeda stiprinti rankų kaulus, kai kurie – kojų.

Pagerės kraujotaka. Atpalaiduojamieji pratimai gali pagerinti jūsų kraujotaką, ypač rankų ir kojų. Taip pat jogos metu ląstelės gauna daugiau deguonies. Stovėjimas ant rankų skatina veninio kraujo iš kojų ir dubens tekėjimą atgal į širdį. Tai gali padėti, jei jūsų kojos patinusios, turite širdies ar inkstų problemų.

Jausite mažiau streso. Stresas lemia daugelį organizmo pokyčių ir ligų. Žmonės, praktikuojantys jogą, pastebi, kad pagerėja dėmesio koncentracija, budrumas, labiau pavyksta susitvardyti stresinių situacijų metu. Be to, didėja pasitikėjimas savimi ir pasitenkinimas, mažėja agresija ir susierzinimas, apatija, įtarumas, atsiranda nauja kūrybinė energija. Stresą mažina vaiko, katės pozos bei stovėjimas ant galvos.

Joga: žemyn žiūrinčio šuns poza / „Shutterstock“ nuotr.

Padės susikoncentruoti. Joga gelbsti, jei esate išsiblaškę ir sunkiai sukoncentruojate dėmesį. Tyrimais nustatyta, kad reguliari jogos praktika pagerina koordinaciją, gebėjimą ilgiau išlaikyti dėmesį, atmintį ir net IQ. Žmonės, kurie praktikuoja meditaciją, lengviau ir greičiau sprendžia problemas, nes jie yra mažiau išsiblaškę.

Jausitės laimingesni. Jaučiatės nuliūdę? Pasėdėkite lotoso poza! Tyrimai nustatė, kad nuoseklus jogos praktikavimas padidina serotonino lygį ir sumažina kortizolio kiekį. Nustatyta, kad stiprėja laimės jausmas ir gerėja imuninės sistemos funkcijos.

Joga galima užsiimti bet kokiame amžiuje. Ir tikrai jums nepasigirdo. Jei manote, kad ši sporto šaka tik jaunuoliams, klystate. Tad jeigu esate garbaus amžiaus, galite drąsiai išmėginti. Juolab kad yra įvairiausių jogos rūšių, todėl tikrai rasite sau tinkamiausią.

Galėsite sportuoti su šeima. Pasaulyje, kur tėvai ir vaikai yra taip užsiėmę, jog retai randa laiko pabūti kartu, šeimos joga suteikia puikią galimybę praleisti kokybišką laiką kartu. Be mobiliųjų telefonų ir kitų šiuolaikinio amžiaus atributų. Vaikai, tėvai ir net seneliai gali mėgautis jogos praktika kartu ir gerinti savijautą.​

Galėsite išsirinkti tinkamiausią jums rūšį. Mitas, kad joga tinka tik moterims ir tai – fiziškai neapkraunantis sportas. Joga gali būti įvairių rūšių, todėl galite rinktis tokią, kuri bus jums lengva, o jei norite sudėtingesnių judesių, galite išbandyti, pavyzdžiui, jogą ore.

Skaitykite daugiau