Po Lietuvos triumfo prieš Graikiją – sirgalių euforija: krepšinio dramą žiūrėjo ir E.Valančiūnienė

Jonas Valančiūnas, Eglė Valančiūnienė su sūnumi, Rokas Jokūbaitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-09-01 17:43
AA

Lietuvos rinktinė toliau sėkmingai žygiuoja pasaulio krepšinio čempionate – antrąjį etapą Kazio Maksvyčio auklėtiniai pradėjo ypatinga pergale prieš Graikiją 92:67. Krepšininkus svarbią akimirką palaikė ne tik sirgaliai, bet ir mylimosios – Jono Valančiūno žmona Eglė ir vaikai nepraleido dar vieno svarbaus mūšio Maniloje.

Regis, ne tik šalies krepšininkų profesionalumas, sirgalių palaikymas, bet ir sportininkų mylimosios, nepraleidžiančios varžybų Maniloje, neša sėkmę Lietuvos rinktinei.

Svarbias varžybas stebėjo Jono Valančiūno žmona Eglė Valančiūnienė su vaikais, Igno Brazdeikio mylimoji, su kuria jis draugauja jau ne vienerius metus. Apie santykius daug neatviraujantis krepšininkas yra prasitaręs, kad mylimoji taip pat kilusi iš Kanados, o su ja santykius palaiko per atstumą.

Įtemptą žaidimą stebėjo ir laidų vedėjas, žurnalistas Martynas Starkus.

Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Penktadienį susitikimas su Graikija prasidėjo smagiai – Igno Brazdeikio šou užkurti lietuviai šovė į priekį 13:6, tačiau tuomet Thomasas Walkupas ir Giannoulis Larentzakis suvertė keturis tritaškius paeiliui, graikai spurtavo 12:0 ir persvėrė rezultatą.

Po pirmo kėlinio rezultatas buvo lygus 20:20, po antrojo Graikija pirmavo 43:39. Jiems pavyko lietuvius įvelti į lėtą, klampų pozicinį žaidimą, jame K.Maksvyčio auklėtiniai nesijautė užtikrintai – iki pertraukos buvo praradę 7 kamuolius, greitose atakose pelnę tik 2 taškelius. Trūko ir indėlio nuo suolo – ne starto penketo krepšininkai per pirmas 20 minučių buvo surinkę 10 taškų.

Jonas Valančiūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Trečiajame kėlinyje Lietuvos rinktinė buvo sureguliavusi taikiklius – susmeigė net šešis tritaškius, laimėjo ketvirtį 25:15 ir į lemiamą 10 minučių atkarpą keliavo su šešių taškų pranašumu (64:58).

Ketvirtąjį kėlinį Lietuvos rinktinė pradėjo be starto penketo žaidėjų, tačiau startavo net 10:2 ir nurūko į priekį 74:60. Po tokio smūgio graikai jau nebeatsigavo.

Rokas Jokubaitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Per pirmus du kėlinius Lietuvos krepšininkai buvo pataikę tik tris tritaškius, o štai po pertraukos susmeigė net 12 iš 16. Tam priešnuodžių varžovai niekaip nesurado.

Rokas Jokubaitis buvo rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje. Gynėjas pelnė 19 taškų, taip pat išdalino 6 rezultatyvius perdavimus bei rinko 25 naudingumo balus.

Ignas Brazdeikis pataikė visus septynis metimus iš žaidimo (4/4 dvit., 3/3 trit.) ir surinko 18 taškų. Jonas Valančiūnas ir Eimantas Bendžius pridūrė po 15 taškų.

Eimantas Bendžius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Sekmadienį Lietuvos rinktinė žais antrąsias šio etapo rungtynes, kuriose lauks pralaimėjimų taip pat dar nepatyrusi, tačiau su Juodkalnija vargo turėjusi JAV komanda. Tai bus kova dėl pirmosios vietos grupėje.

Lietuva: R.Jokubaitis 19 (6 rez. perd., 25 naud. bal.), I.Brazdeikis 18 (4/4 dvit., 3/3 trit.), E.Bendžius (3/4 trit.) ir J.Valančiūnas (9 atk. kam.) po 15, D.Motiejūnas 8, T.Dimša 6, M.Kuzminskas 5, D.Sirvydis ir M.Normantas po 3.

Graikija: Th.Walkupas 21 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), G.Larentzakis 17, I.Papapetrou 9.

Lietuva – Graikija: krepšinio fiesta Maniloje (121 nuotr.)