Maniloje D.Motiejūną ir I.Brazdeikį palaiko mylimosios: akį traukė ypatingi B.Gaižauskaitės marškinėliai

Donatas Motiejūnas, Ignas Brazdeikis, Brigita Gaižauskaitė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės, 15min
2023-08-26 14:42
AA

Lietuvos startas pasaulio krepšinio čempionate buvo pergalingas – nors Kazio Maksvyčio auklėtiniai pirmajame mače turėjo gerokai paplušėti, trečio kėlinio pabaigoje pakirto Egipto ambicijas ir galiausiai šventė triuškinantį laimėjimą 93:67 (26:12, 20:22, 24:19, 23:14). Palaikyti krepšininkų į Manilą atvyko ir jų antrosios pusės – Donato Motiejūno mylimoji Brigita Gaižauskaitė ir Igno Brazdeikio mergina.

Palaikyti Lietuvos į Filipinų sostinėje esančią areną „Mall of Asia“ atvyko daugybė krepšinio aistruolių, tarp kurių buvo ir Donato Motiejūno širdies draugė, komunikacijos specialistė Brigita Gaižauskaitė bei Igno Brazdeikio mergina, su kuria jis draugauja jau ne vienerius metus. Apie santykius daug neatviraujantis krepšininkas yra prasitaręs, kad mylimoji taip pat kilusi iš Kanados, o su ja santykius palaiko per atstumą.

Ištikimos sirgalės į rungtynes Maniloje atvyko pasipuošusios lietuviška atributika. Tiesa, B.Gaižauskaitė išsiskyrė iš minios, mat jos marškinėliai – vienetiniai: jie puošti Donato Motiejūno atvaizdu, inicialais ir Lietuvos vėliava.

Merginos liudijo mylimųjų pergalę – lietuviai nugalėjo Egipto rinktinę rezultatu 93:67.

Fotogalerija:

Tarp ištikimiausių rinktinės sirgalių Maniloje Donato Motiejūno ir Igno Brazdeikio mylimosios (22 nuotr.)
+16

Jono Valančiūno ir Igno Brazdeikio užkurti lietuviai labai galingai pradėjo susitikimą ir mikliai susikrovė dviženklę persvarą, o antro kėlinio viduryje netgi turėjo 20 taškų atotrūkį (37:17), tačiau tuomet mūsiškių puolimas pradėjo strigti.

Lietuviai stipriai klimpo atakuodami nuo tritaškio linijos ir iki didžiosios pertraukos buvo pataikę vos du tolimus metimus iš 14 (14 proc.). Į tai kaipmat sureagavęs Egiptas sutankino gynybą po krepšiu ir tai davė vaisių – skirtumas aptirpo iki 10 taškų.

Visko į vietas nesustatė ir pertrauka. Trečiojo kėlinio pradžioje Afrikos komanda sumažino deficitą iki vienženklės žymos, bet galiausiai lietuvius išlaisvino Eimanto Bendžiaus tritaškiai, kurių rinktinės snaiperis per trečią kėlinį pataikė tris.

Į lemiamą ketvirtį lietuviai atsinešė 17 taškų pranašumą ir intriga daugiau nepakvipo.

Pirmasis lietuvių barjeras Maniloje – Egipto rinktinė (151 nuotr.)
+145

Pirmajame čempionato mače K.Maksvytis panaudojo visus 12 savo auklėtinių. Visi jie pelnė taškus.

Antrąsias D grupės rungtynes lietuviai sekmadienį 15:30 val. žais su Meksika. Antradienį mūsiškių laukia ir paskutinis mūšis su Juodkalnija.

Priminsime, kad į kitą etapą pateks dvi stipriausios grupės ekipos.

Lietuva pasaulio čempionate dalyvauja šeštą kartą. Aukščiausias pasiekimas – 2010-aisiais laimėta bronza.

Egiptas planetos pirmenybėse žaidžia septintą kartą. 1950-aisiais pačiame pirmajame turnyre Argentinoje Afrikos atstovai užėmė penktą vietą, bet dar niekada nėra įveikę pirmojo etapo.