Metų sporto žmogus

NUGALĖTOJAS Danas Rapšys

Už nepalaužiamą stiprybę

Geriausias Lietuvos plaukikas Danas RAPŠYS (24) – panevėžietis, plaukti pradėjęs dar vaikų darželyje. Tai, kad Panevėžys neturi 50 metrų ilgio baseino, sportininkui nepasirodė kliūtis: trenerės Inos Paipelienės auklėtinis tapo Europos ir pasaulio čempionu, o 2019-aisiais jam ant galvos pasipylė tikras medalių lietus. Beveik be poilsio tarptautinėse varžybose dalyvaujančio ir tvirtai savo tikslo siekiančio Dano nesustabdo jokie psichologiniai barjerai. Pietų Korėjoje vykusiame pasaulio čempionate sportininkui per plauką nepasisekė: Rapšys laimėjo auksą, bet dėl nežymaus krustelėjimo prieš startą galiausiai buvo diskvalifikuotas. Tai jo nepalaužė: pasaulio plaukimo taurės varžybose lietuvis sugebėjo iškovoti net aštuoniolika medalių – keturiolika aukso ir keturis sidabro. Visuose etapuose jis laimėjo 200 ir 400 metrų plaukimus laisvuoju stiliumi ir įsitvirtino antroje vietoje tarp visų pasaulio taurės vyrų plaukikų. 

Rose Namajūnas

Už kovingumą

JAV sportininkė, mišriųjų kovos menų (MMA) kovotoja Rose NAMAJŪNAS (27) gimė Amerikoje lietuvių menininkų šeimoje. Smulkaus sudėjimo, bet tvirta mergaitė nuo mažens užsiėmė tekvondo, karatė, kikboksu ir imtynėmis. Sulaukusi pilnametystės tapo MMA kovotoja mėgėja, o nuo 2013-ųjų yra JAV mišriųjų kovos menų organizacijos (UFC) kovotoja profesionalė. Ji turi juodąjį tekvondo, juodąjį karatė ir rudąjį braziliškojo džiudžitsu diržus. 2017-aisiais Rose, giminių vadinama Rožyte, tapo UFC kovų pasaulio čempione lengvo svorio kategorijoje, o 2018-aisiais darsyk apgynė šį titulą. Šiemet ji pralaimėjo čempionės diržą brazilų sportininkei, bet ilgai tenkintis antrąja vieta neketina.

Domantas Sabonis

Už neįtikėtiną šuolį

„Obuolys nuo obels netoli rieda“, – ši patarlė puikiai tinka krepšininkui Domantui SABONIUI (23). Tiesa, legendinio krepšininko Arvydo Sabonio atžala nuriedėjo net toliau už tėvą. Šiuo metu Indianos „Pacers“ klube žaidžiantis Domantas įsitvirtino NBA, ESPN reitinge per pastaruosius metus šoktelėjo 30-ia pozicijų. Jis išrinktas į geriausių šeštojo žaidėjo kategorijos trejetą: krepšininkas net vadinamas istorinius skaičius fiksuojančiu superatsarginiu, o tai yra didelis įvertinimas NBA, ypač žaidžiančiam pirmuosius sezonus. Šiemet jaunasis Sabonis su „Pacers“ klubu pasirašė sutartį, pagal kurią per ketverius metus uždirbs apie 77 milijonus JAV dolerių. Tai brangiausia sutartis, kokią kada nors yra pasirašęs lietuvis. 

Sergejus Maslobojevas

Už įkvėpimą

Kikboksininkas Sergejus MASLOBOJEVAS (32) savo gyvenimą paskyrė kovos menams ir sukauptomis žiniomis mielai dalijasi ne tik su sportininkais, bet ir su mėgėjais – rengia motyvacinius susitikimus ligoninėse, vaikų namuose, įkalinimo įstaigose. 2019-ieji jam buvo lemtingi: pergalingai debiutavo stipriausioje pasaulio kikbokso organizacijoje „Glory“, o Sarajeve vykusiame WAKO pasaulio kikbokso čempionate svorio kategorijoje iki 91 kilogramo jis įveikė visus priešininkus ir po šešerių metų pertraukos susigrąžino planetos čempiono titulą. „Tai istorinis momentas visai Lietuvos kovos menų bendruomenei, – po pergalės teigė Sergejus. – Šiuo metu esu vienintelis lietuvis, kuris tapo WAKO ir Europos čempionu K-1 srityje, tačiau labai tikiuosi, kad mano pavyzdys įkvėps ir kitus Lietuvos kovotojus daugiau treniruotis, varžytis ir pasiekti dar didesnių laimėjimų.“ Šiemet Sergejus Maslobojevas išrinktas Metų klaipėdiečiu.

Ar tikrai norite atiduoti savo balsą už
?

Už vieną nominaciją galima balsuoti tik vieną kartą.

Ačiū!

Jūsų balsas įskaitytas.

Jūsų balsai sudaro 50% visų balsų.

Kitą 50% dalį sudaro komisijos balsai.

Grįžti