Metų sporto žmogus

RŪTA MEILUTYTĖ – UŽ SUGRĮŽIMĄ

Pirmąjį auksą Londono olimpiadoje Rūta Meilutytė iškovojo sulaukusi vos penkiolikos. Visus pribloškusi neįtikėtinu rezultatu, netrukus jį pakartojo pasaulio trumpojo baseino plaukimo čempionate Stambule – laimėjo aukso medalius ir 50, ir 100 metrų distancijose. 2013-ųjų pasaulio čempionate lietuvės kaklą vėl papuošė aukso ir sidabro medaliai, tas pats pasikartojo dar po metų. Šį gruodį vykusiame plaukimo čempionate Kinijoje, plaukdama 50 metrų krūtine, Rūta iškovojo sidabro medalį. 

DANAS RAPŠYS – UŽ UŽSISPYRIMĄ (LAIMĖTOJAS)

Kinijoje gruodį vykęs pasaulio plaukimo trumpajame baseine čempionatas buvo itin sėkmingas Danui Rapšiui – plaukdamas 400 metrų laisvuoju stiliumi sportininkas iškovojo aukso medalį. Danas pagerino ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio rekordą. Tai didžiausia Dano pergalė, bet medaliai jam ir iki šiol nebuvo naujiena: pernai Europos čempionate Kopenhagoje jis laimėjo bronzos medalį 200 metrų plaukimo nugara varžybose, o netrukus tapo čempionu 200 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. 

PAULIUS JANKŪNAS – UŽ IŠTIKIMYBĘ

Kauno „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas krepšinio pasaulyje vadinamas legenda: Eurolygoje jis žaidžia penkiolika metų, šiemet tapo jos prizininku. „Žalgiryje“ Jankūnas debiutavo devyniolikos – ir iškart pateisino trenerių ir gerbėjų viltis. Jo brangiausias laimėjimas – 2010-aisiais su Lietuvos rinktine pasaulio čempionate pasiekta trečioji vieta, bet šiųmetis Eurolygos finalo ketvertas buvo didžiausias įvykis.

MILDA VALČIUKAITĖ IR IEVA ADOMAVIČIŪTĖ – UŽ DVIGUBĄ STIPRYBĘ

Lietuvos irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė pirmąsyk į porinę dvivietę valtį susėdo prieš aštuonerius metus – tada tapo jaunimo pasaulio ir Europos čempionėmis. Vėliau karjeros siekė atskirai: Milda 2013-aisiais triumfavo planetos pirmenybėse su tuomete porininke Donata Vištartaite, užpernai Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse jiedvi iškovojo bronzą. Galiausiai Milda vėl sėdo į valtį su Ieva – ir šių metų pasaulio čempionate Bulgarijoje joms niekas neprilygo. Jų svajonių pergalė – olimpinis auksas. 

ANDRIUS GUDŽIUS – UŽ TIKĖJIMĄ IKI GALO

Disko metikas Andrius Gudžius nenuleido rankų tol, kol pasiekė pergalę: šiemet Berlyne tapo Europos čempionu. Paskutinis lietuvio metimas buvo pergalingas ir užtikrino auksą. Po varžybų jis mielai grįžta į savo ramius namus kaime netoli Kauno. Su žmona Dovile augina sūnų Andrių ir dukrą Viktoriją. Šeima atletą neretai lydi ir į varžybas.

LIVETA JASIŪNAITĖ – UŽ STEBUKLĄ

Į sporto nugalėtojų pasaulį ieties metikė Liveta Jasiūnaitė įskriejo lyg pačios mesta ietis: šiųmečiame Europos čempionate ji laimėjo bronzą. Kad Lietuva turi gabių ietininkių, Liveta pasauliui priminė net po šešiasdešimties metų pertraukos. Liveta kilusi iš Rokiškio, šeimoje ji – vienintelė sportininkė. Buvo sportiška nuo vaikystės, pradėjo lankyti lengvąją atletiką – ir labiausiai sudomino šiek tiek paslaptingai atrodantis ieties metimas.

Balsavimas baigtas

Apdovanojimų
partneriai:

facebook