Metų muzikos žmogus

BEATRICH – UŽ VERŽLUMĄ

„Jei ne instagramas, nemanau, kad dabar būčiau ten, kur esu“, – prisipažįsta jaunoji muzikos kūrėja Beatričė Pundžiūtė-BEATRICH. Šilutės muzikos mokykloje ji baigė smuiko klasę, o groti gitara ir dainuoti išmoko pati. Tikra žvaigžde ji tapo pasirodžius dainai „Superstar“: šis hitas atlikėjai šiemet atnešė M.A.M.A. statulėles „Metų dainos“ ir „Metų proveržio“ kategorijose. O pati mergina veržėsi gerokai toliau. Jos komandai pradėjo rašyti „Universal“ atstovai Prancūzijoje, „Sony“ atstovai iš Lenkijos. Galiausiai ji ėmė bendradarbiauti su Nicku Gatfieldu. Šiemet Beatrich pasiekė tai, ko nepavyko nė vienam Baltijos šalių atlikėjui: pasirašė sutartį su didžiausia pasaulio įrašų kompanija „Universal Virgin EMI“. 

ASMIK GRIGORIAN – UŽ ĮKVĖPIMĄ SIEKTI TIKSLO

Operos solistė Asmik Grigorian, nuėjusi tėvų pėdomis, gimtinėje jau seniai yra žvaigždė. Daug vaidmenų Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro bei „Vilnius City Opera“ scenose sukūrusi operos solistė prieš keliolika metų pradėjo karjerą užsienio teatruose, o pasauline žvaigžde tapo po šiemet prestižiniame Zalcburgo operos festivalyje įvykusios „Salomėjos“ premjeros. Operos kritikai vienbalsiai patvirtino, kad šis vaidmuo Lietuvos sopraną įrašė į vokalistų pasaulio A lygą.

MIRGA GRAŽINYTĖ-TYLA – UŽ KRYPTIES RODYMĄ (LAIMĖTOJA)

Pasaulyje labiausiai išgarsėjusi lietuvių dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla chorvedybos mokėsi M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir pirmąsyk chorui vadovavo būdama šešiolikos. Muzikos studijas ji tęsė Graco Muzikos ir vaizduojamojo meno universitete, Leipcigo, Bolonijos ir Ciuricho muzikos konservatorijose. Tapusi Heidelbergo teatro antrąja chorvede, po metų jau dirigavo Los Andželo filharmonijos orkestrui ir buvo pirmoji kapelmeisterė Berno operos teatre. 2015-aisiais pirmąsyk dirigavo Birmingamo simfoniniam orkestrui, ir po metų šis ją paskyrė muzikos direktore. Ji dirigavo operoms Heidelberge, Zalcburge, Berlyne, Jungtinėse Valstijose dirbo su Sietlo ir San Diego simfoniniais orkestrais. Prezidentė Dalia Grybauskaitė Mirgai įteikė medalį „Už nuopelnus Lietuvai“.

JUSTINAS JARUTIS – UŽ NEBIJOJIMĄ KEISTIS

Dainų kūrėją ir atlikėją Justiną Jarutį galima vadinti scenos senbuviu, tačiau būtent šie yra jo pakilimo metai. Iš Kupiškio kilęs Justinas paauglystėje šventai tikėjo, kad taps profesionaliu krepšininku, bet likimas į rankas įspraudė gitarą ir paskatino dainuoti. Didžiąją jo biografijos dalį užima grupė „Freaks on Floor“: su ja vokalistas išleido jau penkis albumus, pelnė geriausios metų roko grupės apdovanojimą. Prieš keletą metų atlikėjas pradėjo ir solinę karjerą. Laisvalaikiu Justinas – aistringas banglentininkas, o gyvenime – tikras šeimos žmogus.

Balsavimas baigtas

Apdovanojimų
partneriai:

facebook