Metų kultūros žmogus

ARŪNAS MATELIS – UŽ PASIAUKOJIMĄ

Kino režisierius ir prodiuseris Arūnas Matelis, pasaulinio pripažinimo sulaukusio filmo „Prieš parskrendant į Žemę“ kūrėjas, 2007-aisiais pelnęs Amerikos režisierių gildijos apdovanojimą „Už išskirtinius nuopelnus režisūrai“, šiemet karaliavo kino ekranuose su nauju dokumentiniu filmu „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“. Filmas pasakoja apie dviračių varžybas „Giro d’Italia“, herojus, liekančius šešėlyje. Statant šį filmą, pačiam režisieriui teko net parduoti butą, kad galėtų baigti kūrinį. Filmas Varšuvos, Triesto ir Minsko kino festivaliuose iškovojo pagrindinius prizus. Filmas atsidūrė ir juostų, pretenduojančių į „Oskarų“ nominacijas, sąraše: tai pirmasis kartas, kai lietuviškas filmas varžosi dėl „Oskaro“ nominacijos dokumentinių filmų kategorijoje. 

MINDAUGAS SURVILA – UŽ MEILĘ GAMTAI

Gamtos mokslų magistras, sugebantis profesionaliai filmuoti. Kai viename žmoguje telpa šie du skirtingi talentai, gimsta kai kas didingo – tokio, kaip ilgametražis dokumentinis filmas „Sengirė“. Jo režisierius Mindaugas Survila, kilęs iš Antalgės kaimo, visada buvo gamtos vaikas. Savo didžiajai juostai rengėsi daugiau kaip aštuonerius metus. Pasitelkęs į pagalbą aštuonis mokslininkus, filmavo dar ketverius metus. Kurdamas filmą jis buvo tapęs tikru miškiniu. Jo juosta puikiai įvertinta daugelyje kino festivalių, kūrėjas apdovanotas „Sidabrinės gervės“ statulėle kaip geriausias operatorius.

ALGIRDAS IR REMIGIJUS GATAVECKAI – UŽ POZITYVŲ POŽIŪRĮ (LAIMĖTOJAI)

Ypatingais meno projektais garsėjantys dvyniai dailininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai užaugo Alytaus vaikų globos namuose. Nuo mažens mėgę piešti broliai Vilniaus dailės akademijoje baigė freskos ir mozaikos studijas. Tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’12“ už projektą „Poveikis“ jiems buvo suteiktas geriausio Lietuvos jaunojo menininko titulas. Remigijus Dailės akademijoje iki šiol dirba dėstytoju, Algirdas įgijo mokslų daktaro laipsnį. Sostinėje broliai atidarė studiją, kurioje moko suaugusiuosius piešti. Abu yra realistinio piešimo meistrai. Taip pat jiedu – kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai, Prezidentės apdovanoti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais. 

VILMANTAS MARCINKEVIČIUS – UŽ IŠSKIRTINUMĄ

Dailininkas Vilmantas Marcinkevičius nuo pat jaunystės išsiskyrė netradiciškai ryškia ir ekspresyvia tapyba. Baigęs tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje, Vilmantas buvo pastebėtas kolekcininkų iš Danijos – ir taip atrado savo kelią į Šiaurės Europos šalių meno pasaulį. Jau dešimt metų jis tapo Danijos karališkąją šeimą, bendradarbiauja su Danijos „Galleri NB“. 2009-aisiais Marcinkevičius pelnė apdovanojimą prestižiniame „Saatchi Showdown“ konkurse. Dailininkas pripažįstamas vienu ryškiausių šiuolaikinės neoekspresionistinės tapybos atstovų Šiaurės Europoje. Vilmantas prisideda ir prie visuomeninės veiklos – organizavo projektą „Bitės meno erdvės“ ir „Jaunojo tapytojo prizas“.

Balsavimas baigtas

Apdovanojimų
partneriai:

facebook