METŲ KINO MOTERS RINKIMAI: IŠRINKITE 2019-ŲJŲ PUBLIKOS SIMPATIJĄ

Tryliktą kartą vyksiantis renginių ciklas „Šeršėliafam“ kiekvienais metais pagerbia aktyviai kino kūrimo ir sklaidos procese dalyvaujančias moteris. Tradiciškai „Šeršėliafam“ renka metų kino moterį ir kviečia išrinkti Publikos simpatijų prizo laimėtoją. Metų kino moters ir Publikos simpatijos apdovanojimai bus įteikti kovo 4 d.renginių ciklo atidarymo metu. Kviečiame susipažinti su visomis nominantėmis.

„Matau daug pragiedrulių ir tai labai įkvepia. Įžvelgiu kalbėjimo svarbą, nes tai skatina ir kitas merginas kalbėti. Man atrodo, kad tylėjimas yra prisidėjimas prie nusikaltimo ir to darymo, nes tu nepadedi kitam būti drąsiam. Būti moterimi šioje industrijoje yra nelengva, bet, man atrodo, bus vis lengviau“, – apie drąsą kalbėti pasakoja aktorė Aistė Diržiūtė. Praėjusiais metais ji nusifilmavo Holivudo blokbasteryje „Vyrai juodais drabužiais“ kartu su tokiomis žvaigždėmis kaip Liamas Neesonas bei Chrisas Hemsworthas. Taip pat metų pabaigoje vedė Europos „Oskarais“ vadinamus Europos kino apdovanojimus.

„Manau, kad norint būti išgirstai, visų pirma, reikia turėti ką pasakyti. Kalbėti galima per projektus, su kuriais pasirenki dirbti. Turėti ką pasakyti, labai daug dirbti ir būti atkakliam šioje industrijoje labai svarbu“, – sako filmų platintoja, kino prodiuserio asistentė Justė Michailinaitė. Šiuo metu ji dirba ties dviem animaciniais projektais kaip prodiuserė. Tai ilgametražis dokumentinis animacinis filmas „Aurora“, koprodukcija tarp Armėnijos, Lietuvos ir Vokietijos. Taip pat ji prodiusuoja trumpametražį animacinį filmą „Jūratė ir Kastytis“, kurioje visiškai kitaip interpretuos visiems gerai žinomą legendą. Šiais metais J. Michailinaitė pasinėrė į naują veiklą, tapusi animacijos ir video žaidimų festivalio „BLON“ komandos nare.

„Esame ne kartą susidūrę tiek per mentorystes programas, kurias organizuojame, kad moterys kalba ir kuo daugiau jos kalba, tuo labiau būna išgirstos. Jos išdrįsta save išreikšti“, – sako Gabrielė Cegialytė ir Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė, agentūros „Lithuanian Shorts“ vadovė bei projektų vadovė. Drauge jos organizuoja Vilniaus tarptautinį trumpųjų filmų festivalį. Jas galima vadinti trumpametražio kino ambasadorėmis Lietuvoje, kurios jį populiarina už kino salių ribų – į jų agentūrą kreipiasi įvairios konferencijos, renginiai.

Balsavimas baigtas