Andrius Tapinas, Monika Linkytė ir Erica Jennings apie tai, kas jiems yra laisvė

Monika Linkytė, Andrius Tapinas, Erica Jennings / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-08-25 22:18
Jau trečius metus organizuojamas „Laisvės piknikas“ subūrė daugybę žmonių pasiklausyti įdomių diskusijų ir koncertų. Lietus neišgąsdino klausytojų, atlikėjų ir iniciatyvos organizatoriaus Andriaus Tapino, išskirtinai Žmonės.lt naujienų portalui papasakojusio, kas jam yra laisvė.

„Aš labai palaikau „Laisvės pikniko“ idėją. Manau, kad reikia kuo daugiau tokių iniciatyvų, nes žmonės gali ateiti, pabendrauti, pasiklausyti vykstančių diskusijų. Man pačiai teko sudalyvauti pokalbyje apie dvigubą pilietybę, buvo įdomi patirtis. Tokio tipo renginyje galima ne tik pailsėti su šeima, bet ir gauti daug įdomios informacijos“, – mintimis apie „Laisvės pikniko“ iniciatyvą dalinosi dainininkė Erica Jennings.

Erica neslėpė ir savo simpatijų Kauno miestui: „Manau, kad Kaune yra pati geriausia publika. Pastaruoju metu ypač gražėja Kauno senamiestis, man šis miestas be galo patinka“.

„Laisvės pikniko“ koncerto metu, scenoje pasirodė ir atlikėja Monika Linkytė. Po pasirodymo dainininkė džiaugėsi tokia iniciatyva ir teigė pati savanoriavusi prie vieno iš stendų: „Man labai patinka šio renginio idėja, ją palaikau, todėl čia ir esu. Džiaugiuosi, kad tai yra labai sąmoningas renginys, kuriame vyksta intelektualinės ir pramoginės diskusijos, skatinančios visuomenę augti. Laisvė man reiškia savo baimių įveikimą, tam tikras atsakomybes, Lietuvą, kūrybą ir visus tuos žmonės, kurie yra kartu su manimi ir padeda atlikti dainas. Tai yra vienas iš tų dalykų, kuris kiekvieną dieną priverčia atsikelti ir toliau kurti dainas. Šiandien neteko sudalyvauti diskusijose, tačiau savanoriavau prie stendo „Apie mane“.

Monika teigė, kad koncerto metu lijęs lietus jos visai neišgąsdino ir neslėpė, kad ši vasara jai buvo ypač gera: „Teko įveikti daug baimių, jas nugalėti ir priimti, o santykiai su gerbėjais yra pats svarbiausias dalykas. Tai vienintelis momentas, kai galiu taip greitai juos sutikti ir padėkoti, kad jie yra ištikimi ir klausosi mano dainų. Labai juos myliu“.

Pagrindinis „Laisvės pikniko“ iniciatorius Andrius Tapinas atskleidė, kad šiais metais renginyje apsilankė apie 20 000 žmonių. Žurnalistas pasakojo, kodėl šios iniciatyvos įgyvendinimui buvo pasirinktas Kauno miestas: „Nuo pradinės idėjos iki šių metų renginio daug kas pasikeitė. Pirmasis „Laisvės piknikas“ buvo protesto renginys kartu su muzikine programa. Pernai mes nebeturėjome dėl ko protestuoti, todėl nusprendėme surengti idėjų festivalį, o šiais metais jį praplėtėme. Kai pradėjome ieškoti vietos iniciatyvai, mąstėme, kur yra „saldusis taškas“. Pirma mintis buvo Vilnius, tačiau sostinė nėra geografiškai patogi vieta, o mes matėme, kad tai bus ne vieno miesto renginys. Nusprendėme, kad „Laisvės piknikas“ turėtų būti organizuojamas Lietuvos cente. Kaune esanti Nemuno sala yra patogi, tačiau nesame prisirišę prie vienos vietos“.

„Žmones mes daliname į tris srautus – šiame renginyje susirenka tie, kurie nori diskutuoti, jiems reikia pamatyti seimo pirmininką, profesorių Vytautą Lansbergį, užduoti jiems klausimus. Kiti ateina pramogauti, taip pat į šį renginį susirenka ir jaunimas, kuriam įdomūs pasirodysiantys atlikėjai. Aš labai džiaugiuosi, kad į „Laisvės pikniką“ susirenka tiek daug skirtingų interesų žmonių. Renginys yra neįpareigojantis, jame nėra taisyklių, alkoholio, todėl ir nuotaika yra kitokia. Džiaugiuosi, kad apsilanko ir šeimos su vaikais bei savo augintiniais“, – pasakojo Andrius.

Paklaustas, kas jam yra laisvė, žurnalistas ir laidų vedėjas nedvejodamas atsakė: „Laisvė man yra galimybė rinktis tai, ką žmogus nori rinktis, neprivalant klausyti protingesnių ir stipresnių už jį. Tai yra atsakomybė ir pareiga, kurios daugelis šalių neturi“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai