Žymūs Lietuvos teniso treneriai atidaro naujus teniso kortus

A. Balžekas ir M. Dolženko su šeimomis/Gedmanto Kropio/„Žmonės Foto“ nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Lietuvos tenisininkų bendruomenė šiais metais mini gyvavimo šimtmetį. Tiesa, pačią pirmąją teniso aikštę grafai Tiškevičiai savo dvare įsirengė dar anksčiau – praėjusio šimtmečio pradžioje. Visgi būtent 1919-uosius, kai Kaune buvo įkurta pirmoji teniso sekcija, galime laikyti tikrąja rakečių sporto eros pradžia. Na, o šiandien, kylant moderniems sporto centrams, tenisas tampa jau daugelio mėgstama laisvalaikio forma.

Daugiau nei sportas

„Galiu pasidžiaugti, kad žmonės šiandien sveikata rūpinasi daug labiau nei tais laikais, kai augau aš. Dabar visi sportuoja kartu – ir tėvai, ir vaikai. Vasarą galbūt dažniau renkasi dviračius, baidares, o rudenį ir žiemą – sportą, kuriuo galima užsiimti viduje, pavyzdžiui, tenisą“, – apie kintančią laisvalaikio kultūrą mintimis dalijasi žinomas Lietuvos teniso treneris, „Balzekas Tennis Academy“ įkūrėjas Remigijus Balžekas.

Jo teigimu, mėgėjiškas tenisas gali būti patrauklus daugeliui dėl keleto svarbių priežasčių. „Pirma – tai judėjimas, sveikata. Visi, kas žaidžia, dažniausiai turi gražų, atletišką kūną. Dar vienas svarbus dalykas – tarpusavio santykiai. Tenisas yra individualus, o ne komandinis sportas, žaisdami tenisą žmonės susitinka, bendrauja, šitaip galima susikurti daug vertingų ryšių visame pasaulyje“, – teigia tenisininkas.

Be to, didelis šio sporto privalumas – kad jame negalioja amžiaus apribojimai. „Tenisą gali žaisti ir penkiametis, ir šimtametis – jeigu tik yra sveikatos ir galima judėti korte“, – įsitikinęs teniso akademijos įkūrėjas. „Beje, vaikai, kurie žaidžia tenisą, dažniausiai džiaugiasi ir gerais pasiekimais mokykloje, nes šis sportas yra ne tik kūno, bet ir proto disciplina, lavinanti mąstymą bei reakciją“, – priduria jis.

Lauks žaidėjų naujajame komplekse

Remigijus Balžekas džiaugiasi, kad teniso bendruomenės šimtmečio proga Vilniuje rugsėjo pabaigoje duris atvers dar vienas „Balzekas Tennis Academy“ filialas, įsikūręs naujame sporto komplekse „M7 Sport“ šalia Minsko plento. „Tikimės, kad tai dar labiau paskatins žaisti tenisą tuos, kurie gyvena pietrytinėje sostinės dalyje, Pavilnių ir Kalnėnų gyvenvietėse. Na, o mano svajonė – kad čia treniruotųsi ne vienas talentingas vaikas“, – šypsosi treneris.

Remigijus Balžekas/Gedmanto Kropio/„Žmonės Foto“ nuotr.

Planuojama, kad naujajame komplekse žaisti tenisą galės 120–130 vaikų ir apie 150 suaugusiųjų. „Pastato erdvėje turėsime keturis uždarus teniso kortus su kilimine danga, taip pat sporto klubą, kavinę ir pirčių zoną. Specialiai vaikams bus pritaikytos žaidimų zonos, drabužinės ir meniu, taip pat įrengti lenktyniniai simuliatoriai, kuriuos valdydami vaikai galės pramogauti, lenktyniaudami vieni su kitais“, – pasakoja naujojo komplekso vadovas Maksimilianas Dolženko.

Antruoju etapu, kuris numatytas kitais metais, bus įkurti du lauko teniso kortai ir padelio kortas, kartu ir specialiai mažiesiems pritaikyta žaidynių erdvė. „Turime dar daugiau ambicijų. Norime, kad komplekse atsirastų reabilitacinė zona ir nedidelis baseinas, kur sportuojantys galėtų atgauti jėgas po treniruočių, naudojant šiuolaikines gydomąsias fizioterapijos priemones ir atliekant masažus“, – savo viziją atskleidžia verslininkas.

Sporto kompleksas „M7 sport“

Daugiau kaip 3600 kvadratinių metrų ploto modernus sporto kompleksas „M7 Sport“, įsikūręs šalia Minsko plento, Vilties gatvėje Kuprioniškėse, duris atvers rugsėjį. Daugiau informacijos ieškokite www.m7sport.lt

Skaitykite daugiau