Žygis Stakėnas ir Gediminas Jaunius beveik su tūkstančiu tautiečių išreiškė paramą Ukrainos protestuotojams

Nepolitinė pilietinė iniciatyva „Ištiesk ranką Ukrainai“ / Žmonės.lt klijuotė / Luko Balandžio nuotr.
Autorius: Simona Liaudanskytė
Publikuota: 2014-01-25 12:38
Šeštadienio rytą spaudžiant šaltukui sostinės gyventojai ir svečiai rinkosi į Jaunųjų profesionalų programos (JPP) „Kurk Lietuvai“ organizuojamą nepolitinę pilietinę iniciatyvą „Ištiesk ranką Ukrainai“, kurios metu Vilniaus centre gyva grandine buvo sujungta Europos Komisijos atstovybė ir Ukrainos ambasada. Šios iniciatyvos tikslas – pademonstruoti paramą už demokratines vertybes kovojantiems Ukrainos piliečiams.

Prieš renginį buvo tikimasi, kad prie iniciatyvos prisijungs bent 715 dalyvių, kurie simbolizuos 715 kilometrų, skiriančius Lietuvos ir Ukrainos sostines, tačiau susirinkusiųjų skaičius viršijo organizatorių lūkesčius.

Ketvirtadienį popiet spontaniškai gimusi iniciatyva socialiniame tinkle „Facebook” sulaukė daugiau nei 1700 pasekėjų, kurie planavo dalyvauti šeštadienį vyksiančioje pilietinėje iniciatyvoje, tarp kurių ir žinomi pramogų ir politikos pasaulių atstovai. Gyvoje grandinėje stovėjęs televizijos laidų vedėjas Žygis Stakėnas atėjo su šeima: žmona ir sūnumis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Kai pagalvoji, kad mus taip puolė svetimi t.y. rusai, o ten ukrainiečiai kovoja prieš ukrainiečius, vieni kitus žudo – tai susimąstai ir baisu pasidaro. Nors kažkokiomis akcijomis ir kažkokiais mažais darbais galime parodyti, kad esame su jais“, – portalui Žmonės.lt kalbėjo prie Ukrainos ambasados stovėjęs Ž.Stakėnas. Paklausus, ar nepabūgo šalčio, vyras tik nusijuokė, kad tai yra niekis palyginus su tuo, kas dedasi kaimyninėje Ukrainoje, todėl jie ilgai nedvejoję su šeima mielai atėjo šią popietę išreikšti savo palaikymo.

Pilietinėje iniciatyvoje taip pat dalyvavo ir prodiuseris Gediminas Jaunius. „Aš jau seniai stebiu įvykius Ukrainoje, kai jie vos prasidėjo. Man labai rūpi ir neramu, kad ten, kas galėjo tapti gera, tapo tokiu blogiu. Prisimenu, kai mano tėvai kovojo už Lietuvos laisvę per sausio 13-ąją, tai manau, kad mes pirmiausia esame ta tauta, kuri labiausiai neturi pamiršti, iš kur mums laisvės kojos atsirado. Reikia palaikyti ukrainiečius. Kai pamačiau, kaip Berkutas elgiasi su žmonėmis, tai mažiausiai ką mes galime, tai šiandien susirinkti čia“, – savo nuomonę išreiškė G.Jaunius.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Nepolitinė pilietinė iniciatyva prasidėjo 11 valandą. Per pusvalandį nuo Europos Sąjungos atstovybės iki Ukrainos ambasados nusidriekė gyva žmonių grandinė. Renginio metu dalyviai taip pat buvo kviečiami pasirašyti Vilniaus deklaraciją.

Kaip pranešė portalas 15min.lt, po neilgai trukusių paliaubų Ukrainos sostinėje – vėl tvyro įtampa. Nepaisant prezidento Viktoro Janukovyčiaus pažadų performuoti ministrų kabinetą ir keisti nepasitenkinimą sukėlusį įstatymą dėl protestų, Kijeve milicija vėl susigrūmė su protestuotojais.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai