Žygimanto Stakėno šeima liko be vandens: atsakingi asmenys delsia spręsti problemą

Žygimantas Stakėnas su žmona Dovile ir sūnumis/ „Fotobanko“ archyvų nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-05-21 17:24
Vilniuje, daugiabučiame name su šeima įsikūręs televizijos laidų vedėjas Žygimantas Stakėnas jau keletą savaičių gyvena be vandens. Prieš du mėnesius, po žinomo vyro namu radus įtrūkusį vamzdį, jo sutvarkymas iššaukė dar didesnę problemą.

„Visi tik ir kalba apie tai, kaip reikia laikytis higienos, o mes šiuo metu su vaikais ir žmona norime nuo galvos plaukus rautis“, – pasakoja Ž. Stakėnas. 

Prieš aštuonias savaites pastebėjus, kad jo namuose iš čiaupo tekančio vandens slėgis sumažėjo, Žygimantas kartu su kitais namo gyventojais kreipėsi į UAB „Mano būstas“ ir „Vilniaus vandenys“. Problemos imta ieškoti iškart, tačiau suradus po namu įtrūkusį vamzdį ir jį „sutvarkius“, daliai namo gyventojų vanduo išvis nebeatsirado.

 

Žygimantas Stakėnas žmona Dovile/ „Fotobanko“ archyvų nuotr.
Žygimantas Stakėnas žmona Dovile/ „Fotobanko“ archyvų nuotr.

„Atvažiavo „Mano būsto“ samdyti vyrukai iš įmonės „Norai“ ir ėmėsi kasybų. Išrausė griovį, pasirausė po namu. Pasirodo, trūkęs vamzdis ir sau nieko netrukdomas laisto namo rūsius bei sienas. Laisto gal ir per švelniai pasakyta, lyg su valymo įranga duoda ir sustoti nežada.

Tada prasidėjo linksmybės. Gegužės 7 dieną atvažiavo „Vilniaus vandenys“. Dėkojame šauniesiems kaimynams, kurie gyvena pirmame aukšte ir juos pamatė. Paklausus, kas vyksta, buvo pasakyta, kad „Mano būsto“ prašymu, atjungs vandenį“, – prisimena laidų vedėjas.

Ž. Stakėnui toks pareiškimas be jokio įspėjimo pasirodė kiek drastiškas. 

„Per duotas 15 minučių prisipylėme vandens, kiek spėjome. Vandenį žadėjo įjungti kitą rytą. Savo pažadą tesėjo tik dalinai – įjungė nors ir kitos dienos vakare. Bet ne visiems butams.“

 

Televizijos laidų vedėjas Žygimantas Stakėnas su žmona Dovile. „Leónė. Bėganti į šviesą“  filmo pristatymas. Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotraukos
Televizijos laidų vedėjas Žygimantas Stakėnas su žmona Dovile. „Leónė. Bėganti į šviesą“ filmo pristatymas. Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotraukos

Netrukus buvo konstatuotas faktas, kad reikia be vandens likusių gyventojų problemą spręsti. Kaip pasakoja Žygimantas, apie savaitę darbininkai prie jų namo kapstėsi su panašiais įrankiais, kokius jis naudoja savo sode.

„Vienas net replikavo: kokie įrankiai – taip ir dirbam. Atrodė, kad laikas specialiai marinuojamas, nes gi laikas – pinigai. Beje, pagal kvapą, galima nuspėti, kame tas laikas buvo marinuojamas. Kiekvieną dieną, „Mano būstas“ sakė: vanduo jau ryt, poryt – tai tikrai. Pažadai, perskambinti ir informuoti apie situaciją, buvo per sunkūs tesėti. O darbininkai iš UAB „Norai“  sakydavo: savaitė, dvi... Panašu, kad jie buvo teisūs“, – prisimena Ž. Stakėnas. 

„Kažkokie marazmai, šiais laikais tris savaites nerasti ir neišspręsti problemos. Ir dar, mieli namo gyventojai, turėsite už viską susimokėti. Na, yra truputis namo lėšų, kurias jūs kas mėnesį mokate už namo priežiūrą. Atsiprašau, už kokią priežiūrą?! Nuo medžio šakų ir vėjo išmuštos plytos, surenkamos ir pašalinamos, nugenamos šakos, kurios išstūmė tas plytas. Čia priežiūra? Nevertėtų plytų grąžinti namui? Ar taip plyta po plytos, vanduo ne vanduo ir susinaikinsime? Gal į priežiūrą rimčiau žvelgiant ir problemų tokių didelių nekiltų?

Dar girdėjau, kad kas po žeme, tas ne mūsų. Ir neturėtume sukti galvos dėl mokėjimų.Tiesa?“

 

Žygimantas Stakėnas su sūnumis/ „Fotobanko“ archyvų nuotr.
Žygimantas Stakėnas su sūnumis/ „Fotobanko“ archyvų nuotr.

Žygimantas tikina, kad per tą laiką, kol viskas tvarkoma, jie su šeima nesulaukė jokių įspėjimų ar raštų.

„Gyvename visiškoje nežinioje, ir viskas, ko pageidaujame – konkretumas, atliktų veiksmų dėl mūsų gyvenimo kokybės pateikimas.“

Dabar keturių asmenų šeima gyvena itin nemaloniomis sąlygomis. Net pavalgyti namuose visi kaip pridera negali. Naudoja popierinius indus, nes vandens plauti anksčiau naudotiems nėra, atjungtas šildymas, neveikia kanalizacija. 

„Pliusas – nors pasportuojame visi. Pakelti 5 litrų bambalį, įpilti, nupilt, užnežti į trečią aukštą. Ir taip toliau“, – su sarkazmu į situaciją žvelgia žinomas vyras.

Abudu su žmona tikisi, kad atkreips atsakingų asmenų dėmesį ir pagaliau pavyks išspręsti problemą. 

„Žinau, yra žmonių, kurie taip visą laiką gyvena, bet mes taip negyvenome ir nebenorime“, – sako Žygimantas.

Žmonės.lt susisiekė su įmonės „Mano būstas“ darbuotoju, Žygimanto Stakėno namo reikalus administruojančiu Eriku Kolesniku. Šis teigė, kad pirmadienį vyko namo gyventojų susirinkimas, tačiau plačiau komentuoti situaciją atsisakė. Konkrečių veiksmų, kurių buvo imtasi, jog būtų pagerinta be vandens likusių gyventojų gyvenimo kokybė, vyras taip pat nepanoro atskleisti.

Naujausi straipsniai