Žydrūnui Savickui sunkiau priaugti svorio, nei jį numesti

Žydrūnas Savickas / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-09-05 13:59
„Valanda su Rūta“ į vieną vietą – LNK studiją – subūrė žmones, savo pasiekimais stebinančius ne tik Lietuvos žmones, bet ir pasaulį. Lietuviai garsėja kaip stipriausi planetos žmonės. Mūsų galiūnai skina laurus pasaulio čempionatuose.

„Tai – mūsų genuose. Lietuviai nuo senų laikais sėkmingai mojuodavo sunkiais kalavijais“, – sako stipruolis Vidas Blekaitis. Rūtos Mikelkevičiūtės paklaustas, ar specialiai nesitreniravęs galėtų patempti pilną nuotakų kabrioletą, jis patvirtina, jog tai nebūtų sunku. Tačiau galiūnas nesitikėjo, jog 15 merginų mašinoje teks tempti į kalniuką.

Stipriausiu pasaulio žmogum tituluojamas Žydrūnas Savickas sako, kad galiūnu reikia ne tik gimti, bet ir tapti – daug treniruotis ir tinkamai maitintis. 180 kilogramų sveriančiam Žydrūnui svorio sunkiau priaugti, negu numesti. Stipruoliai prisipažįsta, kad per dieną stengiasi suvalgyti po 7 tūkstančius kalorijų. Valgo šešis kartus per dieną. Įspūdingas kalnas maisto – stipruolių dienos raciono, kurį į studiją nelengvai įnešė Rūta – nustelbia kito rekordininko kuklų valgių padėkliuką.

Piotras Silkinas – ultra ilgųjų nuotolių bėgimo pasaulio rekordininkas maitinasi pagal ypač skrupulingai sveikuolio Dainiaus Kepenio sudarytą dietą. Neįtikėtina, kad nevalgydamas mėsos 72 metų Piotras jau sugebėjo apibėgti 9 kartus aplink žemę. O kad įveiktų konkurentus bėgdamas Australijos maratone per dykumą – kasdien treniravosi bėgdamas saunoje – 80 laipsnių karštyje.

Kaip užauginti čempionę, kuri būdama tik 16 metų, jau skina medalius ir rekordus vieną po kito, – pasakoja Rūtos Meilutytės tėtis Saulius Meilutis ir pati Rūta, tik ką grįžusį į Lietuvą. Ji prisipažįsta, jog laimėti daugelio sportininkų trokštamiausi titulai, ne tik džiaugsmas, bet ir nemenkas spaudimas jai. Pasirodo, Rūta be galo mėgsta lietuvišką virtuvę, o tėčio darbas sugalvoti, kad čempionės maistas būtų ir skanus ir sveikas.

Neįtikėtini Lietuvos žmonių pasiekimai, rekordai, įdomybės, atrakcijos ir ypatingi dalyviai „Valandoje su Rūta“ – ketvirtadienio vakarą 19.30 val. per LNK.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai