Žvilgsnis išduoda, ką vyras jaučia moteriai – meilę ar geismą

Įsimylėjėlių pora / „Shuterstock“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-07-31 11:10
Dviejų sutuoktinių mokslininkų komanda naujame tyrime atskleidė, kad vyro žvilgsnio kryptis gali atskleisti, ką jis jaučia moteriai.

Taigi, kai kitą kartą, sėdėdama su mylimu vaikinu kavinėje, pagalvosite, kur visa tai gali nuvesti, žinokite, kad jums užtektų tiesiog pasižiūrėti jam į akis, tikina Čikagos universiteto mokslininkai.

Jų atliktas tyrimas parodė, kad akių judesiai gali atskleisti, ar žmogus jaučia tikrą meilę, ar tik geismą. Tyrimo rezultatai, surinkti iš Ženevos universiteto vyriškos ir moteriškos lyties studentų, parodė, kad meilę jaučiantys respondentai žvilgsnį koncentravo į veidą, o seksualinį geismą jaučiančių studentų žvilgsnis vis nukrypdavo ir į kitas kūno vietas.

„Mokslas negali iš esmės paaiškinti nei to, kas yra meilė, nei to, kodėl mes įsimylime, tačiau mūsų tyrimas parodė, kad vis dėlto yra ryšys tarp meilės jausmo, geismo ir žvilgsnio“, – portalui time.com pasakojo tyrimo autorė Stephanie Cacioppo.

Mokslininkė Stephanie Cacioppo pastaruoju metu itin domisi meilės biologija. Anksčiau šiais metais ji atliko tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad už meilės ir geismo jausmus yra atsakingos visiškai skirtingos smegenų sritys. Stephanie Cacioppo tyrimus atlieka drauge su savo vyru – Čikagos universiteto mokslininku Johnu Cacioppo.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai