Žvaigždės surinko milijardus eurų vakcinos nuo koronaviruso sukūrimui

Dwayne'as „The Rock“ Johnsonas, Miley Cyrus, Chris Martin/ „Vida press“ nuotr.
Autorius: BNS, Žmonės.lt
Publikuota: 2020-06-30 08:00
Grupė „Coldplay“, dainininkės Miley Cyrus ir Jennifer Hudson bei aktorius Dwayne'as „The Rock“ Johnsonas šeštadienį parėmė Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen kampaniją, kuria siekiama padėti sukurti vakciną nuo koronaviruso.

Šiam tikslui buvo paaukota 6,15 mlrd. eurų. Muzikos, kino, sporto ir mados „megažvaigždės“ sudalyvavo internetiniuose renginiuose, siekdami paremti pastangas sukurti vakciną nuo koronaviruso, kad ji būtų prieinama skurdesnėms šalims.

 

Atlikėja ir aktorė Jennifer Hudson / „Scanpix“ nuotr.
Atlikėja ir aktorė Jennifer Hudson / „Scanpix“ nuotr.

Pradžią lėšų rinkimo kampanijai davė EK vadovė, paskelbusi apie 4,9 mlrd. eurų skyrimą iš Europos investicijų banko, bendradarbiaujant su Komisija. Per pirmąjį lėšų rinkimo viršūnių susitikimą vakcinos sukūrimo pastangoms paremti gegužės 4 dieną beveik 10 mlrd. eurų pažadėjo ES, vyriausybės ir milijardieriai filantropai.

Iš viso šiam siekiui jau surinka 15,9 mlrd. eurų. „Padarysime galą šiai pandemijai tik tuomet, kai jos niekur nebeliks, – duodama pradžią virtualiam renginiui sakė EK pirmininkė. – Tai reiškia, jog kiekvienas žmogus pasaulyje turėtų turėti prieigą prie tyrimų, gydymo ir vakcinų, nepaisant jo gyvenamosios vietos ar iš kur jis yra kilęs ar kaip atrodo.“ ES vykdomoji institucija lėšų rinkimą ir pastangų kontroliuoti epidemiją koordinavimą remia kartu su JAV įsikūrusiu judėjimu „Global Citizen“. Anot U. von der Leyen, pinigai padės sukurti vakciną nuo naujojo koronaviruso ir padės užtikrinti, kad ja bus pasidalinta su pažeidžiamiausiomis gyventojų grupėmis.

 

Melinda Gates / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Melinda Gates / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prie šių pastangų prisideda ir filantropė Melinda Gates  bei Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas. ES skelbia, jog renginyje dalyvavo 40 vyriausybių, kurios paskelbė apie savo nacionalinius įnašus PSO, Pasaulinei maisto programai ir kitoms pastangoms tarptautiniu mastu kovoti su pandemija.

Šios žvaigždės – ne vienintelės pastaruoju metu prisidėjusios prie kovos su virusu. Dainininkas The Weeknd ne tik su virusu kovojančioms organizacijoms paaukojo didelę sumą pinigų, bet ir tiesiogiai padėjo savo gimtojo miesto ligoninėms. 

The Weeknd / „Scanpix“/Xposurephotos.com nuotr.
The Weeknd / „Scanpix“/Xposurephotos.com nuotr.

Kaip praneša Spin.com, pusę miljono dainininkas paaukojo organizacijai MusiCares, o kitą pusę skyrė tiesiogiai su virusu kovojantiems, savo gimtojo miesto ligoninės gydytojams. 

„Aš užaugau Scarboroughe ir jaučiu, kad turiu padėti miesto bendruomenei šiuo sudėtingu pandemijos metu“, – teigė dainininkas. 

Jam atsidėkoti už dosnumą netruko ir Scarborougho ligoninių tinklo prezidentė Elizabeth Buller: „Mes džiaugiamės, kad bendruomenė turi tokius ambasadorius kaip The Weeknd. Ši dovana padės ligoninėms ir toliau tiekti kokybiškas paslaugas ir pagalbą. Tokie dalykai leidžia suprasti, kad svarbus mūsų darbuotojų darbas nelieka nepastebėtas ir neįvertintas“, – sakė ji. 

Prie kovos su virusu prisidėjęs The Weeknd, prieš kelias savaites įspūdingą sumą skyrė ir su rasizmu kovojančioms organizacijoms.

Birželio pradžioje, po afroamerikiečio George'o Floydo mirties, skyrė net pusę milijono dolerių trims su rasizmu kovojančioms organizacijoms paremti: The Weeknd paaukojo pusę milijono dolerių su rasizmu kovojančioms organizacijoms: ragina prisidėti ir kitus.

Naujausi straipsniai