Žvaigždės, kurių šlovę „prigesino“ svaigalai: nuo turtingiausių iki niekam nereikalingų

Lindsay Lohan, Britney Spreas, Amanda Bynes, Demi Lovato / Vida press/Scanpix nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-08-11 15:30
Žinia, kad perdozavusi narkotikų aktorė ir dainininkė Demi LOVATO (25) atsidūrė ligoninėje, paskatino prisiminti pernelyg ankstyvą šlovę ir populiarumą kaip gyvenimus griaunančius monstrus...

„Walt Disney“, populiarusis kanalas „Nickelodeon“... Studijos, tiražuojančios begalinius filmus, laidas, šou, kuriuose talentingi vaikai šoka bei dainuoja, ir pritraukiančios į pramogų industriją vis naujų mažylių bei ambicingų jų tėvų... Ar reikėtų vadinti – aukų? Viena iš buvusių mažųjų žvaigždžių Jodie Foster sako, kad jei nebūtų supratusi ir nusprendusi, jog nieko nėra svarbiau už pačios savivertę ir dvasinę sveikatą, nežinia, kur būtų atsidūrusi. Juk, aktorės žodžiais, apstu buvusių vaikų aktorių, kurie nesusidorojo. Ir net nesvarbu, kada palūžo – paauglystėje, užaugę, po ilgos kovos ar apskritai vėliau, kai viskas atrodė gerai.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Maži genijai suauga

Anksti užgriuvusi šlovė, beprotiškas darbo tempas ir nežmoniškas psichologinis spaudimas gali lengvai virsti diagnozėmis – įprastomis ir nekart girdėtoms. Piktnaudžiavimas alkoholiu, vaistais, narkotikais (kalbama, jog Lovato padaugino heroino) – turbūt nėra buvusios „Walt Disney“ ir „Nickelodeon“ žvaigždės, kuri nebūtų susidūrusi su panašiomis problemomis.

Agresija ir autoagresija, bandymai nusižudyti, kartais, deja, pasibaigiantys tragiškai. Aktorius Lee THOMPSONAS YOUNGAS (1984–2013) išgarsėjo paauglių serialuose būdamas keturiolikos, o sulaukęs 29-erių nusišovė. Ta pati Demi gydėsi reabilitacijos klinikoje po to, kai smogė į veidą šokėjai, pasakiusiai, kad ji – narkomanė.

Būdama dvidešimt trejų, Mischa BARTON (32) sumaišė pavojingą kokteilį – raminamuosius ir alkoholį. Draugų liudijimu, Lindsay LOHAN (32), kuri karjerą taip pat pradėjo „Walt Disney“ filmuose, per vieną vakarėlį mėgino nusižudyti dukart – pjovėsi venas, paskui užsidarė vonioje su buteliuku skausmą malšinančių vaistų.

Net kelissyk buvo pasklidę gandų, esą Amanda BYNES (32) mirė, – aktorė ne kartą mėgino pakelti prieš save ranką. Tragišką beprotybės mozaiką papildė skandalingi pareiškimai tviteryje (pavyzdžiui, apie tai, kad trokšta, jog Drake’as nužudytų (?!) jos... vaginą), kliedesiai apie išprievartavimą, pro langą išmesta vandens pypkė, naudojama kvaišalams rūkyti, – taip mėgino išvengti policijos kaltinimų laikius narkotikus, – mėginimas uždegti laužą prie nepažįstamojo namų. Paskui psichologinė ekspertizė, keli mėginimai gydytis reabilitacijos klinikose, vienas iš jų – prievartinis.

Nuo Amandos, kažkada buvusios „Forbes“ daugiausiai uždirbančių garsenybių iki dvidešimt vienų sąraše, nusisuko net tėvai: dukra apkaltino tėvą smurtavus prieš ją seksualiai, fiziškai ir žodžiais, tiesa, paskui kaltinimo atsisakė ir pareiškė, kad taip elgtis paskatino mikroschema galvoje.

Maniakinė ir tiesiog depresija, neadekvatus elgesys – ne blogos manieros, o greičiau diagnozė – irgi buvusių vaikų žvaigždžių kasdienybė. Pakanka prisiminti Britney SPEARS (36), kuri 2006–2007 metais skutosi plikai galvą, daužė skėčiu paparacus, vos neišmetė iš rankų vaiko, vairavo neprisisegusi su sūnumi ant kelių. Kiekvieną dieną artimieji ir gerbėjai pradėdavo su nerimu – ką dar iškrės besiblaškanti dainininkė. Būgštauta ir dėl jos gyvybės, ir dėl psichikos sveikatos. Tad teismo sprendimas priskirti tėvui suaugusios dukters globėjo statusą buvo padiktuotas ne tik noro apsaugoti jos turtą nuo perėjūnų, kurie taip ir sukosi aplink: tada atrodė, kad atlikėja gali ryžtys blogiausiam.

Instagramo nuotr.
Instagramo nuotr.
Vida Press/David Baren/Coleman-Rayner nuotr.
Vida Press/David Baren/Coleman-Rayner nuotr.

Kieno šitie vaikai?

Britney tėvas Jamesas vis dar atsakingas už dukters finansinius reikalus. Antra vertus, pasitempti ją skatina ir sūnūs, ir sėkminga karjera Las Vegase. Atrodo, dainininkė tikrai rado savo vietą ir šou versle, ir gyvenime, nors tėvui ir nepatinka jos išrinktieji. Antra vertus, kaip rodo Demi Lovato pavyzdys, niekada negali būti tikras, kad neatkrisi.

Amandos Bynes motina, iš profesijos – odontologo padėjėja, irgi keliskart laikinai buvo dukters globėja. Lynn Bynes kategoriškai neigė, kad vyras, su kuriuo jie kartu – pusę amžiaus, kada nors būtų skriaudęs dukrą. O po 2014 metų incidento, kai Amanda vairavo apsvaigusi nuo alkoholio ir buvo areštuota, tėvai sakė spaudai apie jos problemas perskaitę laikraščiuose. „Jai dvidešimt aštuoneri, ji daro, ką nori“, – aiškino tuomet Rickas Bynesas.

Lindsay Lohan tėvai išnaudojo dukters problemas savo tikslams – kažkada šios šeimos gyvenimas visus domino ne mažiau nei šiandien Kardashianų. Lindsay dar spėjo padraugauti su magnatų vaikeliais, tarp jų buvo ir rusų oligarcho sūnus Jegoras Tarabasovas, tačiau nė vienas nesusidorojo su laukiniu mylimosios temperamentu ir alkoholizmu. Bet pastarasis romanas su graiku Denniu Papageorgiou atvėrė aktorei Graikiją, atrodo, jai čia patinka, ji šioje šalyje atidarė jau antrą naktinį klubą ir barą. Turi darbo – vaidina seriale „Sick Note“, baigė filmuotis kriminaliniame trileryje „The Shadow Within“. O darbas – gera terapija, juk būtent praradusios ankstesnius pasiūlymus ir negaudamos naujų dauguma žvaigždučių ir pradėjo ristis žemyn.

„Instagram“ ir „Vida Press“ nuotr.
„Instagram“ ir „Vida Press“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Bynes irgi sako pasiilgusi televizijos, lanko ugdomojo konsultavimo sesijas ir net baigė Dizaino ir prekydėstos institutą Kalifornijoje. Tiesa, svorio gerokai priaugusi aktorė atrodo nekaip (alkoholio ir narkotikų pėdsakai lengvai nedingsta), bet noras vėl atsidurti prieš kamerą gali būti didžiulė motyvacija. Tačiau nuo garsiausių jos laikų praėjo kokie du dešimtmečiai, ir tik ištikimiausi nostalgiškų senų serialų bei laidų gerbėjai prisimena, kad paauglystėje ir ankstyvoje jaunystėje Amanda, kaip ir Lindsay, Mischa bei daugelis kitų, buvo talentingos, publikos numylėtos ir garsėjo ne tik alkoholizmu bei narkomanija, skandalais ir avarijomis, sukeltomis apsvaigus.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Meilė gali padėti

Atrodo, išgijimo receptas aiškus – artimųjų ištikimybė, globa, meilė ir naujas įdomus darbas. Britney jau minėjome – ji visada buvo gera motina ir darbšti dainininkė.

Darbas ir Liamas Hemsworthas (28) padėjo išplaukti Miley CYRUS (25). Vienu metu serialo „Hana Montana“ žvaigždė net scenoje rūkė „žolę“, šoko tverką su Robinu Thicke’u ir piktino ne tik davatkas. Net juokauta, kad pasaulis labiausiai nustebtų, jei Miley kokiame nors renginyje pasirodytų padoriai apsirengusi. Bet paskui mergaitė suaugo, panoro įrašyti muziką ir koncertuoti blaivi, pamilo. Ir bent kol kas jai viskas gerai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dainininkė Selena GOMEZ (26) irgi gydėsi reabilitacijos klinikoje. Vieni įtarė, kad ten ją atvedė kvaišalai (oficialiai ši prielaida buvo kategoriškai neigiama), kiti – kad vilkligė, kuria serga, ir depresija po skyrybų su Justinu Bieberiu. O juk Selena – iš tų buvusių „mažų žvaigždučių“ (dainininkė karjerą pradėjo seriale vaikams „Barnis ir draugai“ bei minėtame „Disney Channel“ sukurtame „Hana Montana“ – kaip ir Cyrus), kurių gyvenimas ir užaugus klostosi gana sėkmingai (jei neminėtume inksto persodinimo operacijos ir kitų sveikatos problemų – bet čia jau ankstyva šlovė niekuo dėta).

Bendraamžės Gomez ir Lovato kažkada buvo geros draugės, todėl gana keista, kad Selena nepakomentavo bičiulės nelaimės, vos nesibaigusios tragedija (draugai rado ją vonioje be sąmonės, davė naloksono – preparato, stabdančio narkotikų veikimą). Net socialiniuose tinkluose pasklidusi grotažymė #PrayForDemi jos neįtikino parašyti nieko nekainuojančių paramos žodžių (toks elgesys labai krinta į akis, ypač turinti omeny, jog kartais žinutė tviteryje ar nepaspaustas mygtukas patinka sukelia tikrus „žvaigždžių karus“). Tik Selenos motina Amanda savo instagramo paskyroje pasidalijo abiejų merginų nuotrauka, daryta prieš dešimt metų, per šešioliktąjį dukters gimtadienį, ir parašė meilės žodžius Demi Lovato („Pasaulis nuostabus, nes jame yra tokių užkrečiančių šypsenų. Man skauda širdį“).

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.
„Hollywood Records“ nuotr.
„Hollywood Records“ nuotr.

Demi mama irgi iš visų jėgų kovojo už savo dukrą. Metų pradžioje pasirodžiusiuose memuaruose „Falling with Wings: A Mother’s Story“ („Kritimas su sparnais: motinos istorija“) Dianna De La Garza rašo, kaip iškėlė ultimatumą, – arba Demi meta gerti, arba ji su jaunesne dukra Dallas grįžta į Teksasą. Nors psichologai sako, kad tokie reikalavimai – blogas būdas kovoti su priklausomybe, Demi tada susiėmė ir pradėjo gydytis (Diannos žodžiais, pati mintis, kad gali nebepamatyti sesers, padėjo Demi ryžtis terapijai).

Gydymas buvo veiksmingas kelerius metus, per tą laiką Lovato nuveikė labai daug padėdama tokiems kaip ji. Mergina ne tik atvirai prisipažino kovojanti su priklausomybe (vartoti pradėjo septyniolikos), bet ir papasakojo, kad jai nustatytas bipolinis sutrikimas, kuris viską dar labiau komplikuoja. Jauni žmonės, susiduriantys su tomis pačiomis bėdomis, tiesiog dievino ją už atvirumą ir drąsą kalbėti.

Pastarasis atkrytis, kai Lovato vos nemirė, – ne pirmas: draugai ne veltui nešiojosi preparatą, stabdantį kvaišalų poveikį. Nors padėtis buvo labai rimta (raginimas melstis paprastai pasigirsta, kai labai trūksta vilties), kai tik Demi atsigavo, šeima buvo šalia. Ir galbūt visiems kartu vėl pavyks pakartoti stebuklą. Atsigavusi ir padėkojusi už išgelbėtą gyvybę, dainininkė nusprendė grįžti į reabilitacijos kliniką.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai