Žurnalui ŽMONĖS – 20 metų. Kaip žurnalas keitėsi, bet liko nepakeičiamas?

„Žmonės“ vyr. redaktorė Gitana Bukauskienė ir žurnalą leidžiančios UAB „Media bitės“ vadovas Tomas Balžekas / Gedmanto Kropio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-11-05 09:00
Žurnalas „Žmonės“ lapkritį sutinka švęsdamas 20-ąjį gimtadienį. Šią sukaktį „Žmonės“ paminės išleisdami 4 netradicinius žurnalus. O žurnalo vadovai įsitikinę – gebėjimas keistis ir atsidavimas tam, ką darai, išlaiko „Žmones“ nepakeičiamu žurnalu.

20 metų – nepakeičiamas. Kiekvieną ketvirtadienį – kitoks. Tokiu šūkiu gimtadienio mėnesį pradeda žurnalas „Žmonės“.

Pirmasis „Žmonės“ numeris pasirodė 2000 m. lapkritį  –  pirmuoju tuometinio mėnraščio viršelio herojumi tapo Aras Vėberis. 2001 m. pavasarį „Žmonės“ tapo dvisavaitiniu leidiniu, o dar po trejų, 2004-ųjų rugpjūtį, pradėtas leisti kaip savaitraštis.

Šiandien „Žmonės“ leidžiami 50 tūkst. tiražu, o kiekvieną savaitę jį skaito 230 tūkst. žmonių, rodo „Kantar“ vidutinės skaitytojų auditorijos duomenys.

4 šventiniai žurnalai

Gitana Bukauskienė, žurnalui vadovaujanti nuo 2017 metų, tikra – visus 20 metų „Žmonės“ nuoširdžiai darė tai, ką galėjo geriausiai.

„Ir galbūt todėl mes vis dar gyvi. Ir kiekvieną ketvirtadienį laikome skaitytojų egzaminą. Kol kas mums sekėsi. Tikimės, kad taip bus ir toliau. Nes, anokia paslaptis, mums irgi patinka tai, ką darome. O meilė negali neduoti rezultato“, – sako G.Bukauskienė.

20-ąjį minės „Žmonės“ švęs visą mėnesį – netradiciniuose žurnalo viršeliuose pristatys 4 populiarius žmones, kurie per 20 metų neprarado savo populiarumo.

„Tai herojai, kurie per 20 metų buvo ir liko reikšmingi, aktyvūs, nepakeičiami. Visai kaip ir žurnalas „Žmonės“, – sako G.Bukauskienė.

Pirmąja šventinio žurnalo heroje tapo atlikėja Džordana Butkutė.

Džordana Butkutė / Tomo Kaunecko nuotrauka ir montažas
Džordana Butkutė / Tomo Kaunecko nuotrauka ir montažas

Augantys skaitmeniniai produktai

Žurnalą leidžiančios įmonės „Media bitės“ generalinis direktorius Tomas Balžekas savo ruožtu pažymi, kad „Žmonės“ ne tik išliko svarbiausiu spaudos leidiniu Lietuvoje. Prekės ženklo „Žmonės“ transformacija, anot jo, leido sukurti naujus ir augančius skaitmeninius produktus – internetinę namų kino platformą „ŽMONĖS Cinema“, internetinį knygyną „ŽMONĖS Knygos“, taip pat ir mobiliąją žurnalo programėlę.

„2017 metais perimdami prekės ženklą „Žmonės“ aiškiai supratome, kad negalime likti tik vienoje platformoje – popieriuje, supratome, kad reikia plėsti šio populiaraus prekės ženklo ribas. Todėl savo prioritetu padarėme prenumeratas – nesvarbu ar popierinių žurnalų, ar „Žmonės“ programėlės mobiliesiems, ar kino internetu paslaugų „ŽMONĖS Cinema“. Tikime, kad šis kelias teisingas ir mūsų verslui užtikrinantis stabilią ateitį. Šiuo metu turime per 30 tūkst. įvairių mūsų produktų prenumeratorių ir toliau pagrindiniu uždaviniu sau keliame šio skaičiaus augimą “, – sako Tomas Balžekas, UAB „Media bitės“ vadovas.

Viršeliuose – ir valstybės vadovai

Per 20 metų „Žmonės“ herojais buvo visi reikšmingiausi Lietuvos pramogų, sporto, meno pasaulio atstovai, taip pat – ir valstybės vadovai.

Tarp pačių ryškiausių veidų – ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė bei pirmasis Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis.

2018 metų sausį „Žmonės“ atsinaujino – šūkis „Visi mes žmonės“ žymi žurnalo misiją rašyti apie visų gyvenimo sričių ryškiausius žmones. Šią misiją įprasmina ir jau tradiciniais tapę apdovanojimai „Žmonės“, kasmet pagerbiantys scenos, kultūros, muzikos, mokslo, verslo žmones, taip pat paskelbiantys Metų žmogų.

Žurnalą „Žmonės“ nuo 2017 metų rudens leidžia UAB „Media bitės“.

UAB „Media bitės“ šiuo metu valdo šių prekių ženklų paketą: žurnalus „Žmonės“, „Laimė“, „Ji“, „Legendos“, internetinę namų kino platformą „ŽMONĖS Cinema“, interneto knygynus „ŽMONĖS Knygos“ ir „Perku knygą“, fotoagentūrą „ŽMONĖS Foto“, du kino teatrus „Pasaka“, spaudos leidinių bei knygų platinimo įmonę „Medipresa“, prenumeratos pardavimo tinklapį zurnaluprenumerata.lt, internetinę gydytojų rezervacijos sistemą manodaktaras.lt.

Naujausi straipsniai