Žurnalistė Laisvė Radzevičienė ant Velykų stalo ruošia stebuklą iš gamtos

Berry baldai / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-27 08:00
Žurnalistei Laisvei Radzevičienei (51) tobulas stalas yra toks, prie kurio tilptų visa gausi jos šeima. „Aną kartą suskaičiavome – jei susėdame tik patys artimiausi, mūsų yra dvidešimt du!“ – suskaičiuoja tradiciškai per Velykas brangius žmones susikviesianti Laisvė.

Kadangi per šventes svečių nestinga, kraustydamiesi į naujus namus šeimininkai užsakė vieną didelį stalą ir dar vieną sulankstomą – reikalingą, kai susirenka visi.

„Atrodo, kad Velykos mano gyvenime visada buvo. Jos man kvepia arimais ir perpuvusiais lapais, miško samana ir šviežiai prasikalusiais žalumynais. Nors anuomet šios šventės niekas atvirai nešvęsdavo, mūsų namuose visada buvo dažomi kiaušiniai. O dar prisimenu močiutę. Atsiraitojusi rankoves ji minkydavo duoną, kepdavo pyragus. Baltas pyragas – tokį visai neseniai atradau Kalvarijų turguje, pyragas su aguonomis, būtinai – šaltiena, rūkytas ir puode virtas kumpis, vištiena įdaryti obuoliai. Močiutė griežtai laikydavosi pasninko, užtat Velykų rytą stalas būdavo nukrautas visokiausiais patiekalais. Sėsdavome prie jo grįžę iš bažnyčios“, – pasakoja žurnalistė.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Ir šiandien jos šeimos stalas labai panašus. Tik patiekalus ruošia ne močiutė, o mama, prisideda ir pati Laisvė, dabar – ir duktė Augustė Marija.

„Stengiamės išlaikyti tradiciją, džiaugiuosi, kad tai, ką močiutė puoselėjo, keliauja per metus. Tik jau mūsų šeimoje Vilniuje radosi tradicija dalyvauti Velyknakčio pamaldose. Kai grįžti po jų – galima viskas, – sako Laisvė. – Šiandien valgome nebe tiek daug, kiek buvo įprasta kaime. Ir maistas akims toks pat svarbus kaip maistas skrandžiui. Ant Velykų stalo visada prašosi pavasaris, štai todėl man labai patinka šeštadienį išeiti į mišką, prisirankioti žolelių, samanų ir šakelių. Iš gamtos mes ant savo Velykų stalo kuriame stebuklą.“

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Puošmenomis iš gamtos savo stalą Laisvė gražins ir per šias Velykas. Ant jo bus pirmųjų žalumynų, gėlių, galbūt nutūps ir tokie žaismingi zuikiai. „Mūsų kompanijoje – daug vaikų. Per Velykas zuikiai jiems visada atneša dovanų. Zuikiai ant stalo – dovanų pažadas“, – šypsosi kartu su jais dovanų parūpinanti Laisvė.

Nuotraukose esančius baldus ir namų aksesuarus rasite „Berry“ salonuose ir www.berrybaldai.lt.

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai