Vidas Mačiulis – apie krepšinio užkulisius ir paskui krepšininkus sekiojusias gerbėjas

Vidas Mačiulis / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-29 13:20
Trisdešimt metų televizijoje dirbantis krepšinio žurnalistas Vidas Mačiulis apie šį sportą žino viską – išmano ne tik žaidimo niuansus, bet ir pažįsta visus krepšininkus, žino juos supančias paskalas. Jis buvo pirmasis, paėmęs interviu iš Arvydo Sabonio, dalyvaudavo visuose krepšininkų vakarėliuose, o apie dar nežinomus lietuvių pamiltos sporto šakos pasaulio užkulisius žurnalistas sekmadienį atvirai papasakos ir TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovams.

Turbūt niekas kitas nežino tiek krepšinio pasaulio paslapčių, kiek jų žino V.Mačiulis. Juo visiškai pasitikėjo „Žalgirio“ komanda, tačiau visų slapčiausių įvykių vyras neišduoda ir šiandien. Su laidos žiūrovais jis pasidalins keliomis pikantiškomis istorijomis, priversiančiomis kvatoti iki ašarų. Tarp tokių – ir bandymas į Lietuvą lagamine parvežti užsienietiškų laikrodžių, ir ikrų kišenėse. Už visa tai netgi grėsė įkalinimas!

„Jeigu būčiau parašęs knygą, tai būtų buvęs bestseleris, bet aš nei savo laidose pasakojau, nei kitiems, nes tik dar prikurtų, o aš šito nenoriu. Aš visą laiką tikrinu faktus.  Paruošus laidą, man smagu, jei ji patinka žiūrovams ir herojams. Tai labai sunku – negalvokite, kad lengva tam vargšui žurnalistui vienam ruošti laidą, kuri atitiktų visų norus ir pageidavimus“, – laidos filmavime pasakojo V.Mačiulis, sukūręs net 1200 laidų.

Vidas Mačiulis ir Arvydas Sabonis / Krepšinionamai.lt nuotr.
Vidas Mačiulis ir Arvydas Sabonis / Krepšinionamai.lt nuotr.

Jis neslepė, kad po kiekvienos laidos sulaukdavo krepšinio komandų vadovų skambučių – jie suskaičiuodavo minutes, kiek laidoje buvo skirta laiko vienai komandai, o kiek – kitai. Negana to, tekdavo ir su žmonos nepasitenkinimu susidurti – V.Mačiulis laidoje papasakos, dėl ko pykdavo jo ir Vlado Garasto žmonos.

Krepšinis – gyvenimo meilė

Krepšinis, neslepia žurnalistas, buvo jo pirmoji meilė, pavergusi amžiams. „Taip įkrito į širdį... Pamačiau pirmąsias rungtynes – žaidė Rygos komanda ir Kauno Žalgiris – ir viskas, aš jau gyvenau ir gyvenu tuo iki šios akimirkos. Krepšinis man bus svarbus, kol būsiu gyvas“,  – teigė V.Mačiulis.

Vidas Mačiulis / Alfredo Pliadžio nuotr.
Vidas Mačiulis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Šiandien, sulaukęs 75 metų, jis jaučiasi ir atrodo puikiai, nors prisipažįsta, kad nuo mažens turėjo daug ligų. Susidūrė ir su plaučių liga, ilgai gydėsi hepatitą C, o būdamas 33 metų, patyrė priešinfarktinę būseną.

„Matyt, vieni ateina kryžių nešdami, o aš, priešingai – jaučiuosi geriau, nei būdamas 40-ies. Čia, turbūt, tėvų genai“, – teigė žurnalistas neslėpdamas, kad kartais vis dėlto pagalvoja apie pasitraukimą iš krepšinio pasaulio. – „Ar žinote, kaip yra sunku ir groti, ir šokti, ir dainuoti vienam? Labai norėčiau sulaukti laidos 30-mečio ir dienos, kai Lietuvos krepšiniui bus šimtas metų. Bet ne dėl to, kad neturiu jėgų ar temų – turiu tiek archyvų, kad galiu kiekvieną sekmadienį rodyti ir kalbėti apie krepšinį. Pavargau nuo prašymo laidą remti“.

Vidas Mačiulis ir Rimas Kurtinaitis / Alfredo Pliadžio nuotr.
Vidas Mačiulis ir Rimas Kurtinaitis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Krepšininkų moterys

Viena pikantiškiausių temų – krepšininkai ir moterys. Ten, kur sukasi krepšininkai, visuomet daug gražių moterų, taip pat ir pagundų. V.Mačiulis atviravo apie auksinių laikų „Žalgirio“ moteris. Tiesa tokia, kad vos keli krepšininkai iki šiol neišsiskyrė.

„Būdavo gaila ir pavydėdavau, nes panelės ir ponios šniūrais po rungtynių paskui visus... Na, jie dievai buvo, bet ir gražūs, tai kur ten tos moterys neis...“, – neslėpė V.Mačiulis, pažinojęs ir pirmąsias, ir antrąsias krepšininkų žmonas.

„Sunkus gyvenimas, kita vertus. Nusibosta ta pati pagalvė, turbūt, ir paskui, kai jau nukrypsta, yra sunku. Visi žmonės vienodi. Aš gyniau ir ginsiu krepšininkus, tą patį Gintarą Einikį – jeigu jis būtų buvęs šaltkalvis, vairuotojas, niekas nebūtų skaičiavęs, kiek jis kur išgėrė, kiek kartų policiją kvietė ir panašiai. Žinote, kai visi nori pavaišinti, kai visi nori alaus bokalą išlenkti...“, – laidos „Pasaulis pagal moteris“ filmavime kalbėjo Vidas Mačiulis.

 

Vidas Mačiulis ir Kristina Rimienė
Vidas Mačiulis ir Kristina Rimienė

Norintys išgirsti daugiau pikantiškų istorijų, sužinoti laidos vedėjos Kristinos Rimienės močiutę ir žymųjį krepšininką Praną Lubiną siejančią istoriją bei dėl ko ant savo vyro supyko V.Mačiulio žmona, kviečiami žiūrėti laidą „Pasaulis pagal moteris“ šį sekmadienį, 10 val. per TV3.

Naujausi straipsniai