Žurnalistas Rimas Bružas ir verslininkas Aurimas Mockus motociklais leidosi į Indiją

Žurnalistas Rimas Bružas ir verslininkas Aurimas Mockus motociklais leidosi į kelią
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-10-17 08:43
Namų darbai paruošti, o ar gerai – parodys kelias. Tokia nuotaika šiuo metu gyvena žurnalistas, dokumentinių filmų kūrėjas Rimas Bružas (45) ir verslininkas Aurimas Mockus (38) – spalio 17-ąją jiedu leidžiasi motociklais į Indiją. Ekspediciją „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ visi galės stebėti internete. Vyrai sako, kad jų tikslas yra parsivežti dokumentinių filmų ciklą.
Ekspedicijos „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ pavadinimą jiedu pasiskolino iš legendinio keliautojo Antano Poškos knygų, kuriose šis papasakojo apie tokią kadaise savo kelionę.
„Didžiąja kelione“ Antanas Poška (1903–1992) prisiminimuose vadino savo daugiau nei septynerius metus (1929–1936) trukusią kelionę į Indiją.

Pasiteiravus Rimo, iš kur atsirado ši idėja, šis tik svajingai kalbėjo: „Ji pleveno ore pakankamai senai, iššūkis viliojo, mes su Aurimu žinojome, kas yra Antanas Poška. Kada, jei ne dabar? Kiek leidžia kelių infrastruktūros, mes stengsimės tai atkartoti.“

Šiandien išlydėti į didžiulę kelionę susiruošusių vyrų atvyko ir Antano Poškos dukra Laimutė Poškaitė-Kisielienė. Moteris jiems dovanojo austas juostas, kurias paprašė palikti kažkur Indijoje. Juostos, anot moters, turėtų apsaugoti keliauninkus ir padėti jiems saugiai grįžti namo.

„Kai nuvykstate į Indiją, ten bus daug medžių, apkabinėtų tokiomis juostelėmis. Noriu, kad ten paliktumėte ir Lietuvos dalelę. Taip pat linkiu saugiai sugrįžti į Lietuvą. Tėčio aprašyta gyvenimo pasaka – kartojasi. Linkiu vyrams didelės sėkmės, tai tikrai nebus lengva“, – kalbėjo gerbiama choreografė ir pedagogė.

Kvapą gniaužia ne tik šis užmojis, bet ir tai, kas tuo metu vyks Rimo Bružo namuose. Kaip tik kelionės metu, lapkritį, Rimo žmona Indrė turi susilaukti atžalos. Ką gi, vyras grįš kupinas įspūdžių, tačiau jo lauks, ko gero, ne mažesni namuose – juose turėtų krykštauti trečia atžala.

Šiandien vyras LRT studijoje sakė, kad kelionei jis yra pasiruošęs ir dėl šeimos nebijo: „Feisbuke jau turime kelis tūkstančius sekėjų, nors dar nieko nepadarėme. Tikimės, jog viskas eisis sklandžiai.“

Šiandien keliautojai vyksta į Klaipėdą. Ten prie Antano Poškos paminklo su jais bus dar kartą atsisveikinta ir palinkėta sėkmės. Abu į kelionę leidžiasi su vienu motociklu, kurio šone – krepšys. Transporto priemonę jie rinkosi atsitiktinai, kaip R. Bružas pasakojo, svarbiausia buvo tvarumas.

Tiesa, jų pirmtakas A. Poška, ko gero, apie tokį motociklą tik pasvajoti būtų galėjęs, tačiau neramumai bei išbandymai laukia ir šių vyrų. Kelias ilgas ir pavojingas, tad abu įsitikinę – sekti juos tikrai bus įdomu.

Temos:
Rimas Bružas

Naujausi straipsniai