Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

700 „Žmonių“ viršelių: kaip keitėsi jų mados

Pirmasis ir jubiliejiniai „Žmonių“ numeriai
Pirmasis ir jubiliejiniai „Žmonių“ numeriai
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Šią savaitę pasirodęs „Žmonių“ žurnalo numeris – jau 700-asis. Septyni šimtai žurnalų, išleistų per beveik septyniolika metų, ant popieriaus suguldė septynis šimtus įžymybių gyvenimo savaičių ir įkūnijo visą Lietuvos pramogų pasaulio įvykių kalendorių.

Žinomi Lietuvos žmonės per tuos metus tuokėsi ir skyrėsi, džiaugėsi ir kentėjo, mėgavosi savo karjeros viršūnėmis ir patyrė giliausias duobes... Bet gyvenimas tęsiasi toliau, o patirtys tampa nostalgiškais prisiminimais.

1

Pirmasis „Žmonių“ numeris pasirodė 2000-ųjų lapkritį, o jo viršelyje įamžintos Martyno ir Margaritos Starkų vestuvės. Šios vestuvės – vienos pirmųjų, kuriomis susidomėjo šalies žinasklaida: nieko stebėtino, juk Starkus tuo metu buvo radijo žvaigždė, ir visiems rūpėjo sužinoti, kaip užkietėjęs svajonių jaunikis ryžosi vesti jaunutę merginą. Vedybinė pasaka netruko amžinai: Martynas Starkus jau seniai turi kitą šeimą, o ir Margarita seniai nebe Starkienė. Bet, reikia tikėtis, šios jaunystės dienos prisiminimai jiems nekelia blogų emocijų.

1-ojo numerio viršelyje įamžintos Martyno ir Margaritos Starkų vestuvės
1-ojo numerio viršelyje įamžintos Martyno ir Margaritos Starkų vestuvės

100

Žvelgiant į 100-ojo numerio viršelio heroję „Misis Lietuva 2001“ Iloną Penkauskienę, pirmiausia norisi ją pagirti: gražios moters išvaizda bėgant metams beveik nepasikeitė. Tačiau statusas – tikrai taip: po kelių ne itin sėkmingų patirčių Ilona sukūrė šeimyninę laimę su italų verslininku Mariano Gomarasca – ir turbūt jau nė nebeprisimena, ką reiškia atostogauti vienai.

100-ojo numerio viršelio herojė „Misis Lietuva 2001“ Ilona Penkauskienė
100-ojo numerio viršelio herojė „Misis Lietuva 2001“ Ilona Penkauskienė

200

200-ojo numerio viršelis šiandien daug kam sukeltų nuostabą: juk šis vyras greta televizijos laidų vedėjos Aistės Stonytės – visai ne tas, su kuriuo ji žengė prie altoriaus ir susilaukė dviejų dukrų?.. Bet visa tai nutiko vėliau, o čia užfiksuota pirmųjų Aistės vestuvių akimirka. Gražiai ir elegantiškai prasidėjusi santuoka truko labai trumpai, jiedu su verslininku Andriumi Bartkevičiumi nesusilaukė vaikų, taigi šio biografijos fakto liudininkų tarsi ir neliko.

200-ojo numerio viršelyje – Aistės Stonytės ir Andriaus Bartkevičiaus vestuvės
200-ojo numerio viršelyje – Aistės Stonytės ir Andriaus Bartkevičiaus vestuvės

300

Dainininkės Aistės Pilvelytės ir aktorės Eglės Jackaitės moteriška draugystė tapo 300-ojo žurnalo viršelio tema: Aistė tuo metu laukėsi dukters Ugnės, o Eglė buvo ką tik pagimdžiusi sūnelį Eliją. Daug gražių žodžių buvo išsakyta, daug liūdnų minčių liko tarp eilučių: Eglės kūdikio tėvas tuo metu jau buvo palikęs namus. Nesusiklostė ir Aistės santuokinis gyvenimas: po kelių metų jiedu su dukrelės tėčiu išsiskyrė. Bet – vyrai išeina, o draugės lieka amžiams.

300-ojo žurnalo viršelio tema tapo Aistės Pilvelytės ir Eglės Jackaitės draugystė
300-ojo žurnalo viršelio tema tapo Aistės Pilvelytės ir Eglės Jackaitės draugystė

400

400-asis viršelis su tituluota gražuole Sandra Chlevickaite – bene vienintelis, kurį, visiškai nepakeistą, būtų galima uždėti ant žurnalo ir šiandien. Nuo 2011-ųjų nepasikeitė nei Sandros išvaizda, nei jos noras, kad santykiai šeimoje būtų darnūs. Nors šiandien Sandra su dviem sūnumis gyvena viena, su buvusiais mylimais vyrais ji linkusi nesipykti – juk jie yra jos vaikų tėvai.

400-asis viršelis su tituluota gražuole Sandra Chlevickaite
400-asis viršelis su tituluota gražuole Sandra Chlevickaite

500

500-ajame numeryje žibėjusi dainininkė Rūta Ščiogolevaitė mėgavosi auksine karjera, bet atsargiai rinko žodžius apie santykius su vyrais: „Man nedidelė potrisdešimtmečio krizė“, – prisipažino. Dar prisipažino, kad labai nenorėtų laukti iki keturiasdešimties, kol pagimdys antrą vaiką. Dievas, matyt, išgirdo jos žodžius, nes iki keturiasdešimties dar toli, o Rūta jau – laiminga žmona ir trijų vaikų mama.

500-ajame numeryje žibėjo dainininkė Rūta Ščiogolevaitė
500-ajame numeryje žibėjo dainininkė Rūta Ščiogolevaitė

600

Bėgant metams, televizijos ir kino žvaigždės Ingos Jankauskaitės interviu žurnalams tampa vis retesni ir retesni, o 600-asis „Žmonių“ viršelis – vienas iš tų retų atvejų. Jei Inga atvirai papasakotų apie savo gyvenimą, nepakaktų nė viso žurnalo – tektų parašyti storą knygą. Bet kol kas nepasakoja: gal, kaip šviesios atminties kolegė Galina Dauguvietytė, bent senatvėje priblokš visus savo atsiminimais.

600-ojo numerio viršelį papuošė aktorė Inga Jankauskaitė
600-ojo numerio viršelį papuošė aktorė Inga Jankauskaitė

700

Gyvenimas groja pianino klavišais: juoda – balta, juoda – balta... Iki pat paskutinės lietuviškojo „Eurovizijos“ konkurso akimirkos atrodė, kad dainininkė Aistė Pilvelytė tvirtai laiko nuspaudusi baltą klavišą ir tuoj švęs pergalę. Deja, klavišas išsprūdo iš rankų, bet 700-ojo „Žmonių“ viršelio Aistė ašaromis nelaisto – „Eurovizijų“ jos gyvenime daugiau nebebus, bet, tikėtina, bus daug kitų šviesių dalykų.

 700-ojo numerio viršelio herojė Aistė Pilvelytė
700-ojo numerio viršelio herojė Aistė Pilvelytė

Rekordininkės

Nepavejamos „Žmonių“ rekordininkės yra dainininkė Natalija Bunkė ir stilistė Agnė Jagelavičiūtė: abiejų sąskaitose – po septyniolika žurnalo viršelių. Tauta jas abi ir myli, ir bara už tą patį: atvirumą ir žodžių nevyniojimą į vatą. Tačiau, kaip viename iš viršelių taikliai pastebėjo Agnė, – laimingi gali būti ir tie, kurie savo išgyvenimus pasakoja žurnalams. Per keliolika metų ir Agnės, ir Natalijos gyvenimuose viskas stulbinamai keitėsi: požiūriai, kūno formos, šukuosenos, darbai, pavardės, vyrai... Galiausiai abi tapo mamomis. Visa tai iš eilės įamžinta viršeliuose, o ateityje, neabejojame, bus dar įdomiau.

Vienas lauke – ne karys

Kad žurnalo kūrybinės komandos gyvenimas nebūtų per lengvas, kartais gimsta mintis viršelyje įamžinti ne vieną, o visą būrį herojų. Skaitytojams tai – įdomus netikėtumas ir būdas paganyti akis, o komandai tai reiškia įtemptą darbą: kiekvieną herojų reikia ne tik pakalbinti, apglostyti, aprengti, išdažyti, bet ir įkalbėti būti vienu metu vienoje vietoje. O žvaigždžių norai, grafikai ir netgi požiūriai vienų į kitus – labai skirtingi... Todėl sugaudyti visų į vieną vietą kartais ir nepavyksta – tuomet dizaineriui tenka pasitelkti montažą ir visus sujungti į vieną gražią nuotrauką. „Mis Lietuva“ konkurso nugalėtojų paradą teko klijuoti po vieną, tačiau LNK žvaigždės ir krepšininkų žmonos draugiškai fotografavosi visos kartu.

Vyrų vyrai

„Kodėl „Žmonių“ viršeliuose – vien moterys arba poros, – kartais piktinasi skaitytojai. – Kodėl nededate vyrų?“ Atsakymas labai paprastas: todėl, kad jūs vyrų... neperkate! Statistika labai aiški: žurnalai, kurių viršeliuose puikuojasi vyrai, perkami kur kas blogiau negu tie, iš kurių šypsosi dailiosios lyties atstovės. Tačiau visuomet pasitaiko išimčių: jos ir sudėtos į šiuos viršelius. (Tyliai galime pasakyti, kad jokiai moteriai populiarumu nenusileidžia tik Marijus Mikutavičius...)

Nuogos kaip uogos

Tenka pripažinti: mes tampame vis labiau puritoniški. Prieš keliolika metų įtikinti žvaigždę pozuoti viršelyje be drabužių būdavo gana nesunku, o pamėginkite šiandien tam įkalbėti Violetą Tarasovienę ar Viliją Matačiūnaitę!.. Dabar net gilesnių iškirpčių privengiame. Nuogi viršeliai liko tik ypatingiems fotografų projektams, meninėms idėjoms ir visiškoms drąsuolėms.

Stileivos

„Žmonių“ viršeliuose jau seniai nebėra atsitiktinių kadrų – visi jie gražūs, bet kai kurie – ypač vykę, stilingi, apgalvoti ir ištobulinti. Vieni primena iškarpas iš fotomenininko albumo, kiti – senovinius atvirukus, treti atrodo kaip iš filmo, ketvirtiems sukurti prireikia galybės rekvizito ir režisūrinės išmonės... Užtat paskui juos norisi kabinti ant sienos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt