„Žmonių“ kino seansas: garsūs svečiai apie šių metų „Kino pavasario“ favoritus, pomėgius ir laisvę vertinti

Saugirdas, Simona ir Paula / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2018-03-20 19:08
Žurnalo „Žmonės“ organizuojamas „Kino pavasario“ seansas antradienio vakarą pakvietė į režisierės Iram Haq kurtą filmą. Moteris ėmėsi vienos populiariausių šiuolaikinio kino temų – fundamentalizmo. Įvertinti juostos „Ką žmonės pasakys“ atvyko ir pramogų pasaulio atstovai. Prieš išskirtinį kino seansą jie dalijosi savo įspūdžiais apie šių metų festivalio naujienas bei labiausiai įtraukiančius kino žanrus.

Į „Žmonių“ komandos Vilniuje organizuojamą seansą atvyko marketingo specialistas Saugirdas Vaitulionis, jaunosios kartos atlikėja Paula Valentaitė, modeliai Simona Starkutė ir Solveiga Mykolaitytė, dainininkė, orų pranešėjas Naglis Šulija ir kiti.

„Jau 10 metų nepraleidžiu kino festivalio. Šių metų mano favoritai – „Jūsų Vincentas“, „Silvana“, „Vadink mane savo vardu“. Festivalio „Kino pavasaris" direktorė Vida Ramaškienė kažkada yra pasakiusi, kad žmonės ima atostogas pažiūrėti juos dominančius filmus. Kadangi pats tokios prabangos neturiu – prieš prasidedant festivaliui išsirenku apie 10 kino juostų, kurias kiekvienais metais planuoju pamatyti. Esu europietiško kino gerbėjas, žinoma, mėgstu ir amerikietiškus, kanadietiškus filmus, tačiau „Kino pavasaris“ man asocijuojasi ne su tokiais. Tai tarsi pasivaikščiojimas Europos kūrėjų pramintais kino takais", – sako Saugirdas Vaitulionis.

S. Vaitulionis – trilerių gerbėjas, jam patinka intriga, tačiau prisipažįsta kartais pasižiūrintis dramas. Na, ir siaubo filmus. Psichologinius, apgaubtus mistikos elementų.

„Nesu prisirišęs prie vieno žanro. Bet ko tikrai nekenčiu – tai standartizuoto lietuviško kino, kai mes matome ilgą, šūdiną virvę, kurią su giliais atodūsiais ir giliais žvilgsniais į tolį velkame dvi valandas.“

Saugirdas prisipažįsta, kad jau nuo vaikystės yra pasinėręs į kiną. Kiekvieną vakarą jis nenueina nepasižiūrėjęs kažko naujo.

„Pamenu, kai mama mus su broliu migdydavo – visuomet įjungdavo filmą arba paleisdavo radiją. Ir dabar būna tokių dienų, jog leidžiu sau sekmadienį praleisti lovoje, žiūrint filmus. Pailsiu ir pasiruošiu manęs laukiančiai darbo savaitei.“

Saugirdo nuomone, nereikia eikvoti laisvo laiko nevykusiems kino seansams. Jeigu filmas yra blogas – tu nekaltas, kad jis blogas.

„Tas pats liečia ir koncertą. Nemanau, jog ne taktas yra išeiti, kai tau neįdomu. Žinoma, vidury spektaklio neatsistosiu ir neišeisiu. Ne, palauksiu pertraukos ir tada tai padarysiu. Mieli kūrėjai, turite susitaikyti su tuo, kad filmą, spektaklį ar pasirodymą vertins žiūrovas. Ir jei jam nepatiks – atleiskite, nieko jūs nepakeisite.“

Šį vakarą į kiną Saugirdą atlydėjusi manekenė Simona Starkutė prisipažįsta, jog tai pirmasis jos „Kino pavasario“ seansas.

„Dėl naujausios savo drabužių kolekcijos pristatymo darbų dar nespėjau apsilankyti jokiame kino seanse. Šiandien tai bus filmas, į kurį po ilgo laiko nueisiu. Tačiau artėja laisvesnis laikotarpis, todėl planuoju šią klaidą ištaisyti, pasižiūrėti daugiau metų favoritais laikomų kino juostų.“

Simonai atrodo, kad tik siaubo filmai – nervų gadinimas. Jautriai ir dažniausiai šio žanro kūrinius aplenkiančiai Simonai nesinori savęs traumuoti. Į kiną ji vaikšto ne šiaip sau praleisti laiko, o pasisemti idėjų, pagalvoti apie gyvenimą, rasti įkvėpimą.

„Dramos ir žmonių tarpusavio santykius analizuojančios kino juostos verčia ašarą nubraukti. Dažnai manęs žmonės nemato verkiančios, bet nemeluosiu – per jautresnį filmą susigraudinu.

Daugelis šių dienų filmų – apie gyvenimiškas patirtis. Todėl kinas man nėra tiesiog pramoga, kurios metu atsijungčiau ir apie nieką negalvočiau. Eiti pažiūrėti filmo dėl to, kad praleisčiau laisvą laiką – nenoriu. Stengiuosi kažko iš jų pasimokyti, pasisemti idėjų, pamąstyti apie tam tikras savo patirtis, skirtingais gyvenimo tarpsniais padarytus sprendimus“, – pasakoja modelis.

Jaunosios kartos atlikėja Paula Valentaitė šiais metais „Kino pavasaryje“ jaučiasi itin pagerbta. Filmo „Pirtis“ („By The Pool“) garso takelyje – praėjusių metų Paulos „euroviznė“ daina – „Let U Go“.

„Pirmą kartą savo dainą išgirdau skambant kino teatre. Apėmė nenusakomas jausmas. Esu didžiulė kino gurmanė. Filmų pagal žanrą neskirstau. Tiek europietiškas kinas, tiek amerikietiškoji fantastika – žavi. Esu didžiulė „Marvelo“ komiksų ekranizacijų gerbėja. Na, o bijau – neslėpsiu – siaubo.

Iki šiol kūnu bėgioja šiurpuliukai, kai prisimenu nemalonų incidentą. Draugai mane nusivedė į kiną, o rodė ten kraupų filmą. Nesinorėjo draugų palikti, tai sėdėjau užsikimšusi ausis ir užsimerkusi. Dabar prisiminus – juokinga, tačiau tikrai nekartočiau“, – atvirauja dainininkė.

Modelis Solveiga Mykolaitytė, kaip ir kolegė Simona Starkutė, dėl įtemto darbų grafiko kol kas nespėjo peržiūrėti festivalio orgaizatorių rekomenduojamų ir siūlomų filmų, bet išdavė, kad turint laisvo laiko, ji gali per dieną peržiūrėti po vieną filmą. Kartais Solveiga net pasidaro gurmanišką savaitgalį. Tada laiką leidžia besidomėdama kino naujienomis.

„Labiausiai patinkantys filmai – moksliniai, nuotykių, psichologiniai, detektyvai. Mėgstu ir siaubo juostas. Beje, džiaugiuosi lietuvių darbais. Mūsų kino pramonė įgauna pagreitį, todėl su malonumu ir pati filmuojuosi lietuviškame kine", – sako modelis.

Kviestiniams svečiams kovo 20 dieną pristatyta kino juosta „Ką žmonės pasakys“ pasakoja apie šešiolikmetės Nišos dvigubą gyvenimą. Namuose su šeima ji yra tobula pakistaniečių dukra, tačiau leisdama laiką su draugais ji – paprasta norvegų paauglė. Kai jos tėvas pagauna ją kartu su savo norvegu vaikinu, du Nišos pasauliai negailestingai susiduria. Norėdamas ją pamokyti taip, kad nekiltų pagunda pakartoti tokio elgesio, Nišos tėvas nusprendžia per prievartą išvežti merginą pagyventi su konservatyviais giminaičiais Pakistane.

Nepamirškite balsuoti už savo favoritus, „Kino Pavasario“ nuominuotus tapti geriausia metų aktore ir aktoriumi.

Už mylimiausią metų aktorę savo balsą galite atiduoti ČIA.

Už mylimiausią metų aktorių savo balsą galite atiduoti ČIA.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai