„Žmonės“ transliacijoje – Andrius Tapinas: „Bandžiau pažaisti su skaitytoju“

Andrius Tapinas pasakoja apie naujausią savo knygą/Pauliaus Peleckio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-22 11:55
„Žmonės“ keturioms dienoms persikėlė į Vilniaus knygų mugę. Tiesioginės transliacijos feisbuko tinkle metu savo trilerį „Prezidentas“ penktadienį pristatė žurnalistas Andrius Tapinas. Įdomių diskusijų su knygų ir filmų mylėtojais, jų autoriais ieškokite „Žmonės“ feisbuke bei portale Zmones.lt.

A. Tapino knyga „Prezidentas“ – grožinės literatūros kūrinys, tačiau žinomas žurnalistas neslepia, kad paralelė tarp politiniame trileryje veikiančių veikėjų ir realių politikų yra viena didžiausių romano intrigų.

Nuo ketvirtadienio Knygų mugėje dalyvaujantis žurnalistas pasakoja, kad jau seniai čia keliauja ne knygų nusipirkti, o susitikti su gerbėjais ir praleisti turiningų savaitgalių. Šiais metais yra ir ypatinga proga – A. Tapinas pristato per metus gimusį kūrinį.

„Knygų čia pigiau tikrai nenusipirksite, o dėl renginių, pabendravimo – verta atvažiuoti. Tą geros nuotaikos užtaisą reikia pajusti patiems“, – įsitikinęs Andrius.

Jis džiaugiasi šįmet galintis išdidžiai vaikščioti po knygų mugę. 

„Praėjusiais metais pajutau žmonių susidomėjimą ir štai dabar jiems pasiūliau politinį trilerį. Man tai buvo iššūkis, bet tuo pačiu ir galimybė sustiprinti knygos rinkodaros galią.“

Anot Andriaus, kiekviena knyga turi turėti savo laiką ir vietą, o jo kūriniui „Prezidentas“ priešrinkiminis šurmulys – labai tinkamas. 


Andrius Tapinas pasakoja apie naujausią savo knygą/Pauliaus Peleckio nuotr.
Andrius Tapinas pasakoja apie naujausią savo knygą/Pauliaus Peleckio nuotr.

„Savo knygoje nuo realijų nebėgau. Bandžiau pažaisti su skaitytoju, įmesdamas šių dienų aktualijų. Iš tiesų informacijos, kuri švelniai pateikiama kaip fikcija, knygoje netrūksta. Tą informaciją suteikė kompetentingi žmonės, paprašę likti anonimais.“ – neslepia autorius.

Andrius tikina, kad knygoje aprašomos technologijos, kaip suklastoti rinkimus, arba jau yra bandytos įvykdyti arba sukasi politikų galvose.

Andrius Tapinas pasakoja apie naujausią savo knygą/Pauliaus Peleckio nuotr.
Andrius Tapinas pasakoja apie naujausią savo knygą/Pauliaus Peleckio nuotr.

„Visi veikėjai yra išgalvoti, bet koks panašumas į realius politikus yra visiškai atsitiktinis, tačiau nuo politinio gyvenimo figūrų, archetipų aš visiškai negalėjau atsiriboti. Tikrai bus kas atpažins save“, – sako žurnalistas.

Į klausimą argi galima įsižeisti dėl romano? Andrius reaguoja su šypsena.

Kūrėjas neabejoja, jog kažkas iš knygos personažų bus lyginamas su vienu iš dabartinių kandidatų į Prezidento rinkimus, tačiau ragina dėl literatūros kūrinio neįsižeisti. 

Andriaus Tapino knygų Top5:

Michailo Bulgakovo „Meistras ir Margarita“

Ilfo ir Petrovo „Dvylika kėdžių“, „Aukso veršis“

Jaroslavo Hašeko „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“

J.R.R.Tolkien „Žiedų valdovas“

Simon Sebag Montefiore „Stalinas. Raudonojo caro dvaras“ 


„Geras knygas čia rasite lengviau!“ – su tokiu pažadu startuoja naujas prekės ženklo „Žmonės“ projektas „ŽMONĖS Knygos“, kuris pristatomas Vilniaus knygų mugėje. Naujajame internetiniame knygyne skaitytojai galės rasti tik kruopščiai atrinktas, dėmesio vertas knygas.

Netradiciniai knygų pasiūlymai ir rekomendacijos, gerai žinomų tinklaraštininkų apžvalgos, kurios padės apsispręsti – visa tai žmonėms, mėgstantiems skaityti, siūlo „ŽMONĖS Knygos“ platforma internete www.zmonesknygos.lt.

Naujausi straipsniai