ŽMONĖS laukia „Kino pavasario“: Kokį filmą rekomenduoja Viktorija Urbonaitė?

Viktorija Urbonaitė / Laimos Penek nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-02-23 18:41
Kol laukiame šių metų „Kino pavasario“, „ŽMONĖS“ ir „ŽMONĖS Cinema“ kviečia žiūrėti įsimintiniausius praėjusių metų festivalio filmus. Pirmosios rekomendacijos autorė – LRT Plius televizijos laidos „Išpažinimai“ vedėja Viktorija Urbonaitė.

„Kino pavasario“ filmas, kurį rekomenduoju:

Jairus McLeary ir Gethin Aldous „Terapija“.

Rekomenduoju šį filmą, nes:

  • Jis nuogas, skausmingas, trapus ir prieš žiūrovą pastatytas tarsi veidrodis. Kai mes imam zyzti, kaip sunku sėdėti šiltuose namuose pandemijos metu, šitas filmas pasakoja apie vyrų griežto režimo kalėjimą.
  • Terapijos metu į kalėjimo teritoriją pakviečiami keli vyrai iš laisvės. Tik čia ta laisvė staiga ima atsiverti visai kitomis prasmėmis. Sukrečiančios vyrų istorijos, jų sielų atsivėrimai, ir tokios ryškios gyvenimų transformacijos, kad jie ima nebematyti kameros akies. 
Kadras iš dokumentinio filmo „Terapija“
Kadras iš dokumentinio filmo „Terapija“

Apie ką šis filmas?

Tai nėra lengvas vakaro filmas su spragėsiais. Jis kalba apie pamatines žmogaus vertybes, apie tai, kad net užkietėjusio nusikaltėlio ir dabar jau nuteistojo viduje gali plyšti tas kietumo, abejingumo, ciniškumo luobas, kad atvirumas, švelnumas ir jautrumas pramuša visas sienas, visas užtvaras, kad vyrai verkia ir tos ašaros yra gydančios. 

Man asmeniškai šitas filmas yra tabletė nuo susireikšminimo.

Kam jį būtina pamatyti?

Jį būtina įsijungti, kai gyvenimas ima darytis monotoniškas, kai regis, kad nebėra už ką dėkoti, kai viskas tarsi savaime suprantama, nuobodu, nebėra motyvacijos. Jis parodo tokią nenusaldintą gyvenimo pusę, kuri gerokai pažadina, sukrečia, iškelia nemažai vidinių klausimų, bet tuo pačiu ir suteikia vilties ir paguodos. Man asmeniškai šitas filmas yra tabletė nuo susireikšminimo. 

Kokia yra šio filmo emocija?

Pamenu, žiūrėjau jį Lukiškių kalėjime, vos tik jis buvo atvertas visuomenei. Ir mane tada labai sujaudino šalia sėdinčių vyrų ašaros. Tai buvo tokia jautri ir be galo šviesi akimirka, tarsi prasivėręs dangus, nes švelnumas yra galinga jėga.

Viktorija Urbonaitė / Laimos Penek nuotr.
Viktorija Urbonaitė / Laimos Penek nuotr.

Šis filmas patiks, jei matėte...
„Terapija“ turėtų rezonuoti, pirštų galais paliesti vidines stygas, jei matėte filmą „The Fear of 13“ („Netflix“). Pastarasis irgi yra dokumentinis filmas, toks tikras grynuolis, tikras perlas, sklidinas nenupudruotos realybės, papasakotas mirties bausme nuteisto kalinio, kuris pasiprašė paspartinti egzekucijos datą, bet nutiko priešingai – jis liko gyvas. 

Filmą „Terapija“ žiūrėkite „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje:

https://zmonescinema.lt/filmas/terapija-the-work-2017

Anonsas:

Naujausi straipsniai